اطلاعات جالب در مورد سرخ کن|وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

اطلاعات جالب در مورد سرخ کن|وبلاگ دلتاکالا یکی از این کالاهای محبوب و دوست‌داشتنی نزد خانم‌های خانه‌دار سرخ‌کن است. وسیله‌ای که خانم‌های خانه‌دار را از ایستادن‌های مداوم مقابل اجاق‌گاز و سرخ کردن مواد غذایی در ماهیتابه نجات داده است. این کالا علاوه بر اینکه سرعت پخت غذا را افزایش می‌دهد، آشپزی راحت و بی‌دردسری را به ارمغان می‌آورند.
به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب این کالای دوست‌داشتنی این روز‌ها در انواع گوناگونی در بازار موجود است که همین تنوع بالا انتخاب یک نمونه مناسب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت کرده است. با توجه به این موضوع در این بخش ما ضمن معرفی بهتر این دستگاه محبوب، به برخی از نکاتی که هنگام خرید این کالا باید مدنظر قرار گیرد،

 

 

این روزها بسیاری به دنبال کالاهایی هستند که علاوه‌ بر اینکه سرعت پخت غذا را افزایش می‌دهند، بلکه آشپزی راحت و بی‌دردسری را برای کاربر به ارمغان می‌آورند. یکی از این کالاهای محبوب و دوست‌داشتنی نزد خانم‌های خانه‌دار سرخ‌کن است.

 

اطلاعات جالب در مورد سرخ کن|وبلاگ دلتاکالا وسیله‌ای که خانم‌های خانه‌دار را از ایستادن‌های مداوم مقابل اجاق‌گاز و سرخ کردن مواد غذایی در ماهیتابه نجات داده است. این کالای دوست‌داشتنی این روزها در انواع گوناگونی در بازار موجود است که همین تنوع بالا انتخاب یک نمونه مناسب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت کرده است.

با توجه به این موضوع در این بخش ما ضمن معرفی بهتر این دستگاه محبوب، به برخی از نکاتی که هنگام خرید این کالا باید مدنظر قرار گیرد، اشاره‌کرده‌ایم. اگر به این موضوع علاقه‌مندید این مطلب را بخوانید:

سرخ‌کن چیست؟

سرخ‌کن وسیله‌ای است که عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و در حرارت معین انجام می‌دهد. این دستگاه که شامل یک المنت گرم‌کننده و محفظه روغن است، ساختار چندان پیچیده‌ای ندارد، مگر برخی از نمونه‌های فوق پیشرفته موجود در بازار.

در حقیقت سرخ‌كن‌های امروزی دارای یک سبد فلزی هستند كه غذا داخل آن قرار می‌گیرد و به همراه آن داخل روغن جوشیده قرار می‌گیرد. سرخ‌كن‌ها معمولاً دارای تایمر به همراه هشداردهنده صوتی، دستگیره‌ای كه سبد را به داخل روغن پایین و بالا می‌برد، مقیاسی برای جلوگیری از سرخ شدن بیش‌ازحد غذا، سیستم بادگیری كه موجب كاهش بوی متصاعد شده از غذای در حال سرخ شدن می‌شود، پالایه روغن برای افزایش طول عمر استفاده از آن و دستگاه‌های الكتریكی و مكانیكی كنترل درجه حرارت هستند.

 

 

این دستگاه محبوب برای آماده كردن بسیاری از فست‌فود‌ها و سرخ و برشته كردن آن‌ها به كار می‌روند. ازآنجاکه المنت گرم‌كننده در سرخ‌كن‌های الكتریكی در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژی در آن‌ها بسیار كم است. سرخ‌كن‌ها معمولاً از استیل یا فولاد نرم هستند. استیل كمتر از فولاد نرم خورده می‌شود؛ بنابراین سرخ‌كن استیل تضمین بهتری نسبت به جنس فولاد نرم دارد. سرخ‌كن‌ها دیگ‌هایي به شكل‌های مختلف دارند.

بعضی از سرخ‌كن‌ها دارای «نقطه سرد» در كف دیگ خود هستند. این دقیقه جایی است كه مقدار زیادی از خرده‌های غذا آنجا ته‌نشین می‌شود و دمای پایین در این نقطه از لکه‌دار شدن و فاسدشدن روغن جلوگیری می‌كند.

انواع سرخ‌کن:

سرخ‌کن‌ها در یک دسته‌بندی بزرگ به انواع سرخ‌کن‌های معمولی الکترونیکی، سرخ‌کن‌های بدون روغن و مینی‌سیتی تقسیم‌بندی می‌شوند.

اطلاعات جالب در مورد سرخ کن|وبلاگ دلتاکالا همچنین سرخ‌کن‌ها ازنظر ظرفیت مخزن روغن و مواد غذایی، قدرت و انواع ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. ازآنجاکه یکی از دلایل عدم استقبال از سرخ‌کن میزان مصرف بالای روغن در آن است، در سال‌های اخیر انواع مجهز به سیستم کاهش مصرف روغن و حتی بدون نیاز به روغن هم روانه بازار شده است.

درهرحال در یک توضیح کلی می‌توان گفت، سرخ‌کن‌های معمولی نمونه‌هایی هستند که شامل یک المنت و یک مخزن روغن هستند و غذا را با درجه‌های حرارتی مختلف سرخ می‌کنند.
سرخ‌کن‌های بدون روغن یا کم‌مصرف هم نمونه‌هایی هستند که غذا را در حقیقت بدون نیاز به روغن، با استفاده از فن‌آوری جریان سریع هوا سرخ می‌کنند. مینی‌سرخ‌کن‌ها هم نمونه‌های کوچک‌شده سرخ‌کن‌ها در بازار هستند.

 

 

نکاتی برای خرید سرخ‌کن

۱- بودجه و نوع سرخ‌کن را مشخص کنید:

مانند خرید هر وسیله دیگری در وهله نخست باید نوع نیاز خود را مشخص کنید. باید بدانید چه نوع سرخ‌کني برای چه تعداد افراد در خانواده می‌خواهید. همچنین باید بودجه خود را معین کنید.

۲- سرخ‌کنی متناسب با تعداد افراد خانواده خریداری کنید:

سعی کنید هنگام خرید همه جوانب را در نظر بگیرید و سرخ‌کنی خریداری کنید که شمارا به دردسر نیندازد. به‌عنوان‌مثال خرید یک سرخ‌کن بزرگ برای یک خانواده دو نفرِ و یک سرخ‌کن کوچک برای یک خانواده پرجمعیت مناسب نیست.

همچنین بهتر است به نوع ظرف روغن سرخ‌کن توجه کنید. بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه‌ای باشد تا بتوان به‌راحتی قطعات بزرگ‌تر غذا را در آنجا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده‌های کم‌جمعیت مناسب‌ترند. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به‌راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعاً اگر این ظرف متحرک باشد، شست‌وشو و تمیز نگه‌داشتن آن به‌مراتب ساده‌تر خواهد بود.

۳- سبد سرخ‌کن آسانسور دار نخرید:

سبد سرخ‌کن می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرارگرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شود درعین‌حال سبدهای سرخ‌کن آسانسور دار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.

۴-سرخ‌کنی با چراغ‌های هشداردهنده خریداری کنید:

دستگاه سرخ‌کن مطمئن، باید چراغ‌های نمایشگر داشته باشد. پس سرخ‌کنی تهیه کنید که چراغ نشان‌دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد؛ بلکه منظور چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

۵-سرخ‌کن تایمر دار بخرید:

اطلاعات جالب در مورد سرخ کن|وبلاگ دلتاکالا سرخ‌کن دارای تایمر مزیت بیشتری دارد تا نمونه بدون تایمر. زمانی که از راهنمای پخت غذایی را انتخاب کرده و می‌خواهید آن را تهیه کنید، معمولاً در این راهنما زمان لازم پخت به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید پس از آماده‌شده روغن (که چراغ نشان‌دهنده آن را به شما علامت می‌دهد) تایمر را بر روی زمان موردنیاز پخت تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان پخت مراقب سرخ‌کن باشید، بلکه می‌توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.

۶- به صافی یا پالایه دستگاه دقت کنید:

دستگاه سرخ‌کن باید دارای صافی‌هایی باشد که تعویض و تمیز کردن آن‌ها ساده باشد. کار پالایه جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذا است.

۷- به رنگ و طراحی سرخ‌کن اهمیت دهید:

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد؛ ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ‌کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ‌بندی آرایه‌گری شما، شمارا از خریدتان راضی‌تر خواهد کرد؛ بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه یا مدلی بهتر با آرایه‌گری و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.

۸- سرخ‌کنی با لایه داخلی نچسب خریداری کنید:

لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می‌شود که نه‌تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شست‌وشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان شود.

 


نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ‌کن:

۱ روغن سرخ‌کردنی بخرید:

بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن‌های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ‌گاه برای صرفه‌جویی دو نوع روغن را باهم مخلوط نکنید. در حین کار با سرخ‌کن شاید برخی مواقع بااینکه روغن به‌اندازه کافی ریخته‌اید بازهم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می‌تواند وجود مواد غذایی آب‌دار یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از
سرخ کردن باشد.

۲ مواد یخ‌زده را داخل سرخ‌کن نیندازید:

با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ‌زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می‌شود، بهترین راه این است که نه‌تنها برای محافظت از دستگاه سرخ‌کن، بلکه به دلیل سالم‌تر بودن این روش، مواد غذایی یخ‌زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آن‌ها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت‌وپز از یخ‌زن بیرون بگذارید. بااین‌حال، باز به دنبال مدل سرخ‌کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ‌زده به آن به‌سرعت بالا ببرد.

۳ در شست‌وشوی سرخ‌کن نهایت دقت را به خرج دهید:

برای شست‌وشو و تمیز کردن دستگاه سرخ‌کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شست‌وشو و نظافت آن آسان‌تر می‌شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ‌کن پالایه آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا هست. این پالایه کربنی نباید با آب تماس پیدا کند، زیرا باعث از بین رفتن خاصیت کربنی آن می‌شود. ازاین‌رو، توصیه می‌شود هنگام شست‌وشوی دستگاه، آن را از داخل در سرخ‌کن بیرون آورده و بعد دستگاه را بشویید.

برای اطلاع از لیست قیمت لوازم خانگی بر روی عکس ذیل کلیک کنید 

 

با ما همراه باشید .         

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار