ارزش شرکت آلفابت به چقدر رسید؟ | وبلاگ دلتاکالا

5 ماه پیش

 ارزش شرکت آلفابت به چقدر رسید؟ | وبلاگ دلتاکالا آلفابت (کمپانی مادر گوگل) حالا چهارمین شرکت آمریکایی است که توانسته به ارزش ۱ تریلیون دلاری دست پیدا کند. کمی قبل از تعطیل شدن بازار بورس آمریکا در روز پنجشنبه، قیمت هر سهم این شرکت به ۱۴۵۱.۷۰ دلار رسید و به همین خاطر ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری آلفابت به واقعیت تبدیل شد. مدتی قبل در ماه دسامبر، بنیان‌گذاران گوگل کنترل آلفابت را به مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، واگذار کردند و او علاوه بر مدیریت گوگل، به‌عنوان مدیرعامل آلفابت هم انتخاب شد.


شرکت گوگل طی ماه‌های گذشته حواشی متعددی را پشت سر گذاشته که از بین آن‌ها می‌توانیم به آزار جنسی مدیران ارشد و اخراج تعدادی از کارکنان معترض اشاره کنیم. کمپانی آلفابت قرار است حدود دو هفته دیگر در تاریخ ۳ فوریه گزارش مالی خود را منتشر کند و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، گفته می‌شود این شرکت طی آخرین فصل مالی ۲۰۱۹ توانسته درآمد ۴۶.۹ میلیارد دلاری کسب کند که چنین رقمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان‌دهنده‌ی افزایش ۲۰ درصدی درآمد این شرکت است.

تأسیس الفابت و مدیریت گوگل[ویرایش]

تأسیس این شرکت در تاریخ دهم اوت ۲۰۱۵ از طریق وبلاگ رسمی گوگل به‌طور رسمی اعلام شد مؤسسان شرکت الفابت لری پیج و سرگئی برین هستند که پیش از این نیز با همکاری یکدیگر گوگل را پایه‌گذاری نموده بودند. پیج مدیر عامل اجرایی شرکت الفابت و برین مدیر عامل این شرکت خواهند بود و ساندرا پیچای به عنوان مدیر عامل اجرایی گوگل جایگزین لری پیج خواهد شد

عملکردی بهتر در درآمد و سود

ارزش شرکت آلفابت به چقدر رسید؟ | وبلاگ دلتاکالا درآمد آلفابت در سه‌ماهه‌ی چهارم سال گذشته‌ی میلادی، نسبت به سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشت و به ۳۹.۲۸ میلیارد دلار رسید. پیش‌بینی میانگین وال استریت برای درآمد در آن مدت، ۳۸.۹۳ میلیارد دلار بود که آلفابت آن را پشت سر گذاشت. شایان ذکر است حدود ۸۳ درصد از درآمد فوق، از بخش تبلیغات گوگل به دست آمد.

در ساختار جدید کمپانی، دیگر گوگل شامل بخش‌هایی با حوزه‌ی فعالیت غیرمرتبط نبوده و این بخش‌ها مستقل از گوگل زیر چتر آلفابت به فعالیت خواهند پرداخت. از این پس گوگل در راستای سازمان‌دهی اطلاعات و در دسترس قراردادن آن در اقصی نقاط جهان برای تمام کاربران به فعالیت خواهد پرداخت. یعنی گوگل به اصلی‌ترین فعالیت تعیین شده برای آن در ابتدای تاسیس که همانا مرتبط با اینترنت است، باز خواهد گشت.

از جمله‌ی کمپانی‌هایی که از گوگل جدا شده و بصورت مستقل زیر پرچم آلفابت به فعالیت خواهند پرداخت باید به Life Science و Calico اشاره کرد. لایف ساینس در زمینه‌ی ساخت لنز‌های سنجش میزان گلوکز اشک به فعالیت می‌پردازد. فعالیت کمپانی دوم نیز در حوزه‌ی توسعه‌ ی دانش انسان‌ها از زندگی و ایجاد امکان کنترل طول عمر انسان‌ها است.

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه