چه مهارتی به موفقیت فریلنسرها کمک می‌کند؟

5 ماه پیش

چه مهارتی به موفقیت فریلنسرها کمک می‌کند؟ اگر می‌خواهید تجارتی موفق در زمینه نویسندگی فریلنس داشته باشید، باید توانایی‌‌های خاصی را به دست آورید. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم در این شغل، عادت به کار زیاد و تمرکز بر افزایش مهارت‌های ارتباطی است

اگر می‌خواهید تجارتی موفق در زمینه نویسندگی فریلنس داشته باشید، باید توانایی‌‌های خاصی را به دست آورید. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم در این شغل، عادت به کار زیاد و تمرکز بر افزایش مهارت‌های ارتباطی است.

چه مهارتی به موفقیت فریلنسرها کمک می‌کند؟ موفقیّت تعریف روشنی دارد، نیازمندِ عمل است و هر عملی نیز مهارت‌های ویژه‌ای را می‌طلبد. بعضی از این مهارت‌ها را در مدرسه می‌آموزیم (آموزش‌هایی که نه زمان لازم به آنها اختصاص داده می‌شود و نه به قدر کافی مؤثر هستند)، باقیِ مهارت‌ها را وقتی که شاغل هستیم،


مهارت‌های نوشتاری قوی

هرچند برای نویسنده آزاد بودن نباید در همه زمینه‌ها موفق و متخصص بود، با این حال، مهم‌ترین ابزاری که هر فریلنسری باید داشته باشد، توانایی عالی نوشتن است. شما می‌توانید مهارت‌های دیگر را بعد از موفقیت در کسب‌وکار یا فروش محتوایتان‌ یاد بگیرید، اما اگر طریقه درست‌نویسی را نیاموخته باشید، با دردسرهای زیادی مواجه خواهید شد.

قبل از اقدام برای کسب درآمد به عنوان فریلنسر در تمام جنبه‌های نوشتن همچون گرامر، علامت‌های ویرایشی، نقطه‌گذاری، لحن، سبک نوشتاری و هر چیز مرتبط با آن حرفه‌ای شوید.

متاسفانه، هر کسی توانایی نوشتن یا دانش دستور زبان را ندارد، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از مشتریان شما افراد آگاهی هستند و اگر مجبور به صرف زمان زیادی برای ویرایش کار شما شوند، ناامید شده و ممکن است اخراجتان کنند.

 

انتقادات را بپذیرید

از انتقاد نهراسید. به عنوان یک نویسنده یاد بگیرید که انتقادات را بپذیرید. احتمالا نسبت به چیزی که تولید کرده‌اید یک حس غرور خلاقانه دارید. یکی از دلایل به وجود آمدن این غرور، حس خداگونگی است.

شما توانسته‌اید محتوایی را بنویسید که یک یا چند مشتری به آن نیازمند است. ممکن است حتی برخی از محتواهای تولیدی‌تان ترجمه ‌شود. ولی بهتر است آنقدر تند نروید و به بازخوردها توجه کنید.

خیال نکنید تمام کسانی که از شما انتقاد می‌کنند، دانش کافی ندارند. به سرگذشت نویسندگان و هنرمندانی فکر کنید که در تمام طول تاریخ به خاطر غرورشان شکست خوردند.

توانایی کار مستقل

کنترل احساسات برای بسیاری از مردم دشوار است. از طرفی اکثر مردم توانایی کار مستقل را ندارند و نمی‌توانند در شرایط بحرانی بر احساساتشان غلبه کنند.

اگر شما تمام روز در دفتری باشید و در آن با همکاران خود تعامل داشته باشید، نویسنده آزاد مناسبی نخواهید شد، زیرا تعامل انسانی با همکاران باعث می‌شود توانایی کار مستقل در شما پایین بیاید و در صورتی که به یک نویسنده آزاد تبدیل شوید، احساس تنهایی کنید.

کسانی‌که عادت به کار گروهی دارند، مواقع تنهایی کار کردن ممکن است خوابشان بگیرد یا در محیط ایزوله خودشان احساس خفگی کنند. اگر شما به خوبی‌ها و بدی‌های کار مستقل آگاه باشید، یک فریلنسر موفق خواهید شد.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه