راهنمای خرید جاروبرقی | وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

راهنمای خرید جاروبرقی

 

راهنمای خرید جاروبرقی | وبلاگ دلتاکالا همه‌ی ما دوست داریم، لوازم‌خانگی انتخاب کنیم که کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد. جاروبرقی از اصلی‌ترین لوازم منزل است که کار نظافت خانه را سریع و راحت می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌های جاروبرقی صدای کم، وزن کم، قدرت زیاد و سبک بودن دسته آن است. در ادامه مطالبی درباره‌ی راهنمای خرید جاروبرقی مناسب برای شما توسط کارشناسان دلتا کالا ارائه‌شده که به شما در انتخاب و خرید جاروبرقی مناسب و همچنین استفاده از آن کمک می‌کند.

اگرچه نظافت منزل و تمیزی و آراستگی آن به‌ویژه در میان خانواده‌های ایرانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما انجام نظافت ازنظر اکثر افراد کاری بسیار زمان‌بر، خسته‌کننده و حتی پر صدمه است. سال‌هاست که انواع لوازم نظافتی همچون تی ها، جاروبرقی‌ها، بخارشوی ها و … برای برطرف کردن چنین مشکلاتی روانه بازار شده و استقبال زیادی را نیز به‌سوی خود جلب نموده‌اند. در این میان جاروبرقی به سبب بیشترین سهولت و کارایی در استفاده، هنوز هم جزء پرطرفدارترین وسایل نظافت بوده و از اجزای اصلی لوازم‌خانگی به شمار می‌آید.

 

 

باوجوداینکه با پیشرفت‌های اخیر فنّاوری و برخوردار بودن از قابلیت‌های روزافزون، جاروبرقی کار نظافت خانه را به‌راحتی انجام می‌دهد، اما اگر با دقت انتخاب نشود، خود می‌تواند خستگی و دردسر بیشتری را ایجاد نماید. مهم‌ترین نکاتی که برای خرید جاروبرقی باید به آن‌ها توجه داشته باشید، قدرت جاروبرقی، وزن جاروبرقی، راحت بودنِ کشیدن، هل دادن و بلند کردن آن، سبک بودن دسته، میزان صدای جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همچنین سایر ویژگی‌هایی است که با شرایط خاص شما و مکانی که به نظافت آن می‌پردازید هماهنگی داشته باشد.

 

ویژگی‌های جاروبرقی‌ها

توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات مشخص می‌شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قوی‌تر و کاراتر است.

قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جاروبرقی بیشتر باشد، قدرت تمیز کردن آن هم بیشتر است. البته معمولاٌ این قدرت قابل تنظیم بوده و برای سطوح مختلف، متفاوت است. مثلاٌ باید دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه مخصوص آن استفاده کرد، وگرنه فرش‌ها به‌مرور نازک و فرسوده می‌شوند. در بعضی جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو و در برخی دیگر بر روی دسته قرارگرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.

وزن: در بعضی جاروبرقی‌ها، دستگاه اصلی یا لوله بسیار سنگین هستند که حرکت دادن آن و کار نظافت را دشوار و خسته‌کننده کرده و می‌توانند به‌مرور به دست، کمر و سایر اعضای بدن صدمه وارد کنند؛ بنابراین قبل از خرید جاروبرقی حتماٌ میزان سنگینی بدنه و دسته آن را کنترل کنید.

میزان صدا: جاروبرقی یکی از وسایل پر صدا بوده که به دلیل اینکه در موقع کار در فاصله نزدیک قرار دارد، تحمل صدای آن برای مدت طولانی می‌تواند خسته‌کننده باشد. میزان بلندی صدای جاروبرقی با واحد دسی‌بل مشخص می‌شود. اگرچه میزان این صدا باقدرت موتور رابطه دارد، اما امروزه شرکت‌ها جاروهایی باقدرت بالا اما صدای کم را نیز روانه بازار کرده‌اند.

قابلیت مانور و حرکت جاروبرقی: ازآنجاکه در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این‌سو و آن‌سو کشیده می‌شود، باید دقت کنید به‌راحتی حرکت کند.

کیسه جارو: بعضی از جاروبرقی‌ها آشغال‌ها را داخل کیسه جمع کرده و بعضی دیگر بدون نیاز به کیسه آن‌ها را بسیار فشرده کرده و در محفظه‌ای جمع می‌کنند. بعضی جاروبرقی‌ها هم هم قابلیت کار با کیسه و هم بدون کیسه رادارند. بعلاوه در بعضی جاروهایی که با کیسه کار می‌کنند این کیسه دائمی و در انواع دیگر قابل تعویض است، اما برای حفظ بهداشت و سلامتی بهتر است جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنیم که کیسه آن‌ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، باید توجه داشت که اگرچه هزینه و دردسر تهیه و استفاده از کیسه وجود ندارد، اما خالی کردن مخزن دستگاه هم به‌ویژه برای افرادی که از ناراحتی‌های تنفسی رنج می‌برند، آسان نیست.

طول کابل برق: هرچه طول سیم برق جارو بیشتر باشد راحت‌تر می‌توان جاروبرقی را به مکآن‌های مختلف و دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.

سیم‌جمع‌کن: با فشار دادن دکمه مربوط به آن سیم جارو به‌راحتی جمع می‌شود.

پدال یا کلید روشن و خاموش: باید درجایی قرارگرفته باشد که به‌راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن و خاموش کرد.

برس های مختلف: در انواع مختلف و برای تمیز کردن قسمت‌هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها بوده و داخل محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرارگرفته‌اند. در بعضی جاروبرقی‌ها برس های مخصوص تمیز کردن حیوانات هم تعبیه‌شده است.

سر جارویی مثلثی: سر بعضی جاروبرقی‌ها مثلثی بوده که تمیز کردن گوشه ها و زاویه‌ها با آن‌ها راحت‌تر است.

قابلیت مکش مایعات: بعضی جاروبرقی‌ها علاوه بر قابلیت مکش خاک و اشیای جامد، امکان مکش مایعات را نیز دارند. حتی با بعضی از آن‌ها بنزین و روغن را نیز می‌توان از روی سطوح پاک نمود. به‌علاوه بعضی انواع جاروها قابلیت تفکیک مایعات از جامدات را هم دارند.

دمندگی: بعضی جاروبرقی‌ها علاوه بر قدرت مکندگی، قدرت دمندگی هم دارند که می‌توان از آن برای باد کردن بادکنک، تیوب و … استفاده نمود.

نشانگر وضعیت کیسه: هر زمان که کیسه جاروبرقی پرشده و نیاز به تعویض داشته باشد، این نشانگر شمارا آگاه می‌کند، بنابراین نه شما مجبورید مرتب مخزن کیسه را بازکرده و ظرفیت آن را کنترل کنید و نه هیچ‌وقت کیسه جارو آن‌قدر پر می‌شود که کارکرد آن را مختل کرده و به موتور نیز فشار وارد کند.

فیلتر تصفیه‌کننده هوا: در بعضی جاروبرقی‌ها حتی چندین فیلتر تصفیه‌کننده تعبیه‌شده که ذرات گردوغبار را به خود جذب کرده و از بازگشت دوباره آن‌ها به هوا جلوگیری می‌کند. این قابلیت به‌ویژه برای افرادی که عاری بودن محیط از باکتری‌ها و میکروب‌ها برایشان اهمیت زیادی دارد، خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند و افراد مبتلابه آلرژی، آسم و سایر حساسیت‌ها و بیماری‌های تنفسی بسیار مفید است. به‌عنوان‌مثال یکی از فیلترهای جدید فیلتر ۴ لایه هپا (HEPA) است که تا ۹/۹۹% گردوغبار و آلودگی هوا را در هنگام جارو کردن کاهش داده و هوای خروجی از جاروبرقی را تصفیه می‌نماید.

فنّاوری نانو سیلور: در فیلتر برخی از جاروبرقی‌ها از فن‌آوری پودر نقره (Nano silver) استفاده‌شده است. استفاده از پودر نقره باعث جلوگیری از ایجاد بوی بد، جلوگیری از رشد باکتری‌ها و همچنین مانع بروز آلرژی در هنگام استفاده می‌شود.

جاروبرقی‌های تمام اتوماتیک: این جاروها که باطری قابل شارژ هم دارند، با اسکن کردن، نقشه محیط را به حافظه سپرده و به‌صورت خودکار حرکت کرده، همه‌جا را تمیز می‌کنند. دوربین‌ها و سانسورهایی که در این جاروبرقی‌ها تعبیه‌شده کمک می‌کنند دستگاه با موانع برخورد نکند. زمانی که شارژ جارو تمام شود، دستگاه به‌صورت اتوماتیک به محل شارژ خود بازگشته و پس‌ازاینکه دوباره شارژ شد، به همان مکان قبلی برگشته و کار خود را ادامه می‌دهد.

جاروبرقی تعقیب‌کننده: بدنه اصلی این جاروها که مکان‌یاب و چرخ‌های هوشمند اتوماتیک دارند، موقع استفاده، کاربر خود را دنبال می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود دیگر برای حرکت دادن جاروبرقی به مکآن‌های مختلف، خم نشده و یا لوله آن را نکشید.

فیلتر cyclone: این فیلتر قابلیت جدا کردن گردوغبار از اجسام بزرگ را دارا است. یکی از مزایای این فیلترها امکان بررسی آسان خاکروبه برای جدا کردن اجسام باارزش است.

فنّاوری گردش هوای امگا: این فنّاوری که از طرف شرکت سامسونگ ارائه‌شده است، با ایجاد مسیر امگا شکل گردش هوا، صدای جاروبرقی را به db 74 رسانده است. فن‌آوری امگا باعث می‌شود دستگاه در مقایسه با سایر جاروبرقی‌ها ۱۰ برابر صدای کمتری ایجاد نماید.

فنّاوری multi chamber: طراحی منحصربه‌فرد چند مخزنه، با ایجاد گردباد، ورود ذرات به داخل فیلتر را مسدود کرده که باعث دوام بیشتر فیلتر موتور جاروبرقی می‌شود. این سیستم با ایجاد گردبادهای کوچک در مخازن، چندین بار گردوغبار را تصفیه می‌کند. ازجمله ویژگی‌های این فنّاوری می‌توان به جلوگیری از مسدود شدن فیلتر پشت موتور، قدرت موتور بیشتر و پایدارتر، هوای پاکیزه‌تر و تخلیه آسان‌تر اشاره کرد.

ویژگی air safe: جریان هوای خروجی از جاروبرقی با همکاری مشترک موتور، فیلترها و عایق‌بندی کنترل می‌شود و ازآنجایی‌که محفظه موتور به‌طور کامل عایق و درزبندی شده است، این فرایند تضمین می‌کند حتی ریزترین ذرات از فیلتر به خارج نشت نکند و غبار فقط درجایی که به آن تعلق دارد یعنی داخل کیسه گردوغبار جارو بماند.

سیستم کنترل جریان هوا (air flow control system): عملکرد تصفیه چندمرحله‌ای تضمین می‌کند که هوای خروجی از جاروبرقی تا ۹۹۷/۹۹ درصد عاری از ذرات کوچک میکروسکوپی باشد.

فن‌آوری کمپرسور (compressor technology): موتور کمپرسور باوجود برخورداری از قدرت بالا، بسیار کم‌مصرف است. این فناوری با بهره‌مندی از یک موتور استاندارد پر قابلیت و دارای عملکرد عالی در مقایسه با مدل‌های مشابه ۳۰ درصد برق کمتری مصرف می‌کند.

 

نحوه درست‌کار کردن با جاروبرقی

نوعی از جاروبرقی را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم باشد و مجبور نشوید هنگام کار با آن مرتب خم‌شده و به کمر خود آسیب وارد کنید.

جاروبرقی را در یک نوبت به‌طور مستمر مورداستفاده قرار نداده و در فواصل منظم به آن استراحت دهید.

ازآنجاکه جاروبرقی مصرف برق بسیار بالایی دارد، در ساعات اوج مصرف از آن استفاده نکنید. این کار علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف برق، از تأثیر نوسانات برق بر جارو و صدمه واردکردن به آن، جلوگیری می‌کند.

دقت کنید برای کارکرد بهینه دستگاه و عدم وارد آمدن فشار به موتور آن، کیسه جاروبرقی را در زمان مناسب تعویض کرده و فیلتر آن را نیز به‌صورت منظم تمیز کنید.

راهنمای خرید جاروبرقی | وبلاگ دلتاکالا اشیای بزرگ را از مسیر جاروبرقی بردارید. این اشیا با گیرکردن در لوله به موتور دستگاه فشار وارد کرده و علاوه بر کاهش توان جارو، مصرف برق را نیز افزایش می‌دهند.

در جارو کردن اشیای نوک‌تیز دقت کنید. این اشیا می‌توانند لوله یا کیسه جاروبرقی را پاره کنند.

 جاروبرقی را با لوله و با شدت نکشید. این کار می‌تواند باعث پاره شدن لوله آن شود.

 راهنمای خرید جاروبرقی | وبلاگ دلتاکالا درنهایت دقت داشته باشید که جاروبرقی وسیله‌ای لوکس و در معرض دید، که در نظر گرفتن ظاهر آن اهمیت زیادی داشته باشد نیست. آنچه برای انتخاب جاروبرقی مناسب باید در اولویت قرار دهید کارکرد آن و همچنین دارا بودن ویژگی‌هایی است که حداکثر تمیزی، راحتی و بهداشت را برای شما به ارمغان آورد.

برای خرید جاروبرقی‌های باکیفیت و قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه دلتا کالا مراجعه کنید.

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه