آموزش بی‌صدا کردن اعلانات و مسدود کردن تبلیغات در مرورگر کروم

5 ماه پیش

 آموزش بی‌صدا کردن اعلانات و مسدود کردن تبلیغات در مرورگر کروم با معرفی نسخه هشتاد از مرورگر کروم تصمیم گرفتیم دو نمونه از بهترین قابلیت‌های آن را بررسی کرده و تنظیمات مربوط به آن را به شما آموزش دهیم.

گوگل قصد دارد به زودی هشتادمین نسخه از مرورگر محبوب خود یعنی کروم را برای کاربران عرضه کند. اگرچه قابلیت‌های این مرورگر بسیار بیشتر از این‌هاست، اما یکی دو تا از آن‌ها بسیار کاربردی و مفید هستند که می‌توانند فرایند وب‌گردی را بسیار لذت‌بخش‌تر کنند.

یکی از این قابلیت‌ها به شما اجازه می‌دهد دیگر شاهد آن پیغام‌های مزاحم نباشید که با ورود به هر وب‌سایتی از شما مجوز ارسال اعلانات را می‌خواهد. این قابلیت به خصوص زمانی که با گوشی هوشمند وب‌گردی می‌کنید و نمایشگر کوچک‌ است، بسیار می‌تواند مفید باشد. قابلیت دیگر هم با حذف تبلیغات‌ها، وب‌گردی را کمی سریع‌تر می‌کند.

آموزش بی‌صدا کردن اعلانات و مسدود کردن تبلیغات در مرورگر کروم برای فعال کردن این ویژگی‌ها ابتدا باید مطمئن شوید نسخه ۸۰ کروم را روی سیستم خود نصب کرده‌اید. برای این کار روی سه نقطه بالا و سمت راست مرورگر کلیک کرده و با انتخاب گزینه Help و سپس About Google Chrome، چک کنید ببینید آیا نسخه مرورگر از ۸۰ شروع شده یا ۷۹. اگر از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده می‌کنید، گزینه Check for Update را انتخاب کرده و یا به وب‌سایت کروم رفته و فایل مورد نظر را دانلود کنید.

مرورگر کروم

مسدود کردن پیغام ارسال اعلانات

اگر از ظاهر شدن پنجره مربوط به ارسال اعلانات وب‌سایت حین وب‌گردی بیزارید، راهی وجود دارد که بتوانید از مزاحمت آن‌ها بکاهید. با توجه به گزارش وب‌سایت ۹to5Google، از این پس می‌توانید با فعال کردن گزینه‌ای، در پایین صفحه شاهد پیغامی با این مضمون باشید که اعلانات وب‌سایت مسدود شده. البته برای آن دسته از کاربرانی که به این اعلانات نیاز دارند هم یک گزینه در بالای صفحه در نظر گرفته شده که بسیار کوچک‌تر از پنجره قبلی است و از طریق آن می‌توان مجددا اعلانات را فعال کرد.

گوگل برای کاربرانی که همیشه این پیغام‌ها را مسدود می‌کنند، قابلیت یاد شده را به صورت خودکار عرضه می‌کند. اما اگر می‌خواهید همین حالا آن را امتحان کنید،‌ طبق دستورالعمل زیر پیش بروید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فریبا شتابی

بدون دیدگاه