نکاتی درباره کولر گازی پرتابل | وبلاگ دلتاکالا

2 سال پیش

در این مقاله نکاتی درباره کولر گازی پرتابل میخوانیم که میتواند تاثیر بسیار زیادی در استفاده از این کالا بگذارد . اغلب واحدهای تهویه مطبوع ثابت هستند و امکان جابه‌جایی آن‌ها نیست یا این‌که به آسانی قابل جابه‌جایی نیستند. اما این محدودیت در کولر گازی پرتابل وجود ندارد!

 نکاتی درباره کولر گازی پرتابل | وبلاگ دلتاکالا به سادگی با چرخ‌هایی که در زیر دستگاه گذاشته شده است می‌توان آن را تغییر وضعیت داد تا در زاویه و محل مورد نظرتان قرار گیرد.
در قسمت پشت کولر گازی پرتابل لوله‌ای خرطومی شکل وجود دارد که از آن حرارت موتور خارج می‌شود، لذا باید یک سر این لوله به بیرون هدایت شود. ظرفیت کولر گازی پرتابل معمولا از ۱۵ هزار BTU فراتر نیست و مناسب برای اتاق‌های کوچک هستند.

نکاتی درباره کولر گازی پرتابل | وبلاگ دلتاکالا

۵ نکته مهم که هنگام خرید یک کولر گازی پرتابل باید در نظر بگیرید

۱.چه حجمی از واحد BTU  برای خنک کردن فضا شما لازم است ؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید فضایی را که می خواهیم خنک کنیم را اندازه بگیریم.

شما با توجه به متراژ و با توجه به تجربه فروشنده و واحد بریتانیایی حرارت (BTU) باید محاسبه را hنجام دهید.شما حتی نباید BTU بیشتری را خریداری کنید.زیرا مصرف برق بیشتری را هم خواهید داشت.

اگر محیط مورد نیاز شما برای خنک کردن نسبتا کوچک باشد، خرید یک سیستم تهویه مطبوع پرتابل و قابل حمل با BTU کم برای این موضوع کافی می باشد.

۲.آیا کولر گازی پرتابل چند منظوره قابل حمل یک ایده خوب است ؟

برخی از سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل با امکانات عملکردی خشک کن و حتی عملیات گرمایی مجهز شده اند. داشتن عملکرد رطوبت می تواند در رفع رطوبت از هوا مفید باشد، در زمانی که درجه حرارت مناسب باشد استفاده تنها از ویژگی فن ممکن است مفید و کافی باشد. این دستگاه می تواند تمام فرمول های قدیمی ساخت و تولید کولر گازی را یک جوک نشان دهد. به خصوص هنگامی که قابلیت های گرمایش در واحد گنجانده شده است، صادق است. وسوسه انگیز است وقتی بدانیم یک دستگاه چند منظوره داریم. افراد همیشه فکر می کنند که یک کولر گازی پرتابل قابل حمل فقط به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع و خنک کن عمل می کند و انجام رطوبت گیری یک عملیات ثانویه برای کولر گازی محسوب می شود. بهتر است به یاد داشته باشید که هر دو سیستم تهویه مطبوع و رطوبت گیر اساسا همانند همدیگر عمل می کنند و از مکانیسم های مشابه استفاده می کنند.

۳.تفاوت بین کولر گازی های قابل حمل دو اگزوز و تک اگزوز چیست ؟

هنگامی که به دستگاه های تهویه مطبوع قابل حمل نیاز دارید، دو نوع گزینه اصلی با خروجی اگزوز متفاوت وجود دارد: یک شلنگ یا شلنگ دوتایی. دستگاه های تک اگزوز از داخل اتاق هوا را دریافت می کنند و هوای گرم و رطوبت را از اتاق خارج می کنند. این باعث ایجاد فشار منفی هوا در اتاق می شود زیرا شما هوا را از اتاق خارج می کنید. در نتیجه هوا باید در اتاق جایگزین شود و در نتیجه از ترک ها و درز ها ویا از زیر در یا اطراف پنجره ها مکیده می شود. این هوای گرم وارد شده از این طریق ، به نوبه خود باعث می شود دستگاه به برای حفظ سرمای اتاق سخت تر کار کند. دستگاه های تک شلنگ ماشین های ساده تری هستند و معمولا در هنگام استفاده در فضاهای کوچکتر مشکلی ایجاد نمی کنند و عموما ارزان ترند.

۴.کولر گازی های پرتابل چه صدایی دارند؟

باز هم پاسخ دادن به این سوال شامل در نظر گرفتن اتاق یا اتاق هایی است که از سیستم تهویه مطبوع قابل حمل استفاده می شود. آیا کولر پرتابل در یک اتاق و یا غرفه بدون نور خورشید قرار می گیرد که دارای دریچه های AC مرکزی نیست؟ آیا این اتاق فقط برای بازی بچه ها استفاده می شود و یا برای خوردن یک غذای تابستانی با خانواده های بزرگ ؟ یا دستگاه را در یک دفتر کوچک در طبقه بالا قرار می دهید که به نظر می رسد بسیار داغ است؟ آیا شما تماس های تجاری برقرار می کنید که نیاز به محیط آرام دارید؟

سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل و سیستم خنک کننده مرکزی و یا حتی پنجره ای شبیه هم نیستند. اغلب سر و صدای زیاد ایجاد نمی کنند و به طور کلی در دسته بندی ۵۰-۵۹ دسی بل قرار می گیرند.

۵.نوع تعمیرات و نگهداری های مورد نیاز در یک کولر گازی پرتابل قابل حمل ؟

همانند بسیاری از لوازم دیگر، سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل نیاز به نگهداری دارند. اما مقدار تعمیرات و سرویسی که باید انجام دهید تا دستگاه کار خود را به درستی ادامه دهد، با توجه به مدل انتخابی شما متفاوت است. فرایند خنک کننده یک تهویه مطبوع موجب ایجاد رطوبت می شود. اکثر دستگاه ها دارای مخزن برای جمع آوری آب هستند. بعد از پر شدن مخزن باید آن را بیرون کشیده و خالی کنید.سایر دستگاه ها دارای تبخیر اتوماتیک می باشند و دستگاه را قادر می سازد رطوبت را از طریق شیلنگ از اتاق خارج کند. اکثر کولر گازی های پرتابل قابل حملی که ما پیشنهاد می دهیم ترکیبی از هر دو ی آنهاست. این به معنی هوای خنکتر با میزان کار کمتر است.

ویژگی‌های کولر گازی پرتابل

  • کم صدا و کم استهلاک
  • دارای فیلتر تصفیه هوا و خوشبوکننده
  • توانایی رطوبت زدایی بالا
  • طراحی زیبا و جذاب
  • دارای چرخ برای جابه‌جایی آسان

 

.

برای دیدن کولر گازی های متنوع با این مشخصات و مقایسه قیمت انها اینجا کلیک کنید

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه