توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری

3 سال پیش

توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری آبمیوه گیری یکی از وسایل برقی در آشپزخانه است که این روزها با گرم شدن هوا شاید تمایل به استفاده از آن‌هم بیشتر شده باشد اما یادتان باشد برای اینکه بتوانید از این دستگاه به بهترین نحو استفاده کنید و آبمیوه گیری شما هم کارایی خود را حفظ کند، همچنین عمر طولانی‌تری داشته باشد باید قبل از استفاده از آن به چند نکته توجه داشته باشید. به‌عنوان‌مثال برای شروع به کار همه قطعه‌های دستگاه به‌طور کامل جاافتاده باشد.

– از دستگاه آبمیوه گیری نباید برای گرفتن آبمیوه‌های نرم به‌عنوان‌مثال زردآلو، موز، کیوی و هلو حتی گوجه‌فرنگی استفاده کرد به این دلیل که تفاله‌های آن‌ها به‌تدریج منافذ صافی را مسدود کرده و این روند در مدتی کوتاه به موتور دستگاه آسیب خواهد زد.

 

 

توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری– موضوع دیگری که اشاره به آن ضرورت دارد این است که پس از استفاده از دستگاه آبمیوه گیری توری و شیر کوچک محل خروج آبمیوه را باید با استفاده از فرچه‌های کوچک و مخصوصی که غالباً در لوازم و ملزومات جانبی این وسیله موجود است و هنگام خرید آن را به همراه آبمیوه گیری تهیه‌کرده‌اید، تمیز کنید و سپس آن را با دقت بشویید، زیرابه این ترتیب همه تفاله‌ها و تکه‌های باقی‌مانده به‌خوبی شسته می‌شوند.

– از شستن توری و شیر که بگذریم به‌طور حتم دیده‌اید که پس از مدتی استفاده از این وسیله محفظه داخل آن تغییر رنگ می‌دهد، علت این امر هم گرفتن آبمیوه‌های مختلف است که هرکدام رنگ خاصی دارد و به‌تبع رنگ محفظه پلاستیکی را تغییر می‌دهد، بنابراین باید هرچند وقت یک‌بار باید آن را با محلول آب و وایتکس بشویید تا مانند روز اول سفید و جرم‌هایش برطرف شود.

 

توصیه هایی برای افزایش طول عمر آبمیوه گیری

 

– این را هم بگویم که برای گرفتن آبمیوه‌های گوشتی، ابتدا آن‌ها را تا حد امکان ریز خردکنید، تا بدون نیاز به گوشت‌کوب، به‌راحتی از مجراهای آبمیوه گیری پایین بروند زیرا فشار دادن تکه‌های بزرگ نه‌فقط شمارا خسته می‌کند بلکه می‌تواند به موتور دستگاهتان نیز آسیب برساند و حتی در ثابت ماندن آن روی سطح در نظر گرفته‌شده نیز اخلال ایجاد کند.

– توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آبمیوه گیری آن را روی سطح صاف و تراز شده‌ای قرار دهید، در غیر این صورت آبمیوه گیری هنگام کار کردن، به اطراف حرکت خواهد کرد.

– تمیز کردن به‌موقع و درست این وسیله هم ازجمله مهم‌ترین نکاتی است که توجه به آن ضروری است زیرا موجب افزایش طول عمر دستگاه شما می‌شود. به‌عنوان نمونه باید از آب سرد برای شستن محفظه و وسایل داخلی آبمیوه گیری استفاده کنید.

– دلیلی برای به کار بردن مواد پاک‌کننده وجود ندارد زیرا میوه‌ها چرب نیستند، قطعات تنها با استفاده از آب به‌راحتی تمیز خواهند شد بنابراین کاربرد چنین موادی فقط موجب آسیب رساندن به قطعات دستگاه شما می‌شود و عمر آن را کوتاه و کوتاه‌تر می‌کند.

 

 

– تمیز کردن پالایه آبمیوه گیری هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد اینکه پس از گرفتن حدود نیم لیتر آبمیوه‌های گوشتی که معادل 2 لیوان است ابتدا تفاله‌ها را خارج کرده و سپس پالایه را با آب سرد به‌خوبی شست تا تمیز شود، البته پس از شستن باید منتظر بمانید تا به‌خوبی خشک‌شده و سپس آن را داخل دستگاه قرار دهید زیرا درصورتی‌که پالایه را نمدار درون آبمیوه گیری قرار دهید به‌تدریج شبکه‌های آن آسیب خواهد دید ضمن اینکه این کار می‌تواند به سایر قسمت‌های این وسیله آسیب برساند.

– یادتان باشد که هیچ‌گاه برای تمیز کردن آبمیوه گیری به‌طور کامل آن را درون آب نکنید زیرا این کار می‌تواند آسیب جدی به دستگاه برساند و حتی به‌طور کامل آن را از کار بیندازد. بنابراین برای اینکه دستگاه آبمیوه گیری تمیزی داشته باشید بهتر است با دستمال نمدار آن را به‌خوبی پاک و لکه‌های روی آن را تمیز کنید.

-توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری به‌طور حتم برای شما پیش‌آمده است که هنگام گرفتن آب‌میوه دستگاه شروع به لرزیدن و تکان خوردن می‌کند. برای رفع این مشکل بهتر است نگاهی به لاستیک‌های خنثی‌کننده لرزش که در قسمت پایه‌های آبمیوه گیری تعبیه‌شده است، بیندازید، البته پر بودن محفظه‌ها نیز دلیل دیگری است که می‌تواند موجب بروز چنین مشکلی برای نوبت، البته توجه داشته باشید همان‌طور که اشاره شد سطحی که دستگاه را روی آن قرار داده‌اید هم باید مناسب باشد.

 

برای خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی توجه کنیم؟
 

 

آبمیوه گیری امروزه دیگر جزو لوازم آشنای خانه‌ی ما است.آبگیری میوه‌های دلخواهتان تنها در چند دقیقه.اما بعضی‌ها همین وسیله کمکی خانم‌ها را با سروصدای زیادش می‌شناسند و یا دردسرهایی مانند شستن قطعات ریزودرشت، سرهم کردن نسبتاً سخت مدل‌های مختلف و… ولی از این نکته هم نباید غافل شد که ارمغان این دستگاه کوچک آبمیوه‌های گوارا است!
شاید همین علاقه ما به آبگیری میوه‌ها باشد که منجر به تولید سالانه صدها مدل مختلف از نمانام‌های معتبر شده باشد.اما آیا می‌دانید در زمان خرید آبمیوه گیری به چه نکاتی باید دقت کرد؟

راهنمای خرید آبمیوه گیری:

امروزه در بازار مدل‌های مختلفی از آبمیوه گیری (هم ایرانی و هم وارداتی) وجود دارند.قبل از خرید ابتدا نیازتان را مشخص کنید چون بر اساس نیازتان است که مواردی مانند امکان تنظیم سرعت، قدرت موتور، داشتن پارچ، گنجایش ظرف تفاله، تنظیم ورود آزمونه و… برایتان مهم می‌شود.بعدازآن با تعیین بودجه شروع به جستجوی محصول موردعلاقه‌تان کنید.قبل از خرید در مورد برندی که قصد تهیه یکی از محصولات آن رادارید خوب تحقیق کنید و سعی کنید موتور باقدرت مناسب تهیه کنید.

 

 

خرید آبمیوه گیری, راهنمای خرید آبمیوه گیری

توصیه های مهم برای استفاده بهتر از آبمیوه گیری سعی کنید دستگاهی با دهانه ورودی بزرگ تهیه کنید که بتوانید حتی بدون قطعه کردن میوه‌ها آن‌ها را وارد دستگاه کنید.چون آبمیوه گیری‌هایی با دهانه کوچک شمارا دچار مشکل می‌کنند.

بسیار اهمیت دارد که قبل از خرید حتماً در مورد خصوصیات دستگاه از فروشنده سؤال کرده یا از افرادی که از این نوع آبمیوه گیری استفاده کرده‌اند، سؤال کنید. ممکن است آن آبمیوه گیری دارای برخی از ویژگی‌ها باشد که برای شما مفید نباشد.

هرچند که امروزه اکثر نمانام‌های معتبر محصولات کم‌صدایی را تولید می‌کنند اما صدای دستگاه را نیز حتماً بررسی کنید.بعضی از نمانام‌ها دارای محصولاتی هستند که غیر از سروصدای زیاد لرزش زیادی هم دارند که نشان از ایراد دستگاه است.

 

قدرت دستگاه را فراموش نکنید . توصیه می‌شود قدرت دستگاه را قبل از خرید به‌دقت موردبررسی دقیق قرار دهید. معمولاً قدرت دستگاه‌ها حداقل از ۶۰۰ وات شروع می‌شود و مدل‌های قوی‌تر تا ۱۵۰۰ وات قدرت دارند.و در رابطه با سرعت نیز طبیعتاً محصولی با امکان تنظیم سرعت‌های متفاوت امکان مدیریت بهتری حین کار به شما می‌دهد.

لطفا برای اطلاع از لیست لوازم خانگی به صورت اقساطی بر روی لینک ذیل کلیک کنید 

 

با ما همراه باشید.    

3 (60%) 1 vote
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه