دکوراسیون داخلی اتاق خواب

5 ماه پیش

دکوراسیون داخلی اتاق خواب طراحی یک اتاق خواب راحت و شیک برای زندگی سالم بسیار مهم است ، ما یک سوم زندگی خود را در خواب میگذرانیم بنابراین طراحی و دکوراسیون اتاق خواب نیازمند برنامه و نقشه اصولی است. اتاق خواب یکی از بخش های مهمی از خانه است که باید یک محیط زیبا و آرامبخش باشد. در حالت عادی یک شخص آخرین محیطی که چشمانش بسته می‌شود و به خواب می‌رود، و اولین جایی که بعد از بیدار شدن از خواب مشاهده می‌کند اتاق خواب است . اتاق خواب های زیبا با طراحی ساده و شیک هرچند که ابعاد کمتری نسبت به کل خانه دارند اما طرفداران بسیاری در میان خانواده های ایرانی دارد.یکی از ویژگی های مهمی که باید در دکوراسیون داخلی اتاق خواب رعایت شود اهمیت به روانشناسی محیط اتاق خواب است ، انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب، محل قرار گیری تخت خواب، پرده اتاق خواب و نورپردازی در آن میتواند از جمله ویژگی های پر اهمیت در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب باشد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن

در یک اتاق خواب مدرن و بی عیب و نقص  باید طراحی و دکوراسیون داخلی ،نورپردازی، تزیینات، نحوه چیدمان و … به بهترین شکل انتخاب شود. اساس سبک مدرنیسم، کارکردگرایی است.این سبک منعطف و چندکاربردی است بنابراین نیاز هر فردی را با توجه سلیقه آن برطرف میکند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب در دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب مدرن از متریال‌های طبیعی مانند چوب و سنگ، به‌ویژه چوب، در دکوراسیون استفاده می شود.

در یک اتاق خواب مدرن اولین بخش آن انتخاب رنگ مناسب برای تم اتاق خواب است، باید از بین تمام رنگ ها یک رنگ مناسب که آرامش بخش باشد انتخاب کنید. رنگ ها تاثیرگذارترین عنصر در دکوراسیون هستند پس به آن اهمیت دهید و با دقت انتخاب شود.قالب رنگی در سبک مدرن، رنگ‌های خنثی‌ای مثل سایه‌روشن رنگ قهوه‌ای، کرم، خرمایی، مشکی، طوسی و سفید هستند.

 

طراحی سبک مدرن، ساده، خلوت و کاربردی است. این سبک بین سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ در آمریکا به‌وجود آمد و در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ به اوج محبوبیت خود رسید .

 

اتاق خواب به سبک مینیمال

واژه ی مینیمال به معنای سادگی و حذف تمامی عناصر اضافی از محیط است . مینیمالیسم ازنظر تأکید بر خلوتی و سادگی ظاهر چیدمان و پرهیز از وسایل تزئینی اضافی، به طراحی مدرن شباهت دارد. معمولا در سبک مدرن، مبلمان و وسایل از این فلسفه‌‌ی زندگی و دکوراسیون تبعیت می‌کنند: «کمش هم زیاده!» در اتاق مینیمال رنگ‌های طوسی و سفید به‌کار برده میشوند و با گذاشتن یک تابلوی نقاشی رنگارنگ، شادابی و طراوتی رنگی به فضا اضافه میشود.سبک مینیمالیست از سبک های پرطرفدار در انواع سبک دکوراسیون داخلی است.

نورپردازی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از بخش هایی از خانه است که بیشتر برای استراحت به آنجا میروید پس باید یک فضای آرامبخش داشته باشد اما بیشتر افراد از اتاق خواب برای نشستن و مطالعه نیز استفاده میکنند بنابراین نورپردازی اتاق از مهم ترین مسائلی است که باید در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب مورد توجه قرار بگیرد. بهتر است از نور های ملایم و آرامش بخش برای طراحی نورپردازی اتاق خواب استفاده شود تا فضای اتاق خواب آرامش بخش تر به نظر برسد. پنجره در اتاق خواب مزیت بسیار بزرگیست. بهتر است از پرده هایی ساده و شیک و امکانی مناسب برای نورپردازی در طول روز برای پنجره های اتاق خواب استفاده شود. ، اتاق خوابی که فاقدپنجره و نورگیر باشدهیچ ارامشی ندارد و از نظر اصول معماری هم ارزش با انباری است. و  برای این‌که زود به خواب روید اتاق‌خواب شما باید تاریک باشد یا حداقل کمی نور ملایم در آن وجود داشته باشد پس باید مقابل پنجره پرده نصب شود علاوه بر این پرده حریم و امنیت را هم ایفا میکند.

رنگ‌ بندی اتاق خواب

یکی از مسائل جذاب در طراحی اتاق خواب انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب است ، رنگ های روشن و درخشان در اتاق خواب بسیار مناسب هستند زیرا آن را دل بازتر و جادارتر نشان می دهند ، مخصوصا در اتاق خواب های کوچک سعی میشود سقف ها را به رنگ دیوار ها رنگ آمیزی شود. این کار خطوط تیره و سایه دار بین سقف و دیوار را از بین می برد و به چشم شما این حس را می دهد که اتاق بزرگ تر از صورت واقعی اش است. بعد از انتخاب رنگ مناسب متریال دلخواه همانند رنگ ، کاغذ دیواری ، پارچه دیواری و… را انتخاب میکنیم. رنگ های آرامش بخش شامل رنگ های خنثی مانند خاکستری ها و قهوه ای های روشن، بژ و کرمی می شود. با اضافه کردن رنگ هایی مثل آبی ها و سبز های پاستلی، طلایی ها و زرد ها فضا جذاب تر میشود.

رنگ های گرم : اگر شخصیتی دارید که به سرعت عصبانی می‌شوید و اگر اتاق خواب را برای یک نوجوان در حال بلوغ آماده می‌کنید به هیچ وجه رنگ‌های نارنجی و قرمز برای اتاق شما مناسب نیستند.اما در میان رنگ های گرم صورتی و زرد ممکن است به کارتان بیاید.

رنگ های سرد : رنگ آبی بخاطر ایجاد احساس ارامش وخونسردی باعث کیفیت درخواب میشود.آبی یا سبز، نقره‌آبی یا فیروزه‌ای، انتخاب‌های بی‌نظیر برای اتاق‌های خواب افراد مجرد و یا متأهل، دختر یا پسر، کوچک یا بزرگ هستند. گویی تمام این رنگ‌ها برای اتاق خواب ساخته شده‌اند.

استفاده از رنگ خنثی : رنگ‌های خنثی معمولا انتخابی مطمئن هستند. بژ، خاکستری مایل به قهوه‌ای ، خاکستری و سفید هر یک می‌توانند پس‌زمینه‌ی بسیار مناسبی برای رنگ اتاق خواب باشند. این رنگ‌ها به این دلیل خنثی نامیده می‌شوند که قابلیت این را دارند که با هر رنگ دیگری ترکیب شوند.

چیدمان و محل قرارگیری تخت خواب

برای داشتن حس توازن و تعادل هنگام خواب، یک طرف تخت‌خواب خود را به یک دیوار بچسبانید و آن را روبه‌روی پنجره یا در قرار ندهید. هم‌چنین سعی کنید تخته پشتی تخت‌خواب محکم باشد تا حسی از دوام و استحکام در پشت تخت‌خواب شما ایجاد شود. شما هر نوع تخت ساده ی قدیمی را می توانید با یک سرتختی زیبا، حیرت انگیز کنید. با توجه به سلیقه ی شخصی، می توانید سرتختی چوبی با ظاهر طبیعی، سرتختی آهنی تزیینی یا حتی یک سرتختی پارچه ای انتخاب کنید.

متریال کف در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

از متریال مختلفی همچون موکت ، قالیچه ، سرامیک، فرش ، پارکت و… استفاده میشود ، اما بسیار لذت بخش تر است که هنگام پایین آمدن از تخت، پاهایمان سطحی نرم و لطیف را لمس کند. موکت یا فرش دعوت کننده ترین، گرم ترین و نرم ترین نوع پوشش کف برای اتاق خواب است که به شما آرامش می بخشد. اگر کف اتاق خواب خود را با کاشی و سرامیک یا پارکت  کرده اید، با استفاده از یک قالیچه بر روی آن، گرما و جذابیت فضا را دوچندان کنید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه

در طراحی اتاق های دخترانه بیشتر از رنگ های گرم و قوی مثل صورتی، سبز و زرد و بنفش استفاده میشود. البته خیلی از اتاق های دخترانه با رنگ های سرد و تیره مانند خاکستری، طوسی و آبی تزیین می شوند.با توجه به روحیه ی ظریف دخترانه باید به مبلمان و وسایل تزئینی اتاق خواب توجه ی ویژه ای کرد بهتر است کمد دیواری با طرح کاربردی و فضایی مناسب استفاده شود و همچنین قرار دادن میز آرایش با آینه ای کوچک می تواند بهترین فضا برای نگهداری از لاک و وسایل بهداشتی و عطر و ادکلن و … باشد.

  

دکوراسیون داخلی اتاق خواب اسپرت و پسرانه 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به وقت و دقت بیشتری نیاز دارد چراکه در طراحی اتاق خواب برای پسرها باید تمام انرژی و هیجان خود را به کار گرفت تا بهترین و پر انرژی ترین اتاق خواب را برای آنها طراحی شود، علاوه بر این باید عملکردی باشد طراحی و مبلمان باید منعطف باشد. طراحی اتاق خواب پسرانه میتواند با توجه به علایق و یا رشته ی شخصی باشد مانند تم ورزشی .و… در طراحی مبلمان اتاق خواب ، در این صورت اتاق خواب به مورد علاقه ترین فضای خانه تبدیل می گردد.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب  ایرانی

یکی از موارد اصلی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب ایرانی استفاده از فرش است هم چنین کاربرد وسایل با نقش و نگار سنتی برای تزئین اتاق مانند تابلو خطاطی گلیم و… استفاده از سرویس خواب چوبی یکی از عوامل اصلی در چیدمان اتاق خواب‌های ایرانی به شمار می‌رود.تاج تخت هر چه بزرگ‌تر باشد نمای آن در فضای داخلی بیشتر می‌شود. استفاده از وسایل چوبی و مبل‌های با روکش طرح چوب سبب شده است یک فضای گرم در محیط حاکم شود. فرش لاکی مثل همیشه بهترین انتخاب برای یک دکوراسیون ایرانی به شمار می‌رود. استفاده از رنگ سرمه‌ای و قهوه ای به یک چیدمان ایرانی به‌راحتی نزدیک می‌کند.

 

 

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب  هنری

با هر ایده و سلیقه میشود به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب هنری رسید و اتاق خاص خود را داشت چه طرفدار سبک های کلاسیک و سنتی باشید و چه رویکردهای مدرن، میتوان با تلفیق سبک و سلیقه اتاق خواب هنری خلق کرد.اتاق خواب هنری شامل چندین فضای مختلف می باشد. فضای دراماتیک: برای ایجاد فضایی دراماتیک و شاخص از رنگ های تیره و متریال های لوکس مانند مخمل و چرم استفاده کنید. فضای رنگارنگ : استفاده از رنگ های شاخص برای دیوار و حتی سقف باعث ایجاد یک اتاق انرژی بخش میشود . فضای طرح دار: برای ایجاد فضای طرحدار میشود از کاغذدیواری و یا پارچه ی دیواری برای دیوارها و یا پارچه های طرحدار برای مبلمان استفاده کرد. طرح راه راه : انتخاب طرح راه راه از گزینه های کلاسیک در طراحی اتاق خواب است. سبک فرانسوی : لوازم آنتیک و پارچه های غنی نکات کلیدی خلق فضایی به سبک قدیمی فرانسوی است. سبک روستیک : با استفاده از اشیایی که به نظر می رسند مستقیما از یک مزرعه و روستا به خانه شما آورده شده اند، می توانید به فضای خود حال و هوای سبک روستیک بدهید.

 

 

 

دکوراسیون اتاق خواب ۹ متری

برای طراحی اتاق کم فضا باید از خلاقیت بیشتری استفاده کرد ، طراحی فضای زیر تخت کمد ها و… انتخاب وسایل و مبلمان متناسب با اتاق کم جا ، انتخاب وسایل و مبلمان بزرگ باعث می شود اتاق کوچک تر به نظر برسد. در طراحی اتاق کم جا باید از وسایل چند ظرفیتی استفاده کرد.ایجاد یک نقطه ی کانونی در اتاق کم جا میتواند طرحی جذاب خلق کند ، اگر تخت خواب جذابی ندارید و به جای آن میز توالت به نظرتان زیبا و خاص می آید و علاقه مندید در جایگاه نقطه کانونی قرار بگیرد، یک گلدان رنگی زینتی را روی آن قرار دهید تا نظرها را به آن سمت بکشاند.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب عروس باید رمانتیک باشد ، استفاده از شمع ، گل ، نور ،تور های سفید به ایجاد این حس کمک میکند . روتختی یکی از عناصر مهم در زیبایی اتاق خواب عروس ایرانی به شمار می‌رود. می توان تخت عروس داماد را توسط تور یا پارچه حریر, تزیین نمود. این طرح ها, زیبایی خاصی به اتاق خواب می دهد و جزء جدیدترین و مدرن ترین نمونه های تزیین به شمار می آید.

 

 

 

دکوراسیون اتاق خواب ترکیه ای

نور پردازی بحث مهمی در دکوراسیون اتاق خواب ترکیه ای می باشد ،با استفاده از لوستر های خاص و شکل هندسی به جذابیت اتاق اضافه میگردد. در دکوراسیون اتاق خواب های ترکیه ای رنگ و طرح وسایل به گونه ای انتخاب می شوند که با یکدیگر مطابقت و همخوانی بیشتری داشته باشند.استفاده از مبلمان ساده و شیک در این دکوراسیون رواج دارد و چیدمان بسیار مهم است برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ترکیه از انواع سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شود که هر کدام از این دیزاین ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند.در دکوراسیون اتاق خواب ترکیه ای استفاده از پنجره تاثیر بسزایی داردو در این سبک استفاده از پرده های شیک وسایل تزئینی و اثار هنری رایج است.

در صورتی که تمایل به خرید هود آشپزخانه با قابلیت های ویژه و قیمت های ویژه دارید اینجا کلیک کنید 

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه