راهنمای خرید آبمیوه گیری

6 سال پیش

امروزه وسایل کمکی زیادی در آشپزخانه‌ها یافت می‌شود. وسایلی نظیر چرخ گوشت، مخلوط‌کن، همزن و … . دستگاه آبمیوه گیری وسیله‌ای آشناست. وسیله‌ای که معمولاً همه آن را با سروصدای زیاد و دردسرهای فراوانش می‌شناسند. دردسرهایی نظیر سرهم کردن و بستن دوباره ، باز کردن و شستن قطعات کوچک و بزرگ این وسیله، تحمل سروصدای زیاد هنگام کار با دستگاه و بروز خطراتی هنگام کار با دستگاه آبمیوه گیری! اما از این نکته هم نباید غافل شد که ارمغان این وسیله کوچک ، نوشیدنی‌های گوارا است!

در این مقاله راهنمای خرید دستگاه آب میوه گیری را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اب میوه گیری- دلتا کالا

آیا می‌دانید در هنگام خرید یک دستگاه آبمیوه گیری باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

1- قبل از خرید دستگاه آبمیوه گیری در مورد برندی که قصد خرید آن رادارید، خوب تحقیق کنید.

سعی کنید مدل آبمیوه گیری که انتخاب می‌کنید متناسب با نیاز خانواده‌تان و کاربردی باشد. در حال حاضر برندهای گوناگونی ( از ایرانی گرفته تا کالاهای وارداتی ) در بازار موجودند که با تحقیق و البته پس از تعیین بودجه می‌توانید از میان مدل‌های گوناگون موجود در بازار یکی را انتخاب کنید.

2- دستگاهی خریداری کنید که دهانه ورودی میوه آن بزرگ باشد زیرا آبمیوه گیری‌هایی که دهانه کوچکی دارند، شمارا با مشکل مواجه می‌کنند.

3- بسیار اهمیت دارد که قبل از خرید حتماً در مورد خصوصیات دستگاه آبمیوه گیری از فروشنده سؤال کرده یا از افرادی که از این نوع آبمیوه گیری استفاده کرده‌اند، سؤال کنید. ممکن است آن آبمیوه گیری دارای برخی از ویژگی‌ها باشد که برای شما مفید نباشد.

4- صدای دستگاه را حتماً بررسی کنید. توجه کنید که دستگاه‌های آبمیوه گیری معمولاً سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند ولی برخی از مدل‌های آبمیوه گیری علاوه بر سروصدای زیادتری که ایجاد می‌کنند حرکت هم می‌کنند که این نشانه ایراد دستگاه است.

5- قدرت دستگاه را فراموش نکنید . توصیه می‌شود قدرت دستگاه را قبل از خرید به‌دقت موردبررسی دقیق قرار دهید. معمولاً قدرت دستگاه‌ها حداقل از ۶۰۰ وات شروع می‌شود و مدل‌های قوی‌تر تا ۱۵۰۰ وات قدرت دارند.

6- بعد از “قدرت” ، بایستی سرعت یا سرعت‌های دستگاه را نیز مدنظر قرارداد تا دستگاهی را خریداری کنید که با سرعت بیشتری کار کند.

7- در مورد جنس تیغه دستگاه وقت گذاشته و تحقیق کنید. برخی از دستگاه‌ها تیغه‌هایی از جنس فولاد و برخی از جنس پلاستیک و برخی از جنس تیتانیوم دارند. تیغه‌های فولادی و تیتانیومی بهترین و بادوام‌ترین نوع تیغه  هستند.

8- در هنگام خرید لوازم خانگی ازجمله آبمیوه گیری حتماً به ضمانت دستگاه دقت کنید و به‌هیچ‌عنوان دستگاه بدون گارانتی نخرید و در ضمن به تاریخ شروع و پایان گارانتی نیز دقت بفرمائید.

9- دستگاه آبمیوه‌گیری را حتماً بر بروی سطح صاف و تراز شده‌ قرار دهید، در غیر این صورت ممکن است که در هنگام کار کردن، آب‌میوه‌گیری حرکت کند و نتیجه کار را بر روی زمین بریزد یا شمارا مجبور کند تا دائماً حواستان به ظرفی که در حال پر شدن از آبمیوه است باشد.

10-  اگر آب‌میوه‌گیری هنگام کار کردن تکان می‌‌خورد یا لاستیک‌های خنثی‌کننده لرزش در اصطلاح “دم‌پرها” در قسمت پایه‌ها خراب‌شده و یا اینکه محفظه آن بیش‌ازاندازه ظرفیت پر است، ایراد دومی به‌سادگی برطرف می‌شود، اما برای ایراد اولی باید دستگاه آبمیوه گیری خود را به نزد تعمیرکار ببرید.

11-  هر بار پس از استفاده از دستگاه آبمیوه‌ گیری، صافی (توری ) و شیر کوچکی که محل خروج آبمیوه است را به‌خوبی با استفاده از فرچه‌های کوچک مخصوص تمیز کرده و شستشو دهید. این قسمت از دستگاه علاوه بر حساس بودن ازنظر بهداشتی ، ازنظر پوسیدگی نیز حساس هستند.

GHATAAT

12-  قبل از روشن کردن دستگاه توجه داشته باشید که تمام قطعات به‌درستی سر جای خود قرارگرفته باشند و گیره‌ها و اتصالات کاملاً بسته‌شده باشند و درب محفظه نیز محکم باشد.

13- برای گرفتن آب‌میوه‌های گوشتی، آن‌ها را تا حد امکان ریز خردکنید، تا بدون نیاز به گوشت‌کوب و اعمال فشار، از مجراهای ویژه به پائین بروند.

14-  از دستگاه آبمیوه‌ گیری نباید برای گرفتن آب‌میوه‌های نرم مانند موز، هلو، زردآلو یا حتی گوجه‌فرنگی استفاده شود، زیرا تفاله‌های این‌گونه میوه‌های به‌صورت پوره درمی‌آید و می‌تواند جلوی منافذ صافی را بگیرد.

15-  توجه داشته باشید که دستگاه آبمیوه گیری نیز مانند چرخ‌گوشت می‌تواند سانحه‌دار باشد. درست است که محفظه آن کوچک‌تر و نحوه استفاده از آن کمی متفاوت‌تر است ولی به‌هرحال باید مراقب کودکان دلبندتان باشید.

16- برای نظافت کلی آبمیوه‌ گیری نیز از آب سرد استفاده کنید. چون میوه‌ها چرب نیستند، پس دلیلی برای استفاده از مواد شوینده یا پاک‌کننده وجود ندارد و قطعات کثیف شده به‌راحتی با آب نیز پاکیزه خواهند شد.

17-  همیشه سعی کنید به ازای دو لیوان متوسط (حدوداً نیم لیتر) آبمیوه‌های گوشتی، فیلتر دستگاه آبمیوه گیری خود را تمیز کنید. برای این منظور بعد از خارج کردن تفاله‌ها از محفظه، مخزن را زیرآب سرد بگیرید تا تفاله‌ها کاملاً جدا شود.

18-  برای جلوگیری از تغییر رنگ محفظه داخل آب‌میوه‌گیری که عموماً از جنس پلاستیک استمی توانید هرچند وقت یک‌بار آن را با محلول آب و وایتکس کم ، بشورید تا کاملاً سفید شود.

در فروشگاه لوازم خانگی دلتا کالا فرصت مقایسه و انتخاب لوازم‌خانگی موردنظر خود را می‌یابید.

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه