کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای

2 سال پیش

کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای پر استفاده‌ترین نوع کولرگازی است که دارای یک سیستم کامل سرمایش تراکمی است که کندانسور آن با هوا خنک می‌شود. این وسیله با ابعاد و حجم نسبتا کوچک در داخل قاب پنجره و دیوار نصب می‌شود. اپراتور کولر گازی پنجره‌ای به طرف داخل اتاق و کندانسور آن به طرف خارج ساختمان قرار می‌گیرد. خنک شدن کندانسور و همینطور مکیدن هوا از داخل اتاق و عبور مجدد آن از روی اپراتور به وسیله دو فن که با یک الکتروموتور می‌چرخند، صورت می‌گیرد. این کولرها معمولا تنها سرمایش تولید می‌کنند.

 

ویژگی کولر گازی پنجره‌ای

  • مصرف انرژی پایین

  • دارای فیلتر تصفیه هوا

  • قدرت رطوبت زدایی بالا

  • کم صدا و کم استهلاک

  • طراحی زیبا و دلنشین

 

کولر گازی پنجره ای (Window Air Conditioner)

کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای؟ پر استفاده‌ترین نوع کولرگازی است وجه تسمیه این نسل از خنک کننده های گازی نحوه و محل نصب آن ها است. در حقیقت، این کولرها به پنجره اتاق نصب می شوند و به همین علت نیز برخی آن را با نام Room Air Conditioner نیز می شناسند. تمامی اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در یک یونیت قرار گرفته اند، با این تفاوت به بخشی از یونیت در داخل ساختمان (Indoor Side) و بخشی از آن در خارج (Outdoor Side) قرار می گیرد.

اجزای سازنده کولر گازی پنجره ای

۱) موتور فن (Fan Motor)

موتور فن کولرهای پنجره ای از دو شفت (Double Shaft Motor Fan) تشکیل شده که در دو طرف موتور تعبیه شده اند. به هر یک از این شفت ها فن هایی نصب شده که عملا یکی در سمت تبخیر کننده (Evaporator) و دیگری در سمت کندانسور (Condenser) قرار گرفته است.

۲) تبخیر کننده یا اپراتور (Evaporator)

 کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای؟ کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای؟این جز در قسمت داخلی یونیت قرار می گیرد تا با خنک سازی محیط را انجام دهد. در حقیقت، این جز دقیقا معادل با یونیت داخلی کولرهای گازی اسپلیت است که آن را در داخل ساختمان نصب کرده و به یونیت خارجی اتصال می دهیم.

۳) پنل کولر (Operation Panel)

کولرگازی پنجره‌ای چیست و ویژگی های کولرگازی پنجره ای؟ پنل کولر گازی پنجره ای در سمت داخلی آن قرار گرفته و توسط کاربران قابل رویت است. سیستم کنترلی دستگاه که می تواند به دو صورت:

  • الکترونیکی (Electronically)

  • یا مکانیکی (Mechanically)

 

برای خرید کولر گازی پنجره ای اینجا کلیک کنید 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار