راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی | وبلاگ دلتا کالا

3 سال پیش

راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی | وبلاگ دلتا کالا راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی | ماشین لباسشویی یکی از لوازم جدانشدنی منزل است. گروه دلتا کالا این مقاله را برای بالا بردن اطلاعات شما درزمینه ی استفاده از لباسشویی آماده کرده است.

راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی

در ابتدا فرض می‌کنیم که شما هنوز ماشین لباسشویی‌ خود را نصب نکرده اید. پس لازم است این مراحل را طی کنید:

۱- تحویل دستگاه

دستگاه را از بسته‌بندی جدا نکنید و فقط ظاهر آن را چک کرده تا مطمئن شوید که ضربه یا آب خوردگی نداشته باشد . سپس با شماره تلفن‌های حک‌شده بر روی کارتن دستگاه یا کارت گارانتی که از فروشگاه دریافت کرده‌اید ، تماس بگیرید .
نکته مهم : در مورد لوازم خارجی ممکن است فروشنده آن با گارانتی کننده محصول متفاوت باشد در این‌گونه مواقع تحقیق کنید تا محصول خود را با معتبرترین گارانتی نصب کنید .

 

راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی | وبلاگ دلتا کالا البته ممکن است محصولی که خرید کرده اید بدون گارانتی باشد، بازهم بهتر است از مراکز نصب معتبر کمک بگیرید ، اما اگر خودتان قصد دارید آن را نصب کنید این موارد می‌توانند به شما کمک کند.

برای نصب ماشین لباسشویی چند نکته دارای اهمیت است :

• ارتفاع خروجی فاضلاب باید در حدود ۵۰ تا ۹۰ سانتی‌متر باشد تا آب از ماشین میک زده نشود.
• برای اتصال برق و دوشاخه مربوطه از پریز مجزا استفاده کرده و اگر قصد استفاده از رابط سه‌راهی را دارید ، باید کیفیت آن در حد تحمل ۲۰ آمپر به بالا باشد .
• اگر ماشین لباسشویی اروپایی خریداری کرده‌اید و برق آن به‌صورت سه‌شاخه است بهتر است که از برق‌کار خواهش کنید تا پریز استاندارد برایتان نصب کند و از تبدیل‌های غیراستاندارد استفاده نکنید.
• دستگاه را با دقت حداقل دو درصد شیب تراز کنید تا عمر و لرزش آن به بهترین شکل باشد .
• برای اتصال آب شهری حتماً از شیر جداگانه مخصوص استفاده کنید تا بتوانید در مواقع اضطراری آن را ببندید.
• پیچ‌های ترانس لایتر :دستگاه نو دارای سه یا چهار پیچ در پشت دستگاه هستند که دیگ را به بدنه دستگاه فیکس می‌کنند تا در زمان حمل‌ونقل ، دیگ دستگاه که بر روی فنر قرار دارد به بدنه ضربه نزند ؛ وقتی دستگاه نصب شد این پیچ‌ها را نصب‌کرده و برای اسباب‌کشی‌های بعدی آن را نگهداری کنید .

پس از نصب ماشین لباسشویی یک برنامه آبکشی ساده که معمولاً ۱۲ تا ۲۰ دقیقه است را انتخاب کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید .

راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی

۲- بعد از نصب

فاکتور نصب با درج کل هزینه‌هایی که پرداخت کردید به همراه مهر معتبر و امضاء نصاب را امضا کرده و برگه مخصوص مشتری را دریافت کنید و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهدارید .
شماره‌سریال مدل و برند دستگاه خود را در کارت گارانتی به همراه مهر امضا چک کنید .
نکات و موارد شامل گارانتی و قوانین مندرج در کارت گارانتی را به‌دقت مطالعه کنید .
اگر محصول شما به همراه دفترچه راهنمای فارسی ارائه‌شده آن را از تکنسین نصب بخواهید .
هیچ‌گاه برای رفع اشکال یا سرویس با نصاب تماس نگیرید . با توجه به این‌که تخصص نصب با تعمیر متفاوت است (در تمامی شرکت‌ها تخصص نصب و تعمیر کاملاً باهم متفاوت می‌باشد) هیچ‌گاه با تلفن همراه یا شماره‌های غیر از کارت گارانتی و فاکتور تماس نگیرید تا راه را برای سوءاستفاده افراد سودجو هموار نکنید .
هیچ شرکتی مسئولیت خدمات انجام‌شده بدون فاکتور رسمی سربرگ دار را قبول نمی‌کند . بنابراین بعد از انجام هر سرویس یا نصب از تکنسین فاکتور رسمی شرکت را درخواست کنید.

راهنمای نصب و استفاده از ماشین لباسشویی

۳- راه اندازی و آماده سازی

برای شروع به کار ماشین لباسشویی برای اولین بار پس از اطمینان از اتصال آب ورودی و شیلنگ خروجی آب به فاضلاب بهتر است ابتدا به‌اندازه یک پیمانه پودر در قسمت جاپودری ۲ (بزرگ‌ترین بخش) ریخته و برنامه بین ۲۵ تا ۴۵ دقیقه را انتخاب کنید و سپس استارت کنید تا مواد شیمیایی احتمالی موجود در ماشین کامل خارج شود .

۴- شروع به کار استارت اولین برنامه

تمام لباسشویی‌ها برای شستن تمامی لباس‌ها برنامه دارند فقط زیادتر بودن برنامه در اصل خرد کردن یک برنامه دیگر است .
دقت کنید که در برندهای خارجی و جدیدتر ، نوع شستشو بر اساس برنامه انتخابی تغییر خواهد کرد مانند برنامه شستشوی کتان با برنامه لباس‌های پشمی – در برنامه لباس کتان میزان آبگیری بیشتر و شدت ضربه زدن بازوی دیگ نیز قوی تراز برنامه پشمی است
نکته: زمان طولانی برخی برنامه‌ها. اگر بعضی برنامه‌ها مثلاً بیش از دو ساعت هستند باید توجه شود چون در دو صورت زمان برنامه طولانی‌تر است اول دماهای بیشتر از ۶۰ درجه که برای لباس‌های خیلی کثیف مناسب است دوم برای برنامه‌های ظریف و اقتصادی که برای لباس‌های گران‌قیمت و دمای کمتر از ۵۰ درجه.

شستشوی روزانه : این برنامه که در برخی مدل‌ها جداگانه در نظر گرفته‌شده است برای لباس‌هایی مناسب است که حداکثر دو روز یک‌بار شسته می‌شود و در حد بوی عرق کثیف شده است .
دمای برنامه‌ها : انتخاب دمای مناسب برای ماشین بستگی مستقیم با میزان کثیفی و جنس لباس دارد که در ماشین لباسشویی‌های جدید با انتخاب برنامه حداکثر دمای قابل انتخاب محدود می‌شود . دماهای قابل انتخاب : سرد-۴۰-۶۰-۷۵-۸۵-۹۵ درجه قابل انتخاب است .
خشک‌کن : میزان دور خشک‌کن از ۴۰۰دور در دقیقه تا ۱۸۰۰ دور در دقیقه قابل انتخاب است بستگی به برند و مدل دارد . خشک‌کن با دور بالای ۸۰۰ دور برای لباس‌های مقاوم و ضخیم می‌باشد که آب به‌سختی از دست می‌دهند . بهترین حالت خشک‌کن برای حداکثر عمر دستگاه ۴۰۰ دور در دقیقه است. اگر می‌خواهید لباس‌ها کامل خشک شود و در زمان تعیین‌شده و استاندارد ماشین این اتفاق نمی‌افتد ، دور خشک‌کن را ۴۰۰ انتخاب کرده و برنامه را دو یا چند بار تکرار کنید تا دستگاه آسیب نبیند و هم لباس‌ها نخ کش نشوند .
برنامه‌های جانبی : برخی ماشین‌های لباسشویی برنامه‌های مانند ضد چروک – لک بر – آبکشی اضافی و غیره دارند که برای کار با آن‌ها نیاز به کسب تجربه و کاتالوگ کارخانه‌دارید . برای دستیابی به حداکثر کارایی به کاتالوگ برنامه رجوع شود.

۵- نگهداری از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مانند سایر لوازم نیاز به مراقبت‌های دوره‌ای دارد که رعایت آن در افزایش عمر مفید به‌شدت تأثیر دارد :
بازدید پالایه ورودی و خروجی آب : ناخالصی‌های موجود در آب در پالایه ورودی آب جمع می‌شود و اشیای فلزی و درشت واردشده در ماشین لباسشویی در قسمت پالایه خروجی واقع در پایین‌ترین نقطه و جلوی دستگاه جمع می‌شود . اگر به‌موقع این اشیاء خارج نشود به دستگاه آسیب وارد می‌شود.

جرم‌گیری : انجام جرم‌گیری ماشین لباسشویی در هر ۳ تا ۴ ماه از رسوب جرم در کف دیگ جلوگیری می‌کند .
بازدید لاستیک دور درب : لاستیک موجود در بین درب و دیگ باید هر یک سال یک‌بار چک شود تا اگر تبدیل به محل تجمع باکتری‌ها شده و در حال رشد است از بین رود . باگذشت زمان آسیب‌های واردشده بر روی لاستیک دور درب به‌صورت شیمیایی بوده و به‌هیچ‌وجه قابل‌برگشت و تمیز کردن نیست .
پمپ تخلیه دستگاه : هر سه سال باید چک شود.

برای اطلاع از مدل‌های جدید ماشین لباسشویی و خرید آن باقیمت مناسب می‌توانید سایت دلتا کالا مراجعه کنید.