چه موقع برای استارتاپ خود سرمایه گذار جذب کرد!

5 ماه پیش

چه موقع برای استارتاپ خود سرمایه گذار جذب کرد! انتخاب زمان درست برای جذب سرمایه گذار و همچنین استفاده از سرمایه گذار مناسب و شناخت بازار و مشتریانی که قرار است در آینده با آنها کار کنید، اهمیت زیادی دارد و از طرفی شما باید آنقدر در مورد ایده و افکاری که در سر دارید مطمئن باشید تا بتوانید نظر سرمایه گذاران بزرگ را به سوی خودتان جذب کنید. ایمان داشتن به خودتان در کنار جمع آوری یک نیروی موثر و با مهارت در مسیر کمک زیادی به شما می‌کند و می‌توان تا حدود زیادی این مسیر دشوار را برایتان هموار سازد

سرمایه گذاری در استارتاپ چگونه است!

قبل از هر چیزی باید بدانید که یک سرمایه گذار تنها به دنبال جذابیت ایده‌ای که روی آن سرمایه گذاری می‌کند نیست بلکه به دنبال ایده‌ای است که برایش ارزش و سود داشته باشد. درواقع مهم‌ترین مساله‌ای که برای جذب سرمایه گذار وجود دارد این است که ایده شما باید ارزشمند و پولساز باشد. از طرف دیگر شما باید به عنوان خالق ایده‌ای نو بدانید که به موقع اقدام به جذب سرمایه گذار برای استارت آپ خود کنید زمانی که هنوز انگیزه زیادی برای کسب اعتبار دارید و می‌توانید به خوبی خود را ثابت کنید این کار را انجام دهید. اما به راستی چه ایده‌هایی ارزش سرمایه گذاری دارند؟

روش اول سرمایه گذاری با سهام عادی که در این روش سرمایه گذاران سهام یک استارتاپ را با قیمتی ثابت خریداری می‌کنند، در روش دوم نیز سرمایه گذاری به وسیله اوراق بهادار قابل تبدیل صورت می‌گیرد، به طوری که مبلغ سرمایه گذاری در نهایت تبدیل به سهام می‌شود.

با انواع سرمایه گذاران آشنا شوید!

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ انواع متفاوتی دارد و شما باید با توجه به ایده‌ای که سر دارید و شرایطی که پیش رویتان قرار دارد

1- بانک‌ها و نهادهای دولتی

برای این موضوع باید خیلی بیشتر از حد توانتان تلاش کنید تا بتوانید برای پیاده‌سازی ایده‌تان وام بگیرید و یا نظر نهادهای دولتی را برای سرمایه گذاری جذب کنید. از طرفی ممکن است برنامه‌هایی دولتی در راستای پرداخت کمک هزینه برای چنین پروژه‌هایی وجود داشته باشد و این موضوع می‌تواند کار شما را تا میزان زیادی ساده کند. اما در این مورد همیشه محدودیت‌هایی وجود دارد و شرایط نیاز به بررسی‌های به شدت دقیق و مطمئن است و ممکن است شانس زیادی برای جذب سرمایه گذار از این طریق نداشته باشید.

2- سرمایه گذاری شرکت‌ها

چه موقع برای استارتاپ خود سرمایه گذار جذب کرد! جذب سرمایه گذار برای استارتاپ از طریق شرکت‌ها نیز می‌تواند ایده فوق‌العاده‌ای باشد، به این صورت که زمانی که ایده و استارتاپی توسط چنین شرکت‌هایی حمایت می‌شود، می‌تواند از استعدادها، تکنولوژی‌ها و کمک‌های آن شرکت برای پیشبرد کارهای استارتاپ نیز استفاده کند و درکنار آن دانش بیشتری برای در دست گرفتن امور به دست آورد. تعدادی از این شرکت‌ها همانند شتاب دهنده‌ها با حمایت‌های مالی و پرورش ایده فرصت‌های بهتری در اختیار افراد قرار می‌دهند و موجبات پیشرفت و ترقی یک استارتاپ را فراهم می‌کنند. از طرفی ادغام در فروش محصولات استارتاپی به همراه محصولات شرکت از طریق کانال‌های آن موجب می‌شود تا استارتاپ‌ها خیلی سریع اعتبار و ارزش بالاتری پیدا کنند. تنها موضوعی که این میان اهمیت دارد این است که دو طرف باید با حد و مرزهای یکدیگر به خوبی آشنا باشند و بتوانند یک تعامل و رابطه مسرت بخش را در کنار همکاری با هم تجربه کنند.


چه زمانی باید برای استارتاپ سرمایه جذب کرد!

اگر در ابتدای مسیر هستید و هنوز پیشرفتی در کارتان مشاهده نکردید، بهتر است اقدام به جذب سرمایه گذار برای استارتاپ خود نکنید زیرا در ابتدای مسیر می‌توانید با هزینه‌های خیلی محدود نیز خودتان را به جایی برسانید و تا حدودی ایده و شرایط کاری پیش رویتان را تکمیل کنید. در واقع مهم‌ترین زمان برای جذب سرمایه گذار برای استارتاپ شما درست زمانی است که قصد معرفی ایده و تولید انبوه را دارید و واقعا به سرمایه نیاز دارید. زمانی که به سرمایه و شهرت یک سرمایه گذار نیاز دارید تا وارد بازار شوید و مشتریان خود را پیدا کنید. باید روی سرمایه گذاری در بازار کاری خودتان تمرکز کنید و مشتریان خودتان را به خوبی بشناسید تا بتوانید با سرعت بیشتری پیشرفت کنید و به موفقیت برسید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه