راهنمای خرید سرخ کن

6 سال پیش

امروزه طراحان لوازم خانگی جدید،فاکتور سهولت در انجام کارها را مدنظر قرار می‌دهند.سرخ‌کن در خانه‌ها امري کاملاً معمولي به نظر می‌رسد. سرخ‌کن‌ها در رنگ‌ها،اندازه‌ها و طرح‌های مختلفي توليد می‌شوند و اين امكان را فراهم می‌آورند تا با توجه به نیاز، بودجه و سلیقه خودتان مدل مناسب را انتخاب نمایید.

سرخ‌کن چیست؟

سرخ‌کن وسیله‌ای است که عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و در حرارت معین انجام می‌دهد. انواع سرخ كن هاي موجود در بازار شامل يك المنت گرم‌کننده و محفظه روغن می‌باشند و ساختمان پیچیده‌ای ندارند، مگر برخی از نمونه‌های فوق پیشرفته موجود در بازار.

انواع سرخ‌کن

سرخ‌کن‌های معمولی الکترونیکی

سرخ‌کن‌های معمولی نمونه‌هایی هستند که شامل یک المنت و یک مخزن روغن هستند و غذا را با درجه‌های حرارتی مختلف سرخ می‌کنند. ازآنجای كه المنت گرم‌کننده در سرخ‌کن‌های الكتریكی در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژی در آن‌ها بسیار كم است.

fryer

سرخ‌کن‌های الكتریكی دارای درپوش هستند كه برای ایمنی و محافظت در مقابل سوختگی ناشی از روغن داغ قابلیت قفل شدن دارند. در بیشتر سرخ‌کن‌ها قابلیت خارج كردن سبد از روغن بدون نیاز به باز كردن درپوش وجود دارد. برخی از مدل‌ها دارای دریچه‌ای شیشه‌ای هستند كه به شما امكان مشاهده مراحل پخت را می‌دهد.. آن‌ها دارای نشانگرهایی هستند كه كاربر را از شرایط پخت آگاه می‌کنند. توصیه می‌شود قبل از روشن كردن دستگاه با استفاده از حوله یا دستمال‌کاغذی سطح داخلی این شیشه با روغن چرب شود. این كار موجب می‌شود كه بخار مانع مشاهده داخل سرخ‌کن در زمان پخت نشود.

سرخ‌کن‌های بدون روغن

سرخ کن های بدون روغن یا کم‌مصرف هم نمونه‌هایی هستند که غذا را در حقیقت بدون نیاز به روغن، با استفاده از فن‌آوری جریان سریع هوا سرخ می‌کنند.

air-fryer

مینی سرخ‌کن‌ها

مینی سرخ‌کن‌ها هم نمونه‌های کوچک‌شده سرخ‌کن‌ها در بازار هستند.

mini-fryer

همچنین سرخ‌کن‌ها ازنظر ظرفیت مخزن روغن و مواد غذایی، قدرت و انواع ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. ازآنجاکه یکی از دلایل عدم استقبال از سرخ‌کن میزان مصرف بالای روغن در آن است، در سال‌های اخیر انواع مجهز به سیستم کاهش مصرف روغن و حتی بدون نیاز به روغن هم روانه بازار شده است.

نکات مهم در هنگام  خرید سرخ‌کن

نکات مهم در انتخاب سرخ کن به شرح زیر می‌باشد:

۱– در نظر گرفتن نوع سرخ‌کن و بودجه موردنظر 

مانند خرید هر وسیله دیگری در وهله نخست باید نوع نیاز خود را مشخص کنید. باید بدانید چه نوع سرخ‌کنی برای چه تعداد افراد در خانواده می‌خواهید. همچنین باید بودجه خود را معین کنید.

۲– در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده 

در هنگام خرید سرخ کن  همه جوانب را در نظر بگیرید و سرخ‌کنی خریداری کنید که شمارا به دردسر نیندازد. به‌عنوان‌مثال خرید یک سرخ‌کن بزرگ برای یک خانواده دونفره و یک سرخ‌کن کوچک برای یک خانواده پرجمعیت مناسب نیست.

همچنین بهتر است به نوع ظرف روغن سرخ‌کن توجه کنید. بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه‌ای باشد تا بتوان به‌راحتی قطعات بزرگ‌تر غذا را در آنجا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده‌های کم‌جمعیت مناسب‌ترند. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به‌راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعاً اگر این ظرف متحرک باشد، شست‌وشو و تمیز نگه‌داشتن آن به‌مراتب ساده‌تر خواهد بود.


۳– عدم استفاده از سبد سرخ‌کن آسانسور دار 

سبد سرخ‌کن می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرارگرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شود درعین‌حال سبدهای سرخ‌کن آسانسور دار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.

۴– انتخاب سرخ‌کن با چراغ‌های نمايشگر وضعيت 

 سرخ‌کنی تهیه کنید که چراغ نشان‌دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد؛ منظور چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

بسیاری از سرخ‌کن‌های امروزی دارای سیستم الكترونیكی كنترل دما هستند. این سیستم‌ها با اندازه‌گیری پیوسته دمای روغن باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند. یك ترموستات خوب می‌تواند دما را با اختلاف كمتر از ۷ درجه سانتی‌گراد نسبت به دمای موردنظر ثابت نگه دارد كه موجب می‌شود زمان دقیق پخت را بدانیم. ترموستات‌های ایمن، سرخ‌کن رازمانی كه دمای روغن داخل آن به مقدار خطرناكی برسد، خاموش می‌کنند و مانع آتش گرفتن روغن می‌شوند.


۵ -انتخاب سرخ‌کن تایمر دار 

سعی کنید از انواع سرخ‌کن‌های تایمر دار استفاده کنید.زمانی که از راهنمای پخت غذایی را انتخاب کرده و می‌خواهید آن را تهیه کنید، معمولاً در این راهنما زمان لازم پخت به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید پس از آماده‌شده روغن (که چراغ نشان‌دهنده آن را به شما علامت می‌دهد) تایمر را بر روی زمان موردنیاز پخت تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان پخت مراقب سرخ‌کن باشید، بلکه می‌توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.

۶– صافی یا فیلتر سرخ‌کن

دستگاه سرخ‌کن باید دارای صافی‌هایی باشد که تعویض و تمیز کردن آن‌ها ساده باشد. کار فیلتر جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذا است.

۷ – رنگ و طراحی سرخ‌کن

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد؛ ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ‌کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ‌بندی دکوراسیون شما، شمارا از خریدتان راضی‌تر خواهد کرد؛ بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه یا مدلی بهتر با دکوراسیون و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.

۸- انتخاب سرخ‌کن با لایه داخلی نچسب 

لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می‌شود که نه‌تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شست‌وشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان شود.

برای استفاده از انواع راهنمای خرید لوازم خانگی به سایت دلتا کالا مراجعه بفرمائيد.

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار