راهنمای خرید اتو پرس |وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

راهنمای خرید اتو پرس |وبلاگ دلتاکالا

راهنمای خرید اتو پرس |وبلاگ دلتاکالا اتو کشیدن لباس‌ها برای اکثر ما نه‌تنها کار چندان ساده‌ای نیست، بلکه اگر باحوصله و دقت انجام نشود منجر به بروز دردسر و خسارت‌هایی مانند سوختن لباس‌ها، سوختن یا آسیب دیدن اتو یا حتی خود ما و حتی گاه بروز حوادثی چون آتش‌سوزی شود.

 

 

به همین دلیل باید هنگام اتوکشی نهایت دقت را داشته باشیم. همچنین برای اینکه اتوکشی راحت و بی‌دردسرتری داشته باشیم و به خشک‌شویی‌ها که گاه مبالغ هنگفتی بابت شست‌وشو و اتوکشی البسه از ما دریافت می‌کنند نیاز نداشته باشیم، باید هنگام انتخاب و خرید اتو دقت زیادی به خرج دهیم و اتویی را خریداری کنیم که با آن راحت بوده و باعث خستگی ما حین کار نشود.

با توجه به این موضوع در این بخش ما ضمن معرفی انواع اتوهای موجود در بازار، نکاتی را که هنگام انتخاب اتو باید مدنظر قرار گیرد گوشزد کرده‌ایم. باشد که کمکی به افرادی که قصد خرید این کالای پرکاربرد رادارند کرده باشید.

 

انواع اتو:

در یک دسته‌بندی کلی و بزرگ اتو در دو نوع اتوی پرسی و اتوی دستی در بازار موجود است که البته اتوهای دستی خود به انواع گوناگون بخار، خشک، مسافرتی و… تقسیم‌بندی می‌شوند که در این قسمت ما به‌اختصار در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم:

۱- اتوی خشک: اتوهای خشک، امکانات محدودی دارند. به‌عنوان‌مثال، جنس کفی آن‌ها از فلزات سنگین یا استیل است. چروک البسه ضخیم را به‌سختی برطرف می‌کنند و اتوکشی با آن‌ها راحت نیست. البته این اتوها نسبت به سایر نمونه‌های موجود در بازار ارزان‌تر هستند.

۲- اتوی‌بخار: اتوهای بخار نزد کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردارند. این اتوها لباس‌ها را راحت‌تر اتو می‌کنند و نتیجه کار با این اتوها بهتر از نتیجه‌ای است که از کار با یک اتوی خشک می‌بینیم. اتوهای بخار بین ۱۴۰۰ تا ۲۲۰۰ وات قدرت دارند و میزان درجه حرارت آن‌ها برحسب نوع پارچه‌ای که اتو می‌کنید قابل تنظیم است. برخی از این اتوها منبع آب بزرگی دارند درنتیجه بهتر هستند، چون شما مجبور نیستید مرتباً برای پر کردن منبع، کار خود را مختل کنید. برخی از انواع دیگر هم منبع آب سرد دارند که شما می‌توانید به‌سرعت پس از اتمام کار، اتوی خود را سردکنید و منتظر سرد شدن آن باگذشت زمان نمانید.بسیاری از اتوهای بخار کف استیل دارند که متأسفانه کف استیل سبب می‌شود پارچه‌ای که اتو می‌کنید مخصوصاً اگر مشکی باشد، برق بیفتد. برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌توانید یا یک کفی پارچه‌ای تهیه کنید یا نسل جدیدی از اتوها با کفی از جنس فولاد یا چدن انتخاب کنید. به‌طورکلی یک اتوی ایدئال اتویی است که سبک باشد، انرژی کمی مصرف کند، به پارچه صدمه نرساند و به‌واسطه کفی مناسب، راحت روی پارچه لیز بخورد و چروک پارچه را باز کند.

۳- اتوی پرسی: استفاده از دستگاه‌های اتوپرس از زمان تولید آن‌ها به‌شدت در حال افزایش است و این به دلیل کار آیی خوب و به‌صرفه بودن آن‌ها است که نیاز به پرداخت هزینه اضافی به خشک‌شویی‌ها را برطرف می‌کند. اتوپرس‌ها دارای ویژگی‌های بی‌شماری هستند که موجب می‌شوند کیفیت کار آن‌ها تا حد کار یک خشک‌شویی بالا برود. باوجوداینکه در حال حاضر تقریباً در هر خانه‌ای اتوی‌بخار وجود دارد، ولی تهیه یک اتوی پرس تجربه متفاوتی را به وجود می‌آورد که خرید آن را منطقی می‌کند. به‌طورکلی این اتوها جای بیشتری اشغال می‌کنند و در اتوکشی پارچه‌های نازک بافت، مخصوصاً پوشاک زنانه که قسمت‌های دارای انحنا، چین‌دار و بسیار ظریف زیادی دارند باید دقت و حساسیت بیشتری داشت. بااین‌حال، گنجایش بیشتر مخزن آب، نمایشگر دیجیتال تنظیمات، امکانات حرفه‌ای بیشتر و… از مزایای آن‌ها است.

لطفا برای اطلاع از لیست قیمت های لوازم خانگی لطفا بر روی عکس کلیک کنید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار