اصطلاح Prewash درماشین لباسشویی | وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

سیستم شستشوی بدون پودر یا پاک کننده Prewash چیست؟

اصطلاح Prewash درماشین لباسشویی | وبلاگ دلتاکالا در این مقاله درباره اصطلاح Prewash درماشین لباسشویی صحبت میکنیم. سیستم شستشوی بدون پودر یا پاک کننده Prewash با مدت زمان خیلی کوتاه و بدون استفاده از پاک کننده برای شستشو فقط برای مرطوب کردن دوباره ظرف ها و منتظر برای شستشوی روز بعد یا حتی دو روز بعد به کار میرود

یکی از برنامه‌ها در ماشین‌های شستشو Prewash است. برنامه پیش شستشو یا به عبارت دیگر Prewash یک برنامه یا چرخه اضافی است که می‌تواند به آغاز اکثر برنامه‌های شستشو اضافه شود. این برنامه در چرخه شستشوی سریع نمی‌تواند جای گیرد به این دلیل که خود، یک چرخه کوتاه مدت پیش از برنامه شستشوی اصلی است. توصیه می‌شود، برای اجرای بهتر دستورالعمل‌ها، همیشه به کتابچه راهنمای محصول مورد نظر خود مراجعه نمایید.

در ادامه با نحوه عملکرد برنامه پیش شستشو در ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی بیشتر آشنا می‌شویم:

 

عملکرد Prewash در ماشین ظرفشویی

از برنامه پیش شستشو در ماشین ظرفشویی هنگامی استفاده می‌شود که ظروف زیاد و خیلی کثیف باشند. با انتخاب این برنامه، شستشو به دو مرحله تقسیم می‌شود. در مرحله اول یا همان Prewash، شستشوی ظروف بدون مواد شوینده انجام می‌شود و دستگاه تنها با آب ظروف را شستشو داده، در مرحله دوم به صورت خودکار شوینده یا جلادهنده به آب اضافه می‌گردد تا هرگونه کثیفی و مواد غذایی به‌جا مانده بر روی ظروف، از بین بروند.

 

 

اصطلاح Prewash درماشین لباسشویی | وبلاگ دلتاکالا در ماشین ظرفشویی سیستم هوشمندی به نام AquaSensor وجود دارد وظیفه این سنسور سنجش میزان کثیفی آب داخل ماشین ظرفشویی است. AquaSensor میزان کثیفی آب مرحله اول آبکشی را سنجیده و مشخص می‌کند که آیا برای استفاده در برنامه اصلی  شستشو قابل استفاده است یا نه. اگر آب فقط دارای میزان کمی از املاح و کثیفی باشد دوباره مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نکته کلیدی این است که در هر بار شستشو تا سقف ۲۰% آب، معادل ۴ لیتر توسط این سیستم صرفه‌جویی خواهد شد.


 بهترین برندهای ماشین ظرفشوییبا قابلیت prewash 

 

عملکرد Prewash در ماشین لباسشویی

با انتخاب برنامه پیش شستشو که در ابتدای برنامه اصلی شستشو عمل می‌کند، ماشین لباسشویی قادر است علاوه بر از بین بردن لکه‌های کثیف و بوی نامطبوع البسه، آن‌ها را ضدعفونی کند.

مراحل استفاده از Prewash در ماشین لباسشویی:

  1. لباس‌های کثیف خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید.
  2. مقدار مناسب ماده شوینده را طبق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنما، در قسمت مورد نظر بریزید.
  3. برنامه شستشویی را که می‌خواهید، انتخاب کنید.
  4. دکمه پیش شستشو را فشار دهید.
  5. درب ماشین لباسشویی را بسته و دکمه شروع را بفشارید..
    دستگاه شروع به کار کرده و چرخه Prewash به طور خودکار پیش از برنامه‌ی شستشوی انتخابی شما، اجرا می‌شود.

 بهترین برندهای ماشین لباسشوییبا قابلیت prewash 

در نتیجه اگر همیشه با کوهی از ظروف کثیف در آشپزخانه رو به رو می‌شوید و در فکر خرید ماشین ظرفشویی هستید به شما توصیه می‌کنیم در هنگام خرید به ویژگی Prewash در ماشین ظرفشویی توجه کنید تا زین پس، شستن ظروف بسیار چرب و کثیف برای شما آسان‌تر شود. همچنین اگر خانواده پر جمعیتی دارید و یا پاک کردن لکه‌های سخت از روی لباس‌های کار و لباس کودکان برای شما دشوار است در هنگام خرید ماشین لباسشویی به ویژگی پیش شستشو در آن توجه کنید تا علاوه بر از بین رفتن لکه‌ها، لباس‌های شما ضدعفونی شوند.

 

با ما همراه باشید 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه