اصول چیدمان در داخل یخچال |وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

 اصول چیدمان در داخل یخچال |وبلاگ دلتاکالا بیشتر مردم یخچال را به‌عنوان وسیله‌ای نگاه می‌کنند که با تکنولوژی بالایی که دارد می‌تواند غذا، سبزی‌ها، میوه، نوشیدنی و هر آنچه که درون آن می‌گذارند را به مدت زیادی در خودش تازه نگه دارد. هر قسمت از یخچال دمای خاصی را دارد و برای یک نوع محصول غذایی مناسب است. این نکته به این معنی است که اگر شما غذاها را درجاهای متفاوت و اشتباه قرار دهید دیگر یخچال شما نمی‌تواند بر اساس بازدهی‌ای که برایش تعریف‌شده است عمل کند و مصرفش بالاتر رفته و به روی موتور فشار می‌آورد و به دنبال آن، خراب شدن تعدادی از موادغذایی به علت سرمای زیاد و تعدادی به علت سرمای کم، مصرف بالا‌ی انرژی و قبض‌های برق با مبلغ بیشتر را در پی دارد. خراب شدن برخی از مواد به بدشانسی شما ربط دارد ولی در باقی موارد باید حواستان به استفاده از یخچال باشد تا مواد مصرفیتان را به‌سادگی در معرض فساد قرار ندهید. همراه ما باشید تا با قوانین مرتب کردن یخچال آشنا شوید.

 

 

 سرمایش یخچال

 اصول چیدمان در داخل یخچال |وبلاگ دلتاکالا اصل این مسئله که انسان از یخچال استفاده می‌کند به عدم فعالیت باکتری‌ها در سرما برمی‌گردد. باکتری‌هایی که موجب فساد محصولات غذایی و به دنبال آن بیماری در انسان می‌شود. دمای عادی یخچال برای محفظه‌ی اصلی معمولاً روی ۴ درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌شود و برای  فریزر از دمای ۱۷- استفاده می‌شود. حتی اگر یخچال شما تکنولوژی بالایی داشته باشد و فریزر شما هم در سلامت کامل کار کند، همه جای یخچال شما به به علت گستردگی و تفاوت فاصله‌ی قسمت‌های مختلف از منابع سرما ساز، دماهای متفاوتی خواهد داشت. می‌توانید با استفاده از توضیحاتی که در ادامه ارائه‌شده است بدانید که چه موادی را باید کجای یخچال  قرار دهید.

 فریزر یخچال

با بیان واضحات شروع می‌کنیم، فریزر برای مواد غذایی‌ای است که باید یخ‌زده شوند. برای مثال فریزر جای موادی مانند یخ، میوه‌های یخ‌زده، گوشت‌های یخ‌زده و سبزی‌های خشک است. شما می‌توانید مواد غذایی‌ای را می‌خواهید که برای مدت طولانی از آن‌ها نگهداری کنید را درون فریزر قرار دهید، همانند سیب‌زمینی سرخ‌کرده، سس ماکارونی و حتی تخم‌مرغ. توجه کنید که موادی همانند نان بعد از مدتی در یخچال و فریزر خشک می‌شوند، نان در فریزر می‌تواند به مدت سه ماه دوام بیاورد اما به‌شدت خشک و ترد می‌شود. مواد داخل فریزر را به‌صورت لایه‌های نازک به‌روی‌هم قرار دهید. این کار به یخچال شما کمک خواهد کرد که برای به دما رساندن مواد، انرژی زیادی مصرف نکند. برای این کار می‌توانید از کیسه‌های پلاستیکی که به کیسه‌ی فریزری معروف هستند استفاده کنید و یا موادتان را در محفظه‌های شیشه‌ای و پلاستیکی به‌صورت بسته‌بندی درون فریزر قرار دهید. این کار علاوه بر کمک به یخچال به شما هم کمک خواهد کرد تا جای کافی برای وسایل داشته باشید. اگر از ظروف شیشه‌ای استفاده کردید زمانی که ظروف را از فریزر بیرون می‌آورید مراقب شکستن آن‌ها باشید. بهترین جنس ظرف برای ظرف‌های فریزری، پلاستیک است.

اصول چیدمان در داخل یخچال |وبلاگ دلتاکالا در یخچالدر یخچال یکی از گرم‌ترین نقاط یخچال است که باید برای وسایلی که احتمال فساد در آن‌ها به‌شدت پایین است، انتخاب شود. درهای یخچال معمولاً دورترین نقطه به مبردها(Condenser) هستند و این دلیل گرم تر بودن آن نقاط است. در یخچال محل نگهداری موادی همانند نوشیدنی‌های آبمیوه ای، نوشابه‌ها و همچنین موادی است که در شرایط دمایی نزدیک به محیط اتاق فاسد نمی‌شوند. توجه داشته باشید که هر وسیله‌ای که برای مدت‌های زیادی روی قفسه‌های فروشگاه‌ها  بوده است به‌راحتی می‌تواند در، در یخچال هم نگهداری شود. ازآنجایی‌که در یخچال هم به دلیل دور بودن از مبرد و هم به دلیل باز و بسته شدن‌های متوالی گرم‌ترین نقطه‌ی داخل یخچال است، نمی‌توانید مواد غذایی‌ای همانند تخم‌مرغ را آنجا نگهداری کنید. همچنین اگر از شیر پاستوریزه‌ای استفاده می‌کنید که در هنگام خریدتان در یخچال نبوده و درون قفسه بوده است، می‌توانید بعد از باز کردن در آن، برای مدتی که روی آن مشخص‌شده است در قفسه‌ی در یخچال قرار دهید.

 طبقه‌های بالایی

 اصول چیدمان در داخل یخچال |وبلاگ دلتاکالا دمای طبقات بالایی یخچال، دمایی به‌مراتب گرم‌تر از طبقات پایینی دارند و همچنین نسبت به درها سردتر هستند. دما در نقاط بالایی معمولاً ثبات بیشتری هم دارد. یکی از نکاتی که رستوران‌داران همیشه آن را رعایت می‌کنند این است که در طبقه های بالایی یخچال موادی را نگهداری می کنند که نیاز به پخته شدن چندانی ندارد. این مواد غذایی شامل، نوشیدنی‌ها، چیپس های سرخ‌شده، گوشت‌های فراوری‌شده و همچنین گوشت‌های ادویه زده‌شده است. شما می‌توانید در یخچالتان، سبزی‌ها را در یک ظرف آب یا در یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید تا علاوه بر سالم ماندن، تر و ترد هم باقی بمانند. همچنین می‌توانید میوه‌هایی همانند توت، شاه‌توت، بلوبری را در این منطقه از یخچالتان  قرار دهید.

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه