چگونه ایده‌های اشتباهی شما را به ایده درست رساند

2 ماه پیش

چگونه ایده‌های اشتباهی شما را به ایده درست رساند ایده‌های خوب حاصل ایده‌های بد هستند؛ همانطور که شکست‌خورده‌ها ما را به سمت موفقیت رهبری می‌کنند. به همین دلیل از ۶ کارآفرین پرسیدیم که چه ایده ‌اشتباهی آنها را به ایده ‌درست رسانده است؟

آدام گلداشتاین، مدیر و موسس شرکت کاریابی وتری درباره‌ تجربه یکی از ایده‌های بدی که داشته می‌گوید: «وقتی اولین‌بار کار خود را با وتری شروع کردیم‌، برای تک‌تک کسانی که از طریق شرکت ما کار پیدا کرده بودند، هدیه می‌فرستادیم. یافتن شغل جدید، اتفاق مهمی برای هر شخص است و ما به افراد کمک می‌کردیم تا این رویداد تازه را جشن بگیرند.

ما برای پسری که در شرکت تولید بالشت استخدام شده بود، یک بالشت فرستادیم، ولی خیلی زود به اشتباه خود پی بردیم. با این حال، باور قلبی ما این بود که هر شخصی که شغل تازه‌ای پیدا می‌کند، باید آن را جشن بگیرد. این ایده، باعث ظهور طرح جایزه در شرکت ما شد. اکنون هرکسی که از طریق وتری کاری را پیدا کند، ۵۰۰ دلار هدیه دریافت می‌کند.»چگونه ایده‌های اشتباهی شما را به ایده درست رساند خاطره رایان ویلیامز، مدیر و موسس شرکت کاریابی جاپول درمورد بهترین ایده‌های بد خواندنی است. ویلیامز می‌گوید‌: «تابستان سال ۲۰۱۴، بعد از ازدست‌دادن ساختمان جاپول، تیم ۸نفره ما، خانه‌ای در سانفرانسیسکو اجاره کرد.

برای داشتن زندگی کاری عاقلانه و متعادل، در کنار هم زندگی‌کردن جالب نبود، اما زندگی دسته‌جمعی، به ما درک متقابل را آموخت. کارمندان امروز ما که بیش از ۳۰ نفر هستند، با هم زندگی نمی‌کنند ولی ما تلاش کردیم تا فرهنگی را ایجاد کنیم که همه احساس بودن در کنار خانواده‌هایشان را داشته باشند.

از شکست درس گرفتیم

در اولین قدم، هر دو نقشه ما شکست خورد و از این شکست درس مهمی گرفتیم. راه‌اندازی و ساخت اپلیکیشن برنامه‌ریزی‌شده، کار سختی است. پس تصمیم گرفتیم اپلیکیشنی تولید کنیم که به اپ‌های دیگر کمک می‌کند ولی باز هم به این درک نرسیدیم که چطور باید این کار را انجام دهیم.

در نهایت، ایده اپلوین به ذهنم رسید تا به عنوان محیطی بازاریابی برای توسعه اپلیکیشن‌های دیگر کارکنیم و از آنها مبلغی را دریافت کنیم. ۳ پروژه اول ما با شکست مواجه شد اما اگر در آن زمان، زمین نمی‌خوردیم، امروز نمی‌توانستیم در این جایگاه باشیم.»

فینری، برند شناخته‌شده‌ای در زمینه لباس بانوان است. وینی کیسی، مدیر و موسس شرکت فینری درباره بهترین ایده‌های بد خود می‌گوید: «وقتی تصمیم گرفتم سیستمی برای کمک به زنان بسازم تا کمد لباس‌هایشان را با آن مدیریت کنند، فکر کردم به خیاط‌های بیشتری نیاز دارم.

مشتری‌های مد روز به دنبال لباس‌های خاص هستند و ممکن است بعد از خرید یک لباس، آن را داخل قفسه‌های فروش اینترنتی قراردهند. برای همین به این نتیجه رسیدم که خودم این کار را انجام دهم. باید با صدها مغازه قرارداد همکاری می‌بستم، ولی این کار به سابقه و شهرت زیادی نیاز داشت، در نهایت خیاط‌های بیشتری استخدام نکردم و این نکته ‌ساده باعث خاص‌شدن برند فینری شد.»

با تمرکز روی مشتری و مشکل، می‌توانید به‌سرعت آن را حل‌کرده و به‌موفقیت برسید. اما راهکار شما فقط نباید نوعی بهبود‌شرایط و پیشرفت باشد، و نیز باید از سایر راهکارها متمایز باشد.

به‌ندرت پیش‌می‌آید که ایده‌ها از همان ابتدا اصیل یا عالی باشند. استارتاپ‌ها باید به دنبال راه‌حل متفاوت و بهتر بگردند.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه