اصطلاح ۶Motion Direct Drive در ماشین لباسشویی | وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

اصطلاح ۶Motion Direct Drive در ماشین لباسشویی به چه معناست ؟ ماشین لباسشویی ال‌جی فن‌آوری منحصر به فرد ۶Motion Direct Drive را به کار گرفته شده تا به حرکات دیگ دستگاه تنوع ببخشد. بدین ترتیب، دستگاه بر اساس برنامه شستشو، از یک یا چند حرکت مناسب در دیگ استفاده می‌کند. در نتیجه با وجود دور چرخش کنترل ‌شده و امکان چرخش دیگ در هر دو جهت راست و چپ، کارایی دستگاه به شکل قابل توجهی افزایش یافته تا در هر بار شستشو، نتیجه‌‌ای بی‌‌نقص بگیرید.

اصطلاح ۶Motion Direct Drive در ماشین لباسشویی | وبلاگ دلتا724
ال‌جی با الهام از شستشوی دستی و استفاده از فن‌آوری اینورتر دایرکت درایو خود موفق به ابداع فناوری ۶ حرکت شستشو همانند شستشو با دست شده است. این ۶ مرحله شامل فیلتراسیون، پیچاندن، آبکشی پله‌ای، تاباندن، ساییدن و غلطاندن می‌باشد که نتیجه این الگو شستشو، صدمه کمتر به الیاف لباس و بهبود عملکرد ماشین لباسشویی می‌باشد.
شستشوی پله‌ای: در این حرکت لباس‌ها به بالاترین نقطه در داخل دیگ(درام) برده شده و سریعا به پایین انداخته می‌شوند. در این روش علاوه بر ارایه شستشویی قدرتمند از چروک شدن لباس‌ها نیز جلوگیری به عمل می‌آید.
شستشوی آبکشی: در این حرکت با توجه به چرخش با دور بسیار بالا، لباس‌ها به دور تا دور بدنه داخلی دیگ(درام) می‌چسبند، این امر موجب نفوذ بیشتر و بهتر آب به تمامی نقاط لباس می‌گردد.
شستشوی پیچشی: این روش برای شستشو بهتر با صدای کمتر می‌باشد.
غلطاندن: روش معمول چرخش دیگ(درام) که در تمام لباسشویی‌های متداول فقط از این روش استفاده می‌شود.
ساییدن: در این حرکت، درام با حرکت به چپ و راست در زیر لباس‌ها، باعث حل شدن کامل مواد شوینده و پاک کردن لکه‌ها از روی لباس‌ها می‌شود.
تاب دادن: این حرکت بسیار ملایم برای شبیه سازی حرکات شستشوی ملایم دستی، مخصوص لباس‌های ظریف و حساس می‌باشد.

در این سیستم از حرکت‌های دست انسان در هنگام شستشوی لباس به صورت سنتی الگو برداری شده است و این حرکت‌ها توسط چرخش‌های دیگ ماشین لباسشویی شبیه سازی می‌شوند تا شستشوی البسه به بهترین نحو ممکن صورت گیرد. همچنین باعث می‌گردد بتوانیم برای لباس‌های مختلف با الیاف متفاوت، حرکت مناسب را انتخاب و از بهترین عملکرد بهره‌مند شویم. این ویژگی مانع از باقی ماندن آثار پودر شستشو بر روی البسه در مقایسه با دیگر محصولات مشابه در بازار گشته و رنگ و شفافیت پارچه‌ها را حفظ می‌نماید.

 

حتما ببینید : بهترین برندهای ماشین لباسشویی با قابلیت دایرکت درایو 

 

مزایای لباسشویی های دایرکت درایو (بدون تسمه ) نسبت به لباسشویی تسمه ای

لباسشویی های جدید که در شرکت های کره ای از قبیل ال جی، سامسونگ و دوو ساخته میشوند به تکنولوژی جدید دایرکت درایو مجهز هستند ، یعنی مستقیما موتور لباسشویی را روی درام لباسشویی پیاده کرده و دیگر خبری از تسمه و پولی نیست و این کار مزایایی دارد.

۱) کاهش مصرف برق

۲) کاهش صدا به خاطر حذف شدن بعضی قسمت های مکانیکی

۳) افزایش دور موتور تا ۲۰۰۰ دور و خشک تر شدن لباسها در دور خشکن

۴) کاهش وزن لباسشویی به خاطر حذف وزنه های بالانس (تعادلی)

۵) افزایش کیفیت شستشو و تنوع برنامه ها

۶) کاهش هزینه تعمیر و نگهداری

۷) استفاده از سنسور هال به جای تاکو

۸) کنترل دور چپ و راست و خشک کن با دقت بالا

۹)مصرف انرژی کمتر نسبت به لباسشویی های تسمه ای

 

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد.
اگر سوالی دارید درنگ نکنید به سرعت پاسختان را خواهیم داد.

 

 

 

 

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه