آشنایی با جارو شارژی

6 سال پیش

جارو شارژی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد و به‌دردبخور است که جای خود را در اغلب خانه‌ها پیداکرده و جزو وسایل ضروری درآمدهاست. برای انتخاب جارو شارژی مناسب باید بسیار دقت کنید چراکه اگر صرفاً نظر فروشندگان را در نظر بگیرید ،احتمالاً یکی از گران‌ترین مدل‌های بازار را به شما معرفی خواهند کرد. توجه به کیفیت جارو شارژی و رعایت نکات مهم در هنگام انتخاب جارو شارژی باعث می‌شود که خریدتان مطمئن‌تر و به‌صرفه‌تر باشد.

در مقاله زیر مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید جارو شارژی بایستی رعایت کنید آورده شده است:

۱- جارو شارژی دستی انتخاب کنیم یا مدل پارویی؟

 

بدنه سبک و حجم کمی که اشغال می‌کنند و جابجایی آسان و بی‌دردسر باعث شده تا مدل‌های دستی بسیار محبوب باشند. از طرفی استفاده بیشتر و آسان‌تری نیز دارند. درحالی‌که مدل‌های پارویی این دستگاه ، مثل بخار شوی ها و جاروبرقی‌های پارویی، تنها قابلیت استفاده برای کف و سطوح رادارند.

از آن مهم‌تر امکان استفاده از مدل‌های پارویی برای سطح باریک، کنج دیوارها و مناطقی که دسترسی دشواری برای جاروکشید دارند وجود ندارد. جارو شارژی‌های مدل دستی استفاده‌های مختلفی دارند و می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و دستگاهی بخرید که امکانات بیشتری را برایتان فراهممی آورد.

charge-vacuum-cleaner         charge-vacuum-cleaners

۲- میزان مصرف جارو شارژی موردنظر شما چقدر است؟

 

باتری اکثر مدل‌های مختلف جارو شارژی معمولاً ۱۲ ولتی است که برای شارژ شدن به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند . بااین‌وجود اگر بخواهید به‌طور مداوم از آن‌ها استفاده کنید حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قابل‌استفاده هستند و پس‌ازآن نیاز به شارژ مجدد دارند.برای راحتی بیشتر و امکان استفاده از جارو شارژی در اتومبیل، می‌توانید سراغ مدل‌هایی بروید که شارژ فندکی مخصوص ماشین داشته باشند. این مدل جارو شارژی برای استفاده‌ای که شما مدنظر دارید مناسب‌تر خواهد بود.

portable-vacuum-cleaner

– جارو شارژی تک کاربردی انتخاب کنیم یا دو کاربردی؟ 

 جارو شارژی‌های دو کاربردی قابلیت کشش آب‌وخاک را باهم دارند و چنانچه برای استفاده در منزل دنبال جارویی هستید که دم دست باشد و خرده آشغال‌های دم‌دستی را جمع کند، بهتر است مدل‌های دو کاربردی را انتخاب کنید. طبیعی است که این مدل‌ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به جاروهای تک کاربردی دارند. اما اگر جارو را برای نظافت اتومبیل می‌خواهید، مدل‌های تک کاربردی استفاده بیشتری برایتان خواهند داشت و مقرون به‌صرفه‌تر نیز خواهند بود.

۴- به طراحی بدنه جارو شارژی و مخزن آن توجه کنید.

 

بدنه اکثر مدل‌های جارو شارژی از جنس پلاستیک فشرده و مقاوم است که همین موضوع باعث شده تا جارو شارژی‌ها وزن بسیار کمی داشته باشند و  هنگام استفاده دست را خسته نمی‌کنند، البته این بدنه‌ها آسیب‌پذیر نیز هستند و باید مراقب ضربه شدید به بدنه این جارو شارژی‌ها باشید. به طراحی مخزن جارو شارژی توجه کنید چراکه با توجه به نوع استفاده از این جاروها و پر شدن سریع مخزن، باید طوری طراحی‌شده باشد که قابلیت جداسازی، تخلیه و سر هم کردن آسانی داشته باشد و علاوه بر آن‌ها قابلیت شست‌وشو نیز وجود داشته باشد.

mini-car-vacuum-cleaner-professional-handheld

۵- برند جارو شارژی و قیمت آن را در نظر بگیرید.

امروزه مدل‌های مختلف جارو شارژی را می‌توانید باقیمت‌های متفاوتی در بازار بیابید. مدل‌های وارداتی حرفه‌ای باقیمت بیش از ۵۰۰ هزار تومان هم در بازار وجود دارد. بیشترین تعداد و بهترین مدل‌ها در دسته قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قرار می‌گیرند. مدل‌های کمتر از این قیمت معمولاً از برندهای تقلبی یا متفرقه هستند که یا کیفیت پایینی دارند یا گارانتی ندارند.

۶- به ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش محصول توجه کنید.

بارها تأکید کرده‌ایم که خرید از فروشگاه های معتبر لوازم خانگی و همچنین داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از موارد لاینفک هر محصولی می‌باشد

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار