فن کانوکشن در اجاق گاز چه کاربردی دارد؟

2 سال پیش

 

فن کانوکشن در اجاق گاز چه کاربردی دارد؟

فن کانوکشن در اجاق گاز چه کاربردی دارد؟ هنگام خرید فن کانوکشن  اجاق گاز فردار یا مایکروویو موارد بسیاری وجود دارد که به جهت استفاده بهتر و همچنین برای سرعت بخشیدن به کارها باید به آن توجه کرد.به طور کلی فرها و مایکروویوها با داشتن قابلیت‌هایی، استفاده از فر را می‌توانند برای ما به شدت آسان کنند. یکی از این قابلیت‌ها وجود convection fan است.
به طور ساده تر، کانوکشن یک فن و سیستم تهویه در فر می‌باشد که کمک می‌کند تا جریان هوای گرم داخل فر به‌ طور یکنواخت در اطراف غذا پخش شود.

عملکرد کانوکشن فنWhat is a fan cooking fan in the stove?

 

.فن کانوکشن در اجاق گاز چه کاربردی دارد؟با این مثال عملکرد convection برای ما روشن‌تر می‌شود، یک روز سرد زمستان است که باد می‌وزد در این اوضاع ما سرما را بیشتر احساس میکنیم نسبت به روزی دیگر که دما یکسان بوده و بادی نمی‌وزد. این مثال مشابه پخت و پز با فن کانوکشن است. در فر با ویژگی convection حرارت بیشتر تولید شده و همچنین گرما در تمام نقاط فر به طور یکنواخت پخش می‌شود.

در استفاده از فر بدون کانوکشن، گرما از دیواره‌های فر به مواد غذایی منتقل می‌شود که در این حالت حرارت در نقاط مختلف فر متفاوت است و ممکن است در یک نقطه حرارت شدیدتر از نقاط دیگر باشد در نتیجه موادغذایی هم به‌طور یکنواخت نمی‌پزند که تکنولوژی کانوکشن این مشکل را برطرف کرده و سبب می‌شود که در زمان استفاده از فر گرما به‌طور یکسان در محفظه فر پخش شود.

چرا باید از کانوکشن استفاده کنیم؟

  • پختن مواد غذایی سریع‌تر می‌شود، به دلیل اینکه هوای گرم علاوه بر اطراف خود به‌طور مستقیم روی مواد غذایی اثر می‌گذارد پخت و پز را حدود ۲۵ درصد سرعت میدهد .
  • پخت یکسان، در فرهای معمولی هوای گرم در قسمت‌های مختلف متفاوت است اما در فر با فن کانوکشن به‌ دلیل گردش هوای گرم حرارت در محفظه فر یکسان بوده در نتیجه پخت مواد غذایی هم یکسان صورت می‌گیرد.
  • موادغذایی بهتر برشته می‌شوند، در فرهای معمولی رطوبت مواد غذایی نمی‌تواند خارج شود در نتیجه هوای فر مرطوب شده و برشته شدن مواد غذایی گاها یا زمان زیادی می‌برد یا به خوبی انجام نمی شود ولی هوای خشک و داغ فن کانوکشن با حفظ رطوبت مواد غذایی سطح آن‌ها را در زمان کمتری کاملا برشته می‌کندفن کانوکشن در اجاق گاز چه کاربردی دارد؟
  • صرفه جویی در مصرف انرژی، در فر با قابلیت Convection Fan مواد غذایی سریع‌تر و با دمای کمتری آماده می‌شوند بنابراین انرژی کمتری نسبت به فرهای معمولی مصرف می‌شود.

 

کانوکشن چیست؟ 

نکاتی که در هنگام استفاده از Convection Fan باید به آن توجه کرد:

  • دما در فر کانوکشن به سرعت و به‌طور یکنواخت زیاد میشود . درجه حرارتی که در دستورهای پخت وجود دارد برای فرهای معمولی است و برای پخت مواد غذایی در فرهای کانوکشن درجه حرارت را باید ۲۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دهید و برای غذاهایی که زمان پخت طولانی‌تری دارند مطلوب است دما را ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد کم کنید.
  • از ظروف بدون دیواره یا با دیواره کوتاه مثل سینی فر استفاده کنید تا مطمئن شوید هوا در جریان است.
  • در پخت غذا با فر کانوکشن بهتر است قبل از اتمام پخت غذا را چک کنید.
  • توصیه می‌شود موقع پخت گوشت روی آن را با فویل نپوشانید. در فرکانوکشن سطح غذا سریع برشته می‌شود ولی به معنی آن نیست که که غذای شما پخته باشد پس مطلوب است از دماسنج آشپزخانه استفاده کنید و یا غذا را تست کنید.

نتیجه‌گیری:

با مطالعه این مقاله از دلتاکالا متوجه اهمیت فن کانوکشن در فر و مایکروویو شدیم و اینکه اجاق گازهای دارای فن کانوکشن چه مزیتی برای ما در آشپزی فراهم می‌کنند، اگر شما در فکر خرید اجاق گاز فردار هستید و می‌خواهید کار کردن با فر برای شما ساده شود اجاق گازی را بخرید که مجهز به فن کانوکشنمی باشد .
با وجود Convection Fan، شما میتوانید هم در زمان خود و هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید علاوه بر آن می‌توانید غذاهایتان را با پختی یکسان و کیفیتی بالا طبخ کنید. پس در هنگام خرید اجاق گاز حتما به ویژگی کانوکشن فن توجه کنید.

 

برای دیدن و بررسی اجاق گازهای مجهز به فن کانوکشن اینجا کلیک کنید

4 (80%) 1 vote
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه