راهنمای خرید ماشین ظرفشویی | وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی | وبلاگ دلتاکالا ؛ این روزها استفاده از انواع لوازم برقی مانند ماشین ظرفشویی رواج زیادی پیدا کرده است اما آیا می‌دانید هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید به چه نکته‌هایی توجه کنید و مناسب‌ترین ماشین ظرفشویی برای خانواده شما کدام است؟ اگر نمی‌دانید، بهتر است که با ادامه‌ی مطلب همراه شوید.

 

 

دلتاکالا

۶ تا ۸ نفره:

مخصوص خانواده‌های کوچک
ماشین‌های ظرفشویی ۶ تا ۸ نفره، به نام ماشین‌های رومیزی در بازار موجود هستند. این ماشین‌ها بیشتر به درد کسانی می‌خورد که زیاد اهل مهمانی دادن نیستند و یک خانواده کوچک ۳ یا ۴ نفره دارند. خوبی این ماشین‌های ظرفشویی کوچک این است که خیلی سریع پر می‌شوند و قیمتشان هم از انواع ایستاده، ارزان‌تر است. معمولاً ۷۲ تا ۱۰۸ پارچه ظرف در ماشین‌های ۶ تا ۸ نفره، جای می‌گیرند. برخی ماشین‌های ۸ نفره، ۸ به علاوه ۱ هستند و کمی بیشتر از انواع ۸ نفره، جای ظرف دارند. هنگام خرید این ماشین ها، حواستان باشد که سیستم شستشوی آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید قدرت شستن ظرف‌های خیلی چرب و خشک را هم دارند.

 

دلتاکالا

 

۱۲ نفره:

پرطرفدارترین
ماشین‌های ۱۲ نفره، پرطرفدارترین انواع ظرفشویی در بازار هستند. معمولاً حدود ۱۴۴ پارچه ظرف داخل این ماشین‌ها جا می‌شود. ظرفشویی های ۱۲ نفره، بیشتر به درد خانواده‌های پررفت‌وآمد یا آن‌هایی که ترجیح می‌دهند ظرف‌های نشسته خود را از صبح تا شب داخل ماشین بگذارند و فقط یک بار در طول روز آن را استفاده کنند، می‌خورد. برخی از انواع ماشین‌های ۱۲ نفره هم ۱۲ به علاوه ۱ هستند و گنجایش ظرف بیشتری دارند. هنگام خرید این ماشین‌ها، آن‌هایی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع سبد و گزینه‌ای برای زمان شروع کار دارند و دارای قدرت نیم شور هم هستند؛ یعنی با پر کردن نصف ظرفیت ماشین هم می‌توانند ظرف‌ها را با مصرف آب و شوینده کمتری بشویند.

دلتاکالا

۱۴ نفره:

حساس‌تر و کم‌مصرف‌تر
ماشین‌های ظرفشویی ۱۴ نفره، پرحجم‌ترین و بزرگ‌ترین انواع ماشین‌های موجود در بازار هستند که ظرفیت شستشوی حدود ۱۶۰ تکه ظرف را دارند. این ماشین‌ها بیشتر به درد خانواده‌های پرجمعیت، شلوغ و پررفت‌وآمد می‌خورد. البته بیشتر این ماشین‌ها سیستم‌های شستشوی مختلف برای شستن ظرف‌های خیلی چرب، ظرف‌های کمتر از ظرفیت ماشین و ظرف‌های نه‌چندان کثیف را دارند. می‌توانید در صورت تمایل، انواعی که قابلیت تشخیص خودکار میزان کثیفی ظرف را دارند، بخرید. این ماشین‌ها نسبت به انواع عادی، آب و شوینده کمتری مصرف می‌کنند.

 

مشاهده سایت دلتاکالا

 

ماشین‌های بخارشوی:

لکه بری خوب
خیلی از افرادی که ماشین‌های ظرفشویی قدیمی دارند، از اینکه باید ظرف‌ها را پیش از قرار دادن داخل ماشین، آبکشی کنند، راضی نیستند. این روزها، انواع جدیدی از ماشین‌های ظرفشویی به بازار آمده که بجای آب، با بخار داغ آب، ظرف‌های کثیف و حتی خشک را می‌شوید و مصرف آب و انرژی‌شان هم بسیار پایین است. این ماشین‌ها با قدرت بخار بالا و لکه بری خوبی که دارند، می‌توانند گزینه مناسبی برای افرادی باشند که به تازگی قصد خرید ظرفشویی کرده‌اند یا می‌خواهند مدل‌های قدیمی‌تر ماشین ظرفشویی شان را ارتقا بدهند.

دلتاکالا

مشاهده راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی


هنگام خرید ماشین ظرفشویی بهتر است:

– دارای سیستم شستشوی ظرف‌های خیلی چرب باشد.
– سیستم شستشوی متوسط خودکار برای شستن ظرف‌های نه‌چندان کثیف را داشته باشد.
– سیستم شستشوی ظرف‌های کم‌چرب یا با چربی متوسط هم داشته باشد.
– سیستم شستشوی سریع روزانه برای شستن ظرف‌هایی که اصلاً چرب نیستند؛ مانند ظرف میوه یا استکان‌های چای را داشته باشد.

– سیستم شستشوی ظرف‌های ظریف را داشته باشد.
– سیستم شستشوی بدون پاک‌کننده و شوینده یا سیستم شستشوی میوه داشته باشد.
– ارتفاع سبد آن قابل تنظیم باشد.
– قابلیت براق کردن ظروف را داشته باشد.
– گارانتی داشته باشد.
– سیستم خشک‌کن مناسب داشته باشد.
– سیستم آب‌پاشی و سبد مخصوص قاشق و چنگال داشته باشد.
– فیلتر مخصوص بزرگ و میکروسکوپی برای جمع‌آوری باقیمانده‌های غذای موجود در ظرف‌ها را داشته باشد.
– رده مصرف برق یا انرژی آن، از A به بالا باشد؛ یعنی A،A+ یا ۲A+ و ۳A+.

 

البته در برخی موارد به دلیل اینکه هزینه‌ای که می‌خواهید انجام دهید بالا نیست، ممکن است ماشین ظرفشویی انتخابی‌تان برخی گزینه‌ها را نداشته باشد؛ اما ماشین‌های ظرفشویی با قیمت کم و مناسب نیز وجود دارند که می‌توانند به‌خوبی نیازهای شما را برطرف کنند.

شما می‌توانید انواع ماشین‌های ظرفشویی را با برندهای مختلف و توضیحات و مشخصاتشان در سایت دلتا کالا مشاهده کنید و خریدی ارزان و باکیفیت داشته باشید.

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه