ایده کسب و کار برپایه هوش مصنوعی

5 ماه پیش

ایده کسب و کار برپایه هوش مصنوعی هوش مصنوعی به سرعت جای خود را در زندگی روزمره و کسب‌وکارهایمان باز می‌کند و کارآفرینان زیادی به دنبال فرصت تجاری با استفاده از هوش مصنوعی هستند.

خرید شخصی با هوش مصنوعی

اپلیکیشن موبایلی بر پایه هوش مصنوعی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد که چه کاری می‌خواهید انجام دهید، چه تیپی را دوست دارید، قصد دارید چقدر و چگونه خرج کنید، چه وقت و کجا می‌خواهید خرید انجام دهید. اپلیکیشن موبایل مجهز به هوش مصنوعی به شما می‌گوید که چه چیزهایی را دوست دارید یا دوست ندارید.

این اطلاعات از طریق تعدادی از برنامه‌های محبوب که شما پیش از این از آنها استفاده کرده ‌بودید، جمع‌آوری می‌شود. سپس برندها و بازاریابان به منظور کسب درآمد بیشتر از آنها برای جلب توجه شما استفاده می‌کنند.

یک دستیار خرید شخصی که با هوش مصنوعی کار می‌کند، می‌تواند محصولات مناسب را برای شما پیدا کند. برندها و خرده‌فروشان روابط وابسته‌ای با یکدیگر دارند تا بهترین پیشنهادها و معاملات را در زمینه کاری خود به شما بدهند.

خدمات مالیات برپایه هوش مصنوعی

مسائل مالیاتی همواره بحث‌‌برانگیزترین موضوع بوده و هست. در اکثر کشورهای دنیا پرداخت مالیات بر درآمد شخصی (‌و نیز مالیات‌های تجاری کوچک‌) برای هر کسی یک وظیفه عادی است. قوانین و مقررات مربوط به مالیات اغلب پیچیده و همیشه در حال تغییر هستند.


تحولات پی‌در‌پی در مسائل مالیاتی کار را برای همه دشوار می‌سازد. علاوه بر اطمینان از محاسبه دقیق مالیاتی مسائلی نظیر فرار مالیاتی نیز مطرح می‌شود که باید به آن رسیدگی کرد. خدمات دستگاه‌های هوش‌مصنوعی به شما این امکان را می‌دهد تا به طور دقیق مالیات خود را محاسبه کنید.

شرکت‌های کوچکی که در حوزه هوش‌مصنوعی فعالیت می‌کنند‌، می‌توانند با تجهیز دستگاه‌های مربوط به محاسبه مالیاتی و با استفاده از یادگیری ماشین، به دولت‌ها و شرکت‌های دیگر کمک کنند تا علاوه بر محاسبه مبلغ مالیات، پرداخت‌های مالیاتی را انجام دهند.

وقتی تمام درآمدها و هزینه‌ها به‌درستی به‌دست‌آمد و ثبت شد، سپس توسط یک هوش مصنوعی آنالیز و بهینه‌سازی می‌شود. هوش مصنوعی بهترین روش برای تولید اظهارنامه‌های مالیاتی است که افراد و شرکت‌ها را از کاغذبازی معاف می‌کند. با بهره‌گیری از امکانات هوش مصنوعی در مالیات، زمان و منابع حفظ می‌شوند.

صحبت از هوش مصنوعی، کلان‌داده (بیگ‌دیتا)، یادگیری ماشینی و… چندین سال است که در کشور ما مطرح شده. حتی تاریخچه حضور این اصطلاحات در ایران را به بیش از ۱۵سال پیش می‌دانند. اما نتایج ملموسی از حضور این علوم و استفاده از آنها برای مردم مشخص نیست؛ در حالی که می‌بینیم در کشورهای دیگر، استفاده از این دانش‌ها به زندگی عموم مردم راه یافته و نتیجه‌اش را می‌بینند. چرا در ایران اغلب با این پدیده مواجه هستیم که علوم در سطح اصطلاح باقی می‌مانند و به برخورد عمیقی با زندگی روزمره مردم و ایجاد تغییراتی در سبک زندگی منجر نمی‌شوند؟ به‌ویژه که الان این انتظار را از اکوسیستم استارتاپی ایران داریم. یا اگر بازیگران اکوسیستم از چنین ابزارهایی استفاده می‌کنند، ما نمی‌دانیم چون اطلاعاتش به اشتراک گذاشته نمی‌شود. مثلا ما نمی‌دانیم که اسنپ و تپ‌سی در بحث قیمت‌گذاری از هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می‌کنند یا از یک الگوریتم ساده. یا خبر نداریم که دیجی‌کالا در بخش انبارداری از این علوم چه استفاده‌ای می‌کند؟

زنجیره تامین هوش مصنوعی

ایده کسب و کار برپایه هوش مصنوعی مدیریت زنجیره تامین هوش مصنوعی و زنجیره تامین یک صنعت عظیم است. با افزایش قیمت سوخت و حمل‌و‌نقل از یک‌سو و تقاضای بیشتر برای تحویل آزاد از سوی دیگر، شرکت‌ها به دنبال این هستند که راه‌های جدیدی را برای کاهش هزینه‌ها و برآورده ساختن خواسته‌های خود ارائه دهند.

هوش مصنوعی فرصتی برای مدیریت زنجیره تامین و کاهش هزینه‌ها را به وجود می‌آورد. یک مدیر زنجیره تامین هوش مصنوعی می‌تواند با نظارت بر سفارشات جدید و یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های موجود به همراه خدمات جانبی مانند بهینه‌سازی مسیر عملیات نظارت را انجام می‌دهد. همه چیز از انبار به مشتری، مدیریت و … بهینه‌سازی می‌شود تا هزینه‌ها را کاهش داده و کارایی را افزایش دهد.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه