بخار پز

6 سال پیش

 

بخارپز

یکی از روش ‌های مفید پخت غذا بخار پز کردن است که بیشتر در مورد سبزیجات به کار برده می ‌شود؛ البته سبزیجاتی که کنار غذا مورد استفاده قرار می‌ گیرند بهتر است به شیوه ی بخارپز طبخ شوند تا ویتامین ‌های‌ شان حفظ شود.

می توانید یک آبکش فلزی روی قابلمه قرار دهید و قابلمه را پر از آب کرده و سبزیجات را داخل آبکش بریزید و به این ترتیب یک بخارپز ساده ساخته اید.

البته طراحان و تولیدکنندگان لوازم خانگی ، کار شما را راحت کرده اند و بخارپز های زیبایی با طرح های مختلف تولید نموده اند. در این مقاله ld می توانید راهنمای خرید بخارپز را مطالعه نمائید.

بخارپز چیست؟

بخارپز یکی از بهترین وسایل پخت و پز برای تهیه غذایی سالم و مقوی است که باعث می شود در هنگام پخت مواد غذایی و بخصوص سبزیجات که لطیف تر هستند، ویتامین ها ومواد مغذی آنها حفظ شود.. هنگام خرید بخارپز ، به ظرفیت و ویژگی های آن دقت و راهنمای خرید پخارپز را مشاهده کنید.

برای خانواده هایی که مایلند غذای خود را به صورت رژیمی و یا با حفظ حداکثر طعم و ارزش مواد غذایی آماده نمایند، دستگاه بخارپز یکی از بهترین گزینه ها است.

 دستگاه بخار پز-دلتاکالا   آشپزی با بخارپز-دلتاکالاانواع دستگاه بخارپز

انواع بخارپز

امروزه انواع بخارپز در بازار وجود دارد.بخارپزها سایزهای متفاوتی دارند که انتخاب آن‌ها کاملاً به تعداد اعضای خانواده شما، مقدار مواد غذایی قابل‌طبخ و تنوع موادی که می‌خواهید آن‌ها را بپزید بستگی دارد. بخارپزها در طرح‌های یک طبقه -دوطبقه و بیشتر طراحی می‌شوند.

   

مثلاٌ اگر دوست دارید در کنارغذای اصلی خود انواع سبزیجات را نیز طبخ نمایید، دستگاه بخارپزی را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتر یا ترجیحاٌ برای مخلوط نشدن مواد گوناگون، طبقات مجزای بیشتری داشته باشد.

بعلاوه اگر بخارپز دارای ورودی جداگانه برای اضافه کردن آب در هر زمان دلخواه باشد، کارایی دستگاه بیشتر می‌شود. دکمه خاموش‌کن اتوماتیک هم مورد دیگری است که برای راحتی هرچه بیشتر شما بهتر است بخارپز به آن مجهز باشد.

برنامه‌های پخت بخارپز شامل پخت انواع سبزیجات، گوشت، مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، برنج، تخم‌مرغ و گرم نگه‌داشتن غذا می‌باشد. بخارپزهای دارای ظرف ۱٫۲ لیتری پخت برنج و سوپ  برای یک خانواده ایرانی مناسب است. بخارپز مجهز به باردهی سریع و قدرتمند و سیستم عطر دهی با خاصیت خوشمزه نمودن غذاها و همچنین سیستم قطع کن خودکار می‌باشد که از اتفاقات احتمالی پیشگیری می‌کند .

برخی از سبدهای بخارپزها دارای جاتخم‌مرغی برای بخارپز کردن تخم‌مرغ نیز می‌باشند. در هنگام تهیه سوپ‌ها، سینی جمع شدن شیرابه، مواد غذایی سرریز شده را در خود جمع می‌کند.

 بخار پز کردن غذا-دلتاکالا

این سینی قابل‌جابه‌جایی است و در صورت ریختن مواد غذایی سرریز شده می‌توان آن را خارج نمود و شستشو کرد. نشانگر آماده شدن مواد غذایی، نشان‌دهنده اتمام پخت مواد غذایی و آماده خوردن شدن یک غذای لذیذ می‌باشد. ورودی آب تعبیه‌شده در قسمت خارجی بخارپز برای پر کردن مخزن آب در هر زمان می‌باشد. سیستم ایمنی تمام شدن آب داغ و داغ شدن بیش‌ازحد جهت پیشگیری از وقوع اتفاق احتمالی است.

 بخارپز با هوا پز چه تفاوتی دارد؟

تفاوت بخارپز با هوا پز در این است که بخارپز غذا را با بخارآب می‌پزد که مخزن آن زیر دستگاه است و هوا پز توسط یک هالوژن و یک فن که باعث می‌شود هوا داخل مخزن هوا پز را گرم کرده و باعث پخت سریع غذا بشود

 بخارپزها در سایزهای متنوع و ویژگی‌های مختلف در بازار خرید لوازم خانگی موجود می‌باشند. ولی یک بخارپز خوب بخارپزی است که طعم واقعی و ویتامین مواد غذایی را حفظ کند. علاوه بر حفظ طعم غذا و ویتامین، در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات پخت را انجام می‌دهد.

بخارپزها بدون دخالت مواد سرخ‌کردنی تمامی مواد غذایی مانند سبزیجات، گوشت؛ مرغ و ماهی را به‌طور کامل پخته و نه‌تنها ارزش مواد غذایی را حفظ می‌کنند، بلکه عملیات پخت را بسیار سریع انجام می‌دهند.

امکان اضافه کردن ادویه‌جات معطر در مخزن مخصوص ازجمله ویژگی‌های آن‌ها می‌باشد. اکثر بخارپزها دارای تایمر دیجیتالی و یا مکانیکی می‌باشند. این بخارپزها دارای کلاس‌بندی متفاوت هستند که هر یک از این دسته‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود می‌باشد.

برای مقایسه انواع بخارپز و سفارش کالای موردنظرتان به فروشگاه لوازم خانگی دلتا کالا مراجعه نمایید.


لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه