تکنولوزی اینورتر سامسونگ | وبلاگ دلتا

5 سال پیش

تکنولوزی اینورتر موتور سامسونگ

سامسونگ لوازم خانگی خود را در سال ۲۰۱۴ به موتور جدیدی که از آن با نام Digital Inverter یاد می‌کند، تجهیز کرده است.
این موتور باعث مصرف بهینه انرژی و طول عمر بالای دستگاه می‌گردد و قادر است بصورت خودکار براساس شرایط مختلف، میزان قدرت موتور را تنظیم کند.جدید ، بی‌صدا و کم مصرف ، ویژگی هایی است که موتور Digital Inverter سامسونگ در لوازم خانگی خود استفاده می‌کند.

samsung-inverter-technology

لوازم خانگی موتور دار سامسونگ در سال ۲۰۱۴ و احتمالا پس از آن، به موتور جدید Digital Inverter مجهز می‌شوند. این کمپرسور برخلاف موتورهای سابق قادر است در سطوح مختلف قدرت کار کند و بنا به ادعای سامسونگ این موضوع باعث مصرف بهینه انرژی تا ۶۰ درصد و همچنین طول عمر بالای موتور می‌شود. کره‌ای‌ها برای آنکه ادعای خود را ثابت کنند، گارانتی ۱۰ ساله را برای کمپرسور Digital Inverter در نظر گرفته‌اند.

کمپرسور Digital Inverter در ماشین‌های لباس‌شویی، یخچال فریزر‌ها، جاروبرقی‌ها و کولرهای امسال سامسونگ بکار گرفته شده است.

اما Digital Inverter چطور کار می‌کند؟ این پرسشی است که ما از مسئولین سامسونگ در نمایشگاه Forum 2013 پرسیدم. این نوع از موتورها قادر هستند در ۵ سطح مختلف از قدرت کار کنند، این بدین معناست که دستگاه می‌تواند از موتور بخواهد با RPM  (دور در دقیقه) کم تا زیاد کار کند. مثلا اگر درب یخچال را برای چند ثانیه باز و بسته کنید، نیازی نیست که موتور دستگاه با تمام توان کار کند و در این حالت با حداقل دور در دقیقه فعال می‌شود و به این ترتیب، موتور دستگاه حداقل انرژی را مصرف خواهد کرد. از طرفی موتورهای Digital Inverter ضد برفک هستند و یخچال‌های مجهز به این موتورها، هرگز برفک نمی‌زنند. کنترل دور در دقیقه موتور در ماشین لباس‌شویی و همچنین کولرها و جاروبرقی‌ها نیز صادق است و موجب مصرف بهینه انرژی می‌شود.

samsung-inverter-technology-1

نوع طراحی موتور Digital Inverter به شکلی است که حداقل نویز و صدا را تولید کند و دستگاه‌های مجهز به آن به نوعی بی‌صدا کار می‌کنند.

سامسونگ ادعا می‌کند که زمان شروع به کار و همچنین توقف موتورهای جدید این شرکت نیز به مراتب پایین‌تر از موتورهای بکار گرفته شده در لوازم خانگی رقبا است.

لطفا امتیاز دهید
1
نویسنده مطلب scobar

یک دیدگاه

  • مهدي
    5 سال پیش

    با سلام
    بر خلاف ادعاي شركت سامسونگ، موتور اينورتر فريزر سامسونگ در يخچال دوقلوي سامسونگ داراي صداي بلند و آزار دهنده است.

رسانه های همکار