مزایای آرام پز |وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

آرام‌پز به چه درد می‌خورد و چگونه آن را انتخاب کنیم؟

مزایای آرام پز |وبلاگ دلتاکالا آرام‌پز شمارا یاد چه چیزی می‌اندازد؟ آیا یک برگشت به گذشته است؟ شاید هم این تعبیر برای آرام‌پز تعبیر درستی باشد. این وسیله متعلق به نسل امروز نیست بلکه یادگاری است از دوران آشپزخانه‌های مادران ما. آن‌وقت‌ها که یک قورمه‌سبزی جاافتاده و درست‌وحسابی همانی بود که از صبح تا شب داخل آرام‌پز می‌پخت و دست‌پخت مادرها را بی‌نظیر و متفاوت می‌کرد. امروز اما نسل جدید، از صبوری نسل قبلی چیزی به ارث نبرده و عجول بودن از بارزترین خصیصه‌های این نسل به‌حساب می‌آید. بااین‌حال گاهی باید عادت‌ها را شکست! بنابراین اگر هنوز در آشپزخانه‌تان یک جای خالی وجود دارد بدانید که این فضا را یک آرام‌پز می‌تواند پر کند. این مطلب را تا انتها بخوانید تا بدانید آیا واقعاً باید یک آرام‌پز بخرید؟

 

 

  • چرا آرام‌پز یک خرید خوب است؟

۱. آرام‌پزها به لحاظ مصرف انرژی بسیار مناسب و کارآمد هستند. آن‌ها در فاصله زمانی ۳ تا ۱۲ ساعت معمولاً معادل ۲ چراغ روشن یعنی چیزی معادل ۲۰۰ تا ۲۵۰ ولت برق مصرف می‌کنند این در صورتی است که یک فر در همین زمان تقریباً ۷۰۰ ولت برق مصرف می‌کند.

۲. گوشت‌های ارزان معمولاً سفت هستند و خیلی سخت نرم می‌شوند. البته این‌طور نیست که اصلاً نرم و قابل‌خوردن نباشند اما اگر بناست این گوشت‌ها که معمولاً هم گوشت‌های یخ‌زده هستند داخل دهان آب شوند، به زمان پخت طولانی نیاز دارند و این اتفاق دقیقه همانی است که در آرام‌پزها می‌افتد.

۳. اگر قرار است از صبح تا شب را بیرون از خانه باشید و البته درعین‌حال می‌خواهید وقتی‌که به خانه‌برمی گردید یک غذای گرم و آماده داشته باشید، خرید یک آرام‌پز را در دستور کار خود بگذارید. در این صورت می‌توانید به‌راحتی آن را تنظیم کنید تا در فاصله زمانی که شما خارج از خانه هستید، وظیفه‌اش را به بهترین شکل ممکن و بدون اینکه هیچ خطری به وجود بیاید انجام دهد.

  • دنبال چه آرام‌پزی بگردید!


۱. آرام‌پزها در اندازه معمولی و البته کوچک‌تر به‌واسطه اینکه حرارت را خیلی بهتر در سطح دیگچه پخش می‌کنند، بسیار مناسب‌تر هستند. به‌این‌ترتیب غذای شما هم مغزپخت خواهد شد.

۲. یادتان باشد شما هیچ‌وقت نمی‌توانید یک آرام‌پز را لب‌به‌لب از غذا پرکنید بنابراین اگر یک آرام‌پز ۵ لیتری خریده‌اید، می‌توانید آن را تا ۴ لیتر پرکنید. پس با توجه به تعداد نفرات به چند لیتری بودن آرام‌پزی که می‌خرید توجه کنید.

۳. آرام‌پزی که در شیشه‌ای داشته باشد می‌تواند انتخاب بهتری نسبت به بقیه آرام‌پزها باشد چون به‌این‌ترتیب می‌توانید پخت غذا را به‌وضوح ببینید بدون اینکه نیازی به برداشتن در باشد که باعث می‌شود انرژی هدر برود

 

  • بهترین نتیجه‌ها با آرام‌پز

۱. فراموش نکنید که وقتی در آرام‌پز غذا درست می‌کنید حتی یک قطره از آبی که داخل غذا می‌ریزید کم نخواهد شد بنابراین می‌توانید آب غذایی که قرار است در آرام‌پز پخته شود را به یک‌سوم شرایط معمولی کاهش دهید.

۲. هرگز در حین پخت غذا در آرام‌پز را برندارید چون سبب هدر رفتن انرژی خواهد شد.

۳. دیگچه داخل آرام‌پز که غذا در آن طبخ می‌شود پیش از شروع کار باید حتماً دمایی برابر با محیط داشته باشد. بنابراین اگر داخل یخچال یا یخ‌زن بود ابتدا صبر کنید تا دمای دیگچه به دمای محیط برسد و بعد آرام‌پز را به برق بزنید.

۴. لطفاً برای استفاده از آرام‌پز هرگز به تجربیات دوستان و آشنایان تکیه نکنید و برای کار با یک آرام‌پز حتماً به کاتالوگ آن رجوع کنید.

نکته:

 مزایای آرام پز |وبلاگ دلتاکالا اگر می‌خواهید داخل آرام‌پز خود برنج طبخ کنید، بهتر است سراغ برنج‌هایی بروید که برای پخت آن‌ها دستورالعمل‌های ویژه وجود ندارد. به‌طورکلی قبل از اینکه برنج را داخل آرام‌پز بریزید حتماً آن را با آب بشویید و البته این‌قدر این کار را تکرار کنید تا آب آن کاملاً شفاف شود. این به آن معنی است که برنج شما کاملاً تمیز و البته آماده پخته شدن داخل آرام‌پز است.

بعضی از غذاها وقتی در آرام‌پز پخته می‌شوند طعم و مزه کاملاً متفاوت و بی‌نظیری به خود می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال مزه یک قورمه‌سبزی آرام‌پزی با یک قورمه‌سبزی معمولی اصلاً قابل‌مقایسه نیست. یادتان باشد غذاهای خورشی در آرام‌پز بسیار خوشمزه‌تر از آن چیزی می‌شوند که شما تصورش را می‌کنید.

مزایای آرام پز |وبلاگ دلتاکالا بهترین نتیجه‌ها با آرام‌پز

  1. فراموش نکنید که وقتی در آرام‌پز غذا درست می‌کنید حتی یک قطره از آبی که داخل غذا می‌ریزید کم نخواهد شد بنابراین می‌توانید آب غذایی که قرار است در آرام‌پز پخته شود را به یک‌سوم شرایط معمولی کاهش دهید.
  2. هرگز در حین پخت غذا در آرام‌پز را برندارید چون سبب هدر رفتن انرژی خواهد شد.
  3. دیگچه داخل آرام‌پز که غذا در آن طبخ می‌شود پیش از شروع کار باید حتماً دمایی برابر با محیط داشته باشد. بنابراین اگر داخل یخچال یا یخ‌زن بود ابتدا صبر کنید تا دمای دیگچه به دمای محیط برسد و بعد آرام‌پز را به برق بزنید.
  4. لطفاً برای استفاده از آرام‌پز هرگز به تجربیات دوستان و آشنايان تکیه نکنید و برای کار با یک آرام‌پز حتماً به کاتالوگ آن رجوع کنید.

 نکته:

اگر می‌خواهید داخل آرام‌پز خود برنج طبخ کنید، بهتر است سراغ برنج‌هایی بروید که برای پخت آن‌ها دستورالعمل‌های ویژه وجود ندارد. به‌طورکلی قبل از اینکه برنج را داخل آرام‌پز بریزید حتماً آن را با آب بشویید و البته این‌قدر این کار را تکرار کنید تا آب آن کاملاً شفاف شود. این به آن معنی است که برنج شما کاملاً تمیز و البته آماده پخته شدن داخل آرام‌پز است.

مزایای آرام پز |وبلاگ دلتاکالا بعضی از غذاها وقتی در آرام‌پز پخته می‌شوند طعم و مزه کاملاً متفاوت و بی‌نظیری به خود می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال مزه یک قورمه‌سبزی آرام‌پزی با یک قورمه‌سبزی معمولی اصلاً قابل‌مقایسه نیست. یادتان باشد غذاهای خورشی در آرام‌پز بسیار خوشمزه‌تر از آن چیزی می‌شوند که شما تصورش را می‌کنید.

لطفا برای اطلاع از لیست لوازم خانگی بر روی تصویر ذیل کلیک کنید 

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار