1.قدرت مهم است

بهترین جاروبرقی به لحاظ قدرت جاروبرقی‌ای است که میزان توان و قدرت آن بین 1300تا 2200وات باشد. بهتر است از انتخاب جاروبرقی‌هایی با توان 1000 خودداری کنید.

2.قد هم مهم است

همواره جاروبرقی‌ای را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم با قد شما باشد. به این صورت در زمان استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می‌شوید.

3.چندکاره بودن

15 نکته طلایی در مورد جاروبرقی سعی کنید جاروبرقی‌ای انتخاب کنید که ابزار جانبی مناسبی برای جارو کشیدن زاویه‌ها، مبلمان و پرده‌ها داشته باشد. به‌این‌ترتیب راحت‌تر می‌توانید تمامی گوشه و کنار خانه را با کمک آن جارو کنید

4.اهمیت سکوت

هنگام خرید جاروبرقی حتماً از میزان صدای آن نیز مطمئن شوید. انتخاب یک جاروبرقی کم‌صدا و بی‌صدا در مواقعی که اعضای خانواده خواب هستند به شما کمک می‌کند تا از این فرصت برای تمیز کردن منزل استفاده کنید. اما همیشه به یاد داشته باشید با کوچک‌ترین تغییر در صدای جاروبرقی، آن را به تعمیرکارشان دهید.

5.ضد بیماری

برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت ضدعفونی و ضد باکتری کردن محیط رادارند. این جاروبرقی‌ها در مقایسه با انواع دیگر کمی گران هستند اما به دلیل وجود مخزن و پالایه ضدعفونی‌کننده می‌توانند برای افراد حساس، مبتلابه آلرژی و بیماران مبتلابه آسم بسیار مفید باشند.

6. روبات‌های تمیزکننده

15 نکته طلایی در مورد جاروبرقی جاروبرقی‌های هوشمند و شارژی به‌تازگی وارد بازار کالاهای خانگی شده‌اند. این جاروها به‌واسطه چشم الکترونیکی که دارند ذرات و خرده‌ریزها را به‌خوبی جمع می‌کنند ولی در تمیز کردن زاویه‌ها و گوشه‌ها چندان موفق نیستند.

7.سرامیک شو ها

برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت جمع‌آوری آب و رطوبت رادارند. این نوع جاروبرقی‌ها برای جارو کشیدن سطوح سرامیک نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند و در مقایسه با نوع معمولی جاروبرقی کاربری بیشتری دارند.

8.آب را جارو نکنید

مراقب باشید که از جاروبرقی‌های معمولی که فاقد مخزن جمع‌آوری آب هستند، برای جمع‌آوری آب یا مایعات ریخته شده روی زمین استفاده نکنید. این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می‌شود.

 

9.نوع کیسه‌ها را بدانید

جاروبرقی‌ها متناسب با برندی که دارند کیسه‌های متفاوتی برای جمع‌آوری گردوخاک و آشغال‌ها دارند. بهترین نوع کیسه‌های جاروبرقی، کیسه‌های پاکتی و کاغذی یک‌بارمصرف است که بعد از هر بار استفاده با زباله‌ها دور ریخته می‌شود. به‌این‌ترتیب پاک‌سازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می‌شود.

10.پالایه‌ها را تمیز کنید

هرماه یک‌بار پالایه جاروبرقی خود را بررسی کرده و برای پاک‌سازی آن از گردوخاک اقدام کنید. میزان کثیفی، پالایه قدرت مکندگی زباله‌ها را کاهش می‌دهد و به موتور جاروبرقی فشار می‌آورد.

11.به فکر بعدها باشید

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که لوازم جانبی دستگاه شما در بازار موجود و تعداد تعمیرگاه‌های مجاز برای تعمیر آن در حد استاندارد باشد

12.بیشتر از نیم ساعت ممنوع!

برای افزایش عمر جاروبرقی فقط 30دقیقه به‌طور مستمر از آن استفاده کنید. درصورتی‌که برای مدت طولانی از جاروبرقی استفاده کنید، احتمال آسیب دیدن موتور دستگاه افزایش می‌یابد.

13.ماهی یک‌بار تمیزش کنید

ماهی یک‌بار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را از آن خارج کنید و با یکپارچه مرطوب بخش داخلی جاروبرقی، لوله و اتصالات آن را خوب تمیز کنید و اجازه دهید که یک ساعت در جاروبرقی بازبماند تا رطوبت و بوی آن کاملاً از بین برود.

14.زاویه‌دار بخرید

پیش از خریدن جاروبرقی به میزان تحرک و انعطاف‌پذیری دستگاه در حین حرکت توجه کنید. شما باید بتوانید دستگاه را به زوایای مختلف در خانه استفاده کرده و آنجا را تمیز کنید.

16.موظف زباله‌ها تیز باشید

هرگز با جاروبرقی زباله‌های نمدار، خاکستر سیگار یا ته سیگار روشن، زباله‌های تیز و شاخ و برگ گل را جارو نکنید. این کار موجب آسیب دیدن لوله خرطومی و بخش‌های داخلی جاروبرقی می‌شود

15 نکته مهم در مورد جارو برقی جاروبرقی‌ها متناسب با برندی که دارند کیسه‌‌های متفاوتی برای جمع‌آوری گردوخاک و آشغال‌ها دارند. بهترین نوع کیسه‌های جاروبرقی، کیسه‌های پاکتی و کاغذی یک‌بارمصرف است که بعد از هر بار استفاده با زباله‌ها دور ریخته می‌شود. به‌این‌ترتیب پاک‌سازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می‌شود. هرماه یک‌بار پالایه جاروبرقی‌ خود را بررسی کرده و برای پاک‌سازی آن از گردوخاک اقدام کنید. میزان کثیفی، پالایه قدرت مکندگی زباله‌ها را کاهش می‌دهد و به موتور جاروبرقی فشار می‌آورد. ماهی یک‌بار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را از آن خارج کنید و با یکپارچه مرطوب بخش داخلی جاروبرقی، لوله و اتصالات آن را خوب تمیز کنید و اجازه دهید که یك ساعت در جاروبرقی بازبماند تا رطوبت و بوی آن کاملاً از بین برود. هرگز با جاروبرقی زباله‌های نمدار، خاکستر سیگار یا ته سیگار روشن، زباله‌های تیز و شاخ و برگ گل را جارو نکنید. این کار موجب آسیب دیدن لوله خرطومی و بخش‌های داخلی جاروبرقی می‌شود. وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل لوله و اتصالات آن را با یک ماده ضدعفونی‌کننده ملایم و ضد بو بشویید. بهتر است برای این کار از وان حمام استفاده کنید. پرز، مو و چیزهای چسبیده به‌غلط جاروبرقی را با چاقو یا قیچی تمیز کنید. کیسه جاروبرقی و پالایه آن را بیرون آورید. داخل جاروبرقی را با یکپارچه مرطوب تمیز و گردوغبار و کثیفی‌ها را پاک‌کنید. درصورتی‌که داخل جاروبرقی بوی کپک می‌دهد، چند روز آن را باز بگذارید یا از صابون معطر برای تمیز کردن آن استفاده کنید. پاکت جاروبرقی را دور بیندازید و پالایه را بشویید. برای شستن صحیح پالایه دستور‌العمل دستگاه را مطالعه کنید. معمولاً پالایه را داخل آب گرم و صابون ملایم خیس می‌کنند سپس در هوای آزاد می‌گذارند تا خشک شود. از بوگیر مناسب و آماده استفاده کنید. این بوگیرها به‌صورت کیسه‌ای یا عطر مانند در بازار موجودند. همچنین می‌توانید از مواد معطر 15 نکته مهم در مورد جارو برقی خانگی برای از بین بردن بوی کپک و ایجاد رایحه‌ای خوش استفاده کنید. سوزن کاج، چند قطره عطر، ورق خشک‌کن، دارچین، میخک، صابون‌های معطر یا دانه‌های عطری مخصوص حمام را داخل کیسه یا قوطی گذاشته، داخل جاروبرقی قرار دهید. تمام وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل لوله، شلنگ و اتصالات را بعد از خشک شدن در جای خود قرار دهید. کیسه و پالایه جاروبرقی را عوض کنید.

لطفا برای اطلاع از لوازم خانگی بر روی عکس ذیل کلیک کنید.