راه و رسم سفر کردن |وبلاگ دلتاکالا

2 ماه پیش

 راه و رسم سفر کردن |وبلاگ دلتاکالا قبل از هر چیزی ما باید یک‌سری اطلاعات از آداب و رسوم سفر داشته باشیم. مثل اینکه سفر به چه صورتی خواهد بود؟ انفرادی است یا خانوادگی یا گروهی؟ آگاهی و برنامه‌ریزی برای سفر از ویژگی‌های قبل از سفر است که باعث می‌شود مسافران احساس راحتی و رفاه بیشتری داشته باشند و از سفر خود لذت کافی را ببرند. مسافران قبل ازسفر ملزم به رعایت آیتم‌های زیر هستند:

مرحله‌ی اول: کجا و چگونه رفتن به سفر

الف. هزینه‌های سفر: تخمین هزینه‌های سفر، قبل از سفر ضروری است. مثل اینکه چقدر دوست دارید و می‌توانید صرف هزینه‌های سفر خود کنید؟ آگاهی از این موضوع موجب شکل‌گیری جنبه‌های دیگر از سفر خواهد شد.

ب. مکان سفر: قبل سفر باید مکان سفر مشخص شود تا هزینه‌ها و همچنین آگاهی از ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مکان برای مسافر روشن شود و با دید و ذهنی باز به آن مکان سفر کند.

پ. زمان سفر: برای رفتن به سفر، باید زمان سفر مشخص شود تا مسافر در این راستا برنامه‌ریزی‌های خود را برای رفتن و برگشتن و مدت‌زمان اقامت انجام داده و از تعطیلات خود به نحو احسن استفاده کند.


مرحله‌ی دوم: آماده‌شدن برای رفتن به سفر

الف. پیروی از قوانین سفر: قوانین سفر توسط خطوط هوایی، آژانس‌های مسافرتی و شرکت راه‌آهن تنظیم می‌شود و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و مسافران ملزم به رعایت آن هستند. بهتراست مسافران از این قوانین آگاهی یابند و آن‌ها را رعایت کنند.

ب. مقدمات سفر: در این مرحله از موتورهای جست‌وجو برای خرید آنلاین بلیط (هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی) از شرکت‌های مسافرتی اقدام می‌کنیم. در سفر، مسافر باید تمامی اسناد و مدارکی لازم شامل بلیط، مدارک اثبات هویت، گذرنامه، ویزا و… را به همراه داشته باشد. توجه کند که باید این مدارک از لحاظ تاریخ و اعتبار به‌روزرسانی و چک شوند.

ت. تنظیم بودجه‌ی سفر: بودجه‌ی سفر تعیین‌کننده‌ی عواملی همچون وسیله‌ی سفر (هواپیما، اتوبوس، قطار و اتومبیل شخصی) محل اقامت (هتل، مسافرخانه و…) هزینه‌های غذایی سفر (استفاده از غذاهای رستوران‌ها یا خرید غذا از فروشندگان محلی و بومی و…) هزینه‌های فردی شامل خرید سوغات و هزینه‌های استفاده از جاذبه‌های آن مقصد است.

پ. محل اقامت: قبل از سفر به رزرو آنلاین محل اقامت که شامل هتل‌ها و آپارتمان‌ها وخوابگاه‌هاست، اقدام می‌شود.

ج. برنامه‌ریزی دقیق: باید قبل از سفر یک روزشمار تنظیم کنیم که در آن برنامه‌ها و تفریحات سفر خود را یادداشت کرده باشیم و آن‌ها را با توجه به سلایق خود الویت‌بندی کنیم تا بتوانیم بیشترین لذت را از سفر خود ببریم.

چ. تهیه‌ی فهرست بسته‌بندی: در سفر همیشه باید از محدودیت‌های بسته‌بندی آگاهی لازم را داشته باشیم و از برداشتن وسایل غیرضروری و ممنوع اجتناب کنیم.

مرحله‌ی سوم: حین سفر

الف. رفتار و نگرش: در سفر همیشه مسافران باید رفتار مؤدبانه و محترمانه‌ای داشته باشند؛ چون این رفتارها منعکس‌کننده‌ی تربیت خانوادگی آن‌هاست. در طول سفر وارد حریم خصوصی افراد نشوید. در مقصد، احترام گذاشتن به جامعه‌ی میزبان و آداب و رسوم مردم بومی نشان‌دهنده‌ی فهم و شعور شماست.

ب. آشنایی به زبان: آشنایی به زبان مقصد سفر،ک تاحدودی باعث شکل‌گیری ارتباط عمیق بین جوامع میزبان و مسافران خواهد شد.

ج. رعایت ایمنی و بهداشت: از کاربرد عطر و ادکلن‌های با بوهای زننده و قوی خودداری کنید؛ چون باعث آزار همسفران و همراهان خود خواهید شد. از حمل مواد غذایی بودار اجتناب کنید و همچنین نکات مربوط به محیط زیست مقصد و تمیزنگه‌داشتن آن را هرگز فراموش نکنید. در سفر نکات ایمنی درباره‌ی خود و وسایل قیمتی‌تان را رعایت کنید. مراقب سلامتی، اشیای گران‌قیمت و همچنین کارت‌های عابربانک خود باشید و آن‌ها را در معرض دید قرار ندهید.

مرحله‌ی چهارم: اتمام سفر

 راه و رسم سفر کردن |وبلاگ دلتاکالا در این مرحله کوله‌باری از خاطره و عکس و فیلم و تجربیات سفر را به‌همراه دارید. اگر در مقصد به جامعه‌ی میزبان یا مردم محلی قولی دادید، آن را انجام دهید و از کارت‌پستال‌های سفر خود برای آن‌ها یادگاری بفرستید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه