راهنمای خرید آون توستر قسمت دوم | وبلاگ دلتاکالا

2 سال پیش

 

راهنمای خرید توستر آون توستر

راهنمای خرید آون توستر قسمت دوم | وبلاگ دلتاکالا اون توسترها یکی از لوازم خانگی هستند که امروزه طرفداران خاص خودشان را پیدا کرده اند، و برخی ها ترجیح می دهند بجای مایکروفر یا فرگازی از این محصول استفاده کنند. اما اگر قصد خرید آون توستر را دارید و در مورد خرید آن و هزینه ای که می خواهید بکنید مردد هستید، بهتر است با ادامه ی مطلب همراه شوید.

own toster deltakalablog

5 سوال مهم که قبل از خرید آون توستر باید از خود بپرسید:

 

 

 

۱-  از آون توستر خود چه انتظاری دارید؟ چرا آون توستر می خرید؟

آون توستر هم یک فر کوچک و جمع و جور است و هم یک توستر. اگر فقط تست کردن نان باشد، توستر های ارزان و ساده شما را راضی می کنند. اگر غیر از تست کردن و گرم کردن نان برای گرم کردن پیتزا و پیراشکی و تکه های کوچک غذا و همچنین برای ذوب کردن پنیر و تهیه نان سیر و … بکار خواهید برد توستر ساده به درد شما نمیخورد و باید آون توستر بخرید.

۲- برای خرید یک آون توستر چه مقدار می خواهید هزینه کنید؟

 راهنمای خرید آون توستر قسمت دوم | وبلاگ دلتاکالا هرچقدر پول بدهید همانقدر آش خواهید خورد. دستگاه هایی که گرانتر هستند کارآیی بیشتری دارند. برخی از آون توستر ها چند کاره هستند و مثلا چای ساز و نیمروپز هم دارند. باید مطمئن باشید که کارآیی های دیگر آنها مورد نیاز شما هست یا خیر؟ البته دستگاه های ساده تر قیمت کمتری دارند. به نظر ما این دستگاه ها به درد کدبانوی خانه نمیخورد و کمی دکوراتیو است و یا به درد منازل مجردی و نقلی میخورد که چند وسیله در یک وسیله ادغام میشود تا جای کمتری بگیرد.

به این نکته توجه داشته باشید که با وجود اینکه دستگاه چند کاره جای کمتری اشغال می کند اما هرچه تعداد کارهایی که یک دستگاه انجام می دهد بیشتر باشد، قدرت آن کمتر است و فضای دستگاه بین کارآیی های دیگر آن پخش می شود و کاربرد قوی را نخواهد داشت. پس اگر خانه دار هستید و دنبال اسباب بازی نیستید و منزل نقلی مجردی هم ندارید به فکر این دستگاه های فانتزی نباشید.

 

۳– مقدار مصرف برق دستگاه توستر آون چقدر است؟ در مدت یک روز یا یک هفته چندبار از آن استفاده خواهید کرد؟

مصرف برق آن هزینه ای را به شما تحمیل خواهد نمود. پس این بخش را هم در نظر بگیرید. گاهی پس از محاسبه در می یابید که هزینه گاز یک فرگاز بزرگ برای گرم کردن نان و تست کردن یک تکه نان بسیار کمتر از آون توستر است!

۴– در آشپزخانه خود جا و فضای کافی برای قرار دادن وسیله جدید وجود دارد یا خیر؟

فضای آشپزخانه های امروزی بسیار محدود می باشد، در آپارتمان های امروزی برای خرید هر وسیله جدید باید یکبار این سوال را از خود بپرسید.

۵– غیر از رنگ و مدل چه خصوصیات دیگری باید داشته باشد؟

این سوال و پاسخ آن یکی از موارد اساسی در خرید لوازم برقی است. دستگاهی که خریداری می شود اگر به عنوان آون توستر است حتما باید وات بالاتری از دستگاه های مشابه داشته باشد. یعنی یک دستگاه ۶۰ وات به هیچ وجه نباید خرید. به سراغ دستگاه هایی بروید که وات بالاتری داشته باشد مثلا برای یک آون توستر ۱۵۰۰ یا کمی کمتر و بیشتر کاملا ایده آل است. پس به دنبال برندهایی باشید که از نوع مرغوب و درجه یک هستند و بالاترین میزان وات (Watt) را عرضه می کنند.

 

ویژگی های مهم دستگاه آون توستر

1- درب شیشه ای نسوز و نشکن

سینی متصل به درب که با باز کردن درب آن، سینی نیز کشویی به طرف شما بیرون کشیده شود. زیرا کشیدن سینی داغ به بیرون و جمع آوری غذای داغ یکی دیگر از معضلات این گونه دستگاه ها است که باید رفع شده باشد.

2- داشتن سینی زیرین

 سینی زیرین برای جمع آوری خرده نان های ریخته شده زیر دستگاه می باشد و از ریختن خرده نان ها بر روی کابینت جلوگیری می کند. جهت سهولت تمیز کردن داخل توستر، می توان سینی خرده های غذای این دستگاه را داخل آن قرار داد. این سینی قابلیت جابجایی و شستشوی آسان دارد.

3- بلند بودن دستگاه از کف

وقتی دستگاه روی کابینت قرار میگیرد باید از سطح کابینت بالاتر باشد. زیرا مبادا نشت آب از روی کابینت باعث برق گرفتگی شود.

 

توجه به این نکته ضروری است، صرفا به دنبال ظاهر زیبا نباشید. دستگاه هایی از برندهایی را بخرید که امتحان خود را پس داده و مشخصات مورد نیاز شما را داشته باشند. ایرانی بودن و خارجی بودن اصلا ملاک مناسبی برای خرید نیست. در خرید خود راهنمای محصول را مطالعه کنید و مطابق با نیاز خود محصولاتتان را انتخاب نمایید.

 

برای بازدید از مدل های مختلف آون توستر و خرید لوازم خانگی می توانید به فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی دلتا کالا مراجعه بفرمائید.

 

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه