لوستر و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی از ملزومات است که به خانه ظاهری شیک می دهد. نورپردازی عنصر اساسی در هر خانه است و اضافه کردن وسایل روشنایی روشی آسان برای بالا بردن سطح دکوراسیون منزل شما است. از راهروها گرفته تا آشپزخانه ها ، اتاق های غذاخوری ، اتاق خواب و حمام و … از لوستر استفاده می شود و طراحی دکوراسیون داخلی خانه را تکمیل می کند.

آشپزخانه

وسایل نوری سقفی همان لوستر ها همچنین برای آشپزخانه ایده آل هستند ، منطقه دیگری که اغلب به نور کافی احتیاج دارد. برای روشنایی کار ، آویز را به طور مستقیم از جزیره آشپزخانه خود آویزان کنید. سبک هایی که دارای لامپ های در معرض نور هستند ، نه تنها نور کافی برای تأمین امنیت و آسایش مواد غذایی فراهم می کنند بلکه به آشپزخانه هویت می بخشد و از آن جا که آشپزخانه قلب خانه است پس انتخاب لوستر اشپزخانه باید هم ظاهر بسیار دوستداشتنی به آشپزخانه بدهد، و هم برای ایجاد نور و تمرکز درقسمت آماده‌سازی غذا مناسب باشد.

 

 

اتاق غذاخوری

لوسترهای میز ناهار خوری ظاهری سنتی برای اتاق ناهار خوری است. سبک های مختلفی از اشکال دور کلاسیک با لامپ های در معرض گرفته تا طرح های شیشه ای شفاف یا طرح های فلزی با لامپ های محافظ دار. وسایل روشنایی دیوار را با هماهنگی در طول اتاق تنظیم می شود . لوستر های میز ناهار خوری باعث می شود که فضای غذا خوری بزرگ تر دیده شود.

 

 

اتاق نشیمن

از آنجا که احتمالاً یکی از وسعت بخش ترین اتاق های شماست ، می توانید از انواع وسایل روشنایی منزل در اتاق نشیمن استفاده کرده و به هر بخش اختصاص دهید.اتاق نشیمن نور و احساس خود را دارد. لامپ های کف را می توان در پشت یا کنار مبل تنظیم کرد. از لامپ های قوس مدرن و براق استفاده کنید تا نورپردازی را روی مبل یا صندلی یا میز دیگر گسترش دهید. استفاده از لوستر های جذاب میتواند دکوراسیون داخلی منحصر بفردی به شما دهد. و همچنین برای میزبانی از مهمان نور کافی لازم داریم.

 

راهرو

از آنجا که راهروها فضاهایی نیستند که ما زمان زیادی را در آن می گذرانیم ، آنها فقط برای عبور از ما به روشنایی کافی احتیاج دارد. نصب یک اویز متناسب در آن فضای دلباز و مناسبی ایجاد می کند.

 

اتاق خواب

انتخاب لوستر اتاق خواب بسیار مهم است زیراکه تهیه ی نور کافی برای مطالعه و کار شخصی بر عهده ی آن است و هچنین نباید خیلی روشنایی ایجاد کند. برای اتاق خواب بهتر است از لوستر مدرن در طرح‌های ساده و مینیمال، با یک و نهایتا 2 لامپ استفاده شود و همچنین بهتر است جهت نور لوستر رو به بالا بتابد و روشنایی را به طور ملایم در فضا پخش کند.

 

سبک های لوستر

لوستر ها در دو سبک مدرن و کلاسیک هستند که برای خانه های با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک از لوستر های کلاسیک استفاده میشود. بنابراین سبک معماری و دکوراسیون داخلی خانه باید با سبک لوستر همخوانی داشته باشد.

لوستر کلاسیک

در این سبک همه چیز تقارن دارد روی دیوارها و سقف احتمالا گچ بری‌هایی دیده شود و پرده‌ها مجلل است. بنابراین برای نورپردازی در این دکوراسیون داخلی از لوستر‌های مجلل‌تر و متقارن استفاده می‌شود. در این سبک فرم‌های خیلی جدید و خلاقانه در سبک کلاسیک استفاده نمیشود و لازم است که اساس را بر همان نظم و تقارن قرار بدهید. در این سبک استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای براق رایج است.

لوستر مدرن

این سبک لوستر طرفداران زیادی دارد ، زیرا با سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال راحت تر هماهنگ می شود و تنوع بسیار زیادی دارد همچنین در هر فضایی قابل استفاده است. مثل اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه.این نوع لوستر در دو نوع لوسترسقفی و لوسترآویز وجود دارد.بعضی لوسترهای مدرن دارای شید یا کلاهک هستند و بعضی فاقد آن می باشد. این لوستر ها فاقد حجم زیادی از زرق و برق و کریستال ها و رنگ های بدنه است.سادگی از ویژگی های بارز این نوع لوستر می باشد.

لوستر چوبی مدرن

لوسترهای چوبی از گذشته تاکنون همواره در صدر محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های لوستر در میان مصرف کنندگان می باشند و دلیل آن تنوع بسیار بالا و کیفیت بی نظیر این لوستر است از جمله جاهایی که میشود از این نوع لوستر استفاده کرد اتاق خواب ، راه رو ها ، آشپزخانه و … می باشد.

لوستر شاخه ای مدرن

این مدل از لوستر ها بر اساس تعداد شاخه های شان سایز بندی می شوند و جنس شان معمولا از کریستال ، برنج و برنز است. زیبایی این مدل از لوسترها نظر هر فردی را به خود جلب می کند. استفاده از لوسترهای شاخه ای برای فضاهایی با ارتفاع سقف کوتاه مناسب نیستند. لوسترهای شاخه ای مجلل و لوکس مناسب برای سالن های پذیرایی و هتل ها می باشد.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مبینا جعفرنیا

بدون دیدگاه