آون توستر بهتر است یا فر گازی؟ | وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

آون توستر بهتر است یا فر گازی؟

آون توستر بهتر است یا فر گازی؟ یکی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه، آون توستر می‌باشد. فرق آن با دستگاه‌های دیگر در نوع سرویس‌دهی آن است.همان‌طور که از نام آن پیداست هم توستر است که برای تست کردن وبرشته کردن  نان مورداستفاده قرار می‌گیرد و هم به‌عنوان فر برای پخت کوتاه‌مدت مانند ذوب کردن پنیر روی غذاها و موادی که نیاز به زمان پخت خیلی زیادی ندارد استفاده می‌شود. این محصول بیش‌تر برای کسانی مناسب است که به دنبال پخت کیک و شیرینی به تعداد زیاد نیستند و به گنجایش زیادی نیاز ندارند.

 

انواع توستر

انواع توستر در ۲ دسته تقسیم می‌شوند:

۱- توسترهای ساده

۲- آون توسترها

توستر های ساده فقط برای گرم کردن نان هستند ولی آون توستر ها کار دیگری هم مانند آنچه در بالا گفته شد انجام می‌دهند.

توستر آون های الکتریکی کوچک، یکی از کار راه‌اندازترین وسایل پخت‌وپز آشپزخانه بوده و فضای کمی را هم اشغال می‌کنند. این آون ها چندمنظوره بوده و برای تست کردن نان، گرم کردن نان‌های فریزر شده، گرم کردن پیتزا و غذاهای دیگر، پخت کیک، کبآب‌کردن جوجه، بریان کردن و آب‌کردن مواد منجمد به کار می‌روند.

طرز کار دستگاه آون توستر

آون توستر بهتر است یا فر گاز طرز کار دستگاه آون توستر به این صورت است که این دستگاه‌ها معمولاٌ با استفاده از المنت‌های حرارتی کارکرده و برخی از آن‌ها به فن نیز مجهز هستند که گرما را در محفظه به جریان درمی‌آورد. توستر آون ها با درب شیشه‌ای بهترین گزینه هستند چراکه می‌توانید بر تمام مراحل پخت نظارت داشته باشید… توستر آون ها معمولاٌ دارای انتخاب‌گرهای چرخشی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان دمای فر، نوع پخت و همچنین زمان پخت را تنظیم کرد.

صفحه کنترل این توستر برقی دارای سه ولوم انتخاب‌گر می‌باشد که با استفاده از آن‌ها می‌توان تنظیمات دستگاه را انجام داد. پیچ انتخابی مدرج بالای صفحه جهت تنظیم دمای پخت می‌باشد. پیچ انتخابی عملکرد دستگاه دارای سه حالت مختلف می‌باشد: روشن شدن دو المنت بالا، روشن شدن دو المنت پایین و روشن شدن هر چهار المنت بالا و پایین. بریان کردن کنترل حرارت را چرخانده و تایمر را نیز تنظیم کنید.

ازآنجایی‌که گنجایش محدودی دارد اندازه مواد مهم است مثلاً یک مرغ درسته شاید داخل آنجا نگیرد.

 

اگر نان مصرفی منزل را همیشه تست و یا گرم می‌کنید و اقلامی از مواد غذایی خود را که داخل فریزر قرار می‌دهید بعداً با این وسیله گرم می‌کنید، این دستگاه کمک بزرگی در گرم و تست کردن آن‌ها به شما خواهد کرد. البته مایکروفر این کار را به روش دیگری انجام می‌دهد و تست کردن نان به خشکی توستر نیست.

 

 

 آون توستر بهتر است یا فر گازی؟ اگر فکر می‌کنید به گنجایش بیش‌تری نیاز دارید و فرگاز شما هم می‌تواند همان کارهای توستر را انجام دهد و از کار آن راضی هستید و برایتان مهم نیست گاهی نان و تکه غذاهای کوچک را در فر اجاق‌گاز که بزرگ است، گرم و تست کنید، بهتر است به فکر خرید آون توستر نباشید اما اگر خیلی اهل درست کردن شیرینی و … به تعداد زیاد نیستید و فقط می‌خواهید نیازهای کم‌تری را رفع کنید آون توستر گزینه‌ی خوبی است.

برای اطلاع از محصولات آون توستر و فر گاز و قیمت‌های آن می‌توانید از دلتا کالا کمک بگیرید و خریدی فوق‌العاده تجربه کنید.

 

3.6 (72.31%) 13 votes
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه