راهنمای خرید انواع پکیج دیواری و زمینی |وبلاگ دلتاکالا

3 سال پیش

خرید پکیج

خرید پکیج ؛ گرمایش هوا و آب مصرفی بخصوص در فصل های سرد سال را برای خانواده ها به آسانی تامین می کند.با در نظر گرفتن فراوانی گاز طبیعی و برقراری امکان دسترسی به این موهبت الهی، بنابراین استفاده از سایر تکنولوژی ها و وسایل گرمایشی نظیر کرسی های ذغالی و بخاری های نفتی کمتر شده است و درخواست خرید برای وسایلی نظیر پکیج که در نوع رایج آن پکیج دیواری است، بیشتر شده است.

برای خرید پکیج بهتر است ابتدا با انواع پکیج، مزایا و معایب پکیج، محاسبه ظرفیتپکیج و عوامل موثر در انتخاب مدل مناسب پکیج آشنا شوید. فروشگاه اینترنتی دلتاکالا علاوه بر ارائه اطلاعات کامل در این زمینه پکیج های دیواری در برندهای مختلف را نیز عرضه می نماید.

نکات مهم پیش از خرید پکیج :

به طور کلی پکیج شوفاژ گرمایشی دستگاهی است که (به جای موتورخانه مرکزی) قادر به تامین آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ برای هریک از واحدهای آپارتمان ( یا ویلاها ) بوده که به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب می گردد و علاوه بر بازدهی انرژی بالاتر و مصرف سوخت کمتر نسبت به موتور خانه مرکزی باعث حذف لوله کشی های گسترده در ساختمان و نیز مستقل شدن هر یک از واحدها از نظر گرمایش و آب گرم مصرفی می گردد.

مزایای پکیج دیواری :

استقلال واحدهای مسکونی از یکدیگر

استقلال هر واحد مسكونی در تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط

عدم نیاز به احداث موتور خانه ی مرکزی

امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان

عدم هزینه شارژ ماهانه و تعمیر و نگهداری

سهولت در نصب ، راه اندازی ، سرویس و نگهداری

راندمان بالاتر نسبت به موتور خانه مرکزی

امنیت بالاتر بخاطر و جود سنسورهای آب گرم مصرفی و شوفاژ و سنسور دود و …….

عدم اشغال فضای مفید در ساختمانها

ابعاد کوچک، تقریبا به اندازه یك دستگاه آبگرمكن دیواری معمولی

تنظیم دما به میزان دلخواه

تامین آب گرم دائم و فراوان در كمترین زمان و جلوگیری از اتلاف انرژی

هر زمان كه شما به آب گرم نیاز داشته باشید دستگاه روشن می شود و در مواقع دیگر خاموش است

ایمنی كامل (دستگاه به صورتی طراحی گردیده كه هیچ خطری را متوجه مصرف كننده آن نمی سازد)

عملكرد مطمئن (تامین گرمایش واحدهای مسكونی تا متراژ حداكثر ۳۵۰ متر مربع به صورت كامل )

كاركرد آرام و بدون صدا

راندمان حرارتی بالا همزمان با صرفه جویی در مصرف سوخت

كوتاه شدن مسیر لوله های انتقال آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی به محل مورد نظر و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان

انواع پکیج شوفاژ

پیش از خرید پکیج بهتر است بدانیم که پكيج های گرمایشی از نظر نحوه قرار گرفتن و نصب به دو نوع پکیج دیواری و زمینی تقسیم می شوند. همچنین پکیج های گرمایشی از نظر نوع سوخت مصرفی به چهار نوع تقسیم می شوند: پکیج گازسوز(دیواری و زمینی بدون صدا )، پکیج گازوئیل سوز (زمینی با قابلیت نصب در موتورخانه یا انباری خارج از واحد مسکونی )،پکیج دوگانه سوز (زمینی با قابلیت نصب در موتور خانه یا انباری خارج از واحد مسکونی )،پکيج برقی (دیواری و زمینی بدون صدا )

اگر قصد خرید پکیج برای ویلا دارید بهتر است بدانید که پکيج های گازوئیل سوز و دوگانه سوز که از نوع پکیج های گرمایشی زمینی می باشند عمدتاً در ویلاها و ساختمانهای یک طبقه مورد استفاده قرار می گیرند.

در طبقه بندی دیگر پکیج دارای انواع: زمینی، دیوای، دودکشدار، فن دار می باشد که پکیج دیواری متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ در سراسر دنیا است. چرا که عدم اشغال فضای مفید، ایمنی بسیار بالا، استقلال کامل هر واحد مسکونی و رضایت کامل و کافی از عملکرد پکیج دیواری، تقریبا جایی برای تردید در استفاده از این سیستم در منازل و واحدهای تجاری باقی نمی گذارد.

اما نکته بسیار مهم در خرید پکیج دیواری، شرایط دودکش ساختمان می باشد که برای برطرف شدن مشکل دودکش، در ساختمان هایی که دودکش مناسب جهت راه اندازی دستگاه ها را ندارند، دستگاه ها در ۲ نوع دودکش دار و فن دار طراحی شده اند.

پس از خرید پکیج ، یا دستگاه شما داخل واحد نصب می شود یا دستگاه شما خارج از واحد (بالکن) نصب می گردد.در صورتی که پکیج دیواری شما خارج از واحد نصب شود الزاما باید از دستگاه فن دار استفاده نمایید. به این دلیل که در دستگاه های فن دار محفظه احتراق بسته است و در نتیجه اگر در معرض باد یا طوفان قرار گیرد، تاثیری بر عملکرد دستگاه نمی گذارد.

پس از خرید پکیج ، در صورتی که پکیج دیواری شما در داخل واحد نصب می شود، در صورتی که متراژ واحد شما بالای ۷۰ متر باشد و دودکش در نظر گرفته شده برای دستگاه ۱۵ سانتی متر باشد و ارتفاع این دودکش بالاتر از ۴ متر باشد شما می توانید از دستگاه های بدون فن استفاده نمایید.

در غیر این صورت نیز باید از دستگاه های فن دار استفاده نمایید. البته بهتر است تعیین دستگاه فن دار یا غیر فن دار از طریق کارشناسان انجام گیرد.

شرایط آب و هوایی و متراژ محیط در خرید پکیج موثر است

در کشور ما سه اقلیم آب و هوایی وجود دارد که این امر موجب می شود نیاز مردم در استفاده از سیستم های گرمایشی متفاوت باشد : مرطوب و معتدل( استان های های شمالی)، مرطوب و گرم(استان های جنوبی)، خشک و گرم(استان های کوهستانی).

از طرفی دیگر متراژ و معماری ساختمان ها متفاوت است. ساختمان هایی که تمام دیوار و پنجره ها عایق است که انرژی در این نوع بناها کمتر هدر می رود. ساختمان هایی که پنجره و دیوار معمولی دارند. ساختمان هایی که دیوارها و فضاهای پرت زیادی جهت هدر رفتن انرژی دارند که معمولا ساختمان های قدیمی از این دسته می باشند.

بنابراین خرید پکیج مناسب را می توان به این شکل در نظر گرفت :

 1. مرطوب و گرم (استان های جنوبی)

* بناهای نوع یک : به ازای یک متر مربع ۶۰ تا ۸۰ وات

*بناهای نوع دو : به ازای یک متر مربع ۸۰ تا ۱۰۰ وات

*بناهای نوع سه : به ازای یک متر مربع ۱۰۰ تا ۱۲۰ وات

 1. مرطوب و معتدل ( استان های های شمالی)

*بناهای نوع یک : به ازای یک متر مربع ۸۰ تا ۱۰۰ وات

*بناهای نوع دو به ازای یک متر مربع ۱۰۰ تا ۱۲۰ وات

*بناهای نوع سه : به ازای یک متر مربع ۱۲۰ تا ۱۴۰ وات

 1. خشک و گرم (استان های کوهستانی)

*بناهای نوع یک : به ازای یک متر مربع ۱۰۰ تا ۱۲۰ وات

*بناهای نوع دو : به ازای یک متر مربع ۱۲۰ تا ۱۴۰ وات

*بناهای نوع سه : به ازای یک متر مربع ۱۴۰ تا ۱۶۰ وات

انتخاب ظرفیت پکیج فرمول دارد؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد انتخاب ظرفیت پکیج براساس منطقه آب و هوایی و نوع معماری و متراژ خانه متفاوت است .گرچه که کارشناسان از فرمول های ساده ی نیز برای انتخاب و مشاوره پیش از خرید استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را بخوانید.

» ظرفیت پکیج دیواری چگونه محاسبه می شود؟

نکات مهم در خرید پکیج و نصب پکیج

 1. فشار آب شهر در محل نصب پکیج دیواری می باید حد اقل ۱ و حد اکثر ۳٫۵ اتمسفر باشد.
 2. اگر در محل زندگی شما آب دارای املاح زیادی است بهتر است هنگام نصب پکیج دستگاه مغناطیسی رسوب زدا را در مسیر آب ورودی سرد قرار دهید. این کار هم طول عمر پکیج را افزایش می دهد. هم باعث عملکرد بهتر آن می گردد.
 3. در صورتیکه محل نصب پکیج دیواری گازسوز در بالکن یا فضای باز می باشد، باید از وزش مستقیم باد یا جریان تند هوا محفوظ شده باشد.
 4. اگر راه دودکش تعبیه شده جهت فعالیت پکیج افقی باشد از پکیج فن دار استفاده نمایید. در غیر این صورت گاز های مضر از مسیر دودکش خارج نمی شوند.
 5. اگر پکیج در محلی قرار دارد (فضای آزاد) که ممکن است در مسیر باد باشد با عایق مناسب از وزش مستقیم باد به پکیج جلوگیری کنید.
 6. محلی که برای نصب پکیج دیواری انتخاب می‌شود باید بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد.حداقل فاصله ی دستگاه از دیوار مقابل یک متر باشد.حداقل فاصله از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین ۱۵ساتی متر باشد.حداقل فاصله از کف تا زیر پکیج ۱۲۰سانتی متر باشد. حداقل فاصله ی عمودی از کلاهک تعدیل پکیج تا دریچه دودکش باید ۳۰ سانتیمتر باشد.
 7. هرگز نباید کلاهک تعدیل پکیج دیواری را به دریچه دودکش داخل دیوار نصب نمود و حداقل ۳۰ سانتیمتر پایین تر از دریچه دودکش نصب گردد و هر چه بتوان دستگاه را نسبت به دریچه دودکش پایین تر نصب گردد بهتر است. زیاد شدن فاصله پکیج به دریچه باعث زیاد شدن مکش دستگاه می شود.
 8. در صورتیکه قصد خرید پکیج دیواری دودکش دار دارید و می خواهید پکیج را در داخل کابینت نصب کنید، حتما توجه کنید که دستگاه برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد و حتما باید درب کابینت کرکره ای باشد تا پکیج، اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط دریافت کند.

با در نظر گرفتن برخی تفاوت های موجود در پکیج ها بنابراین بهتر دیدیم که راهنمای استفاده از پکیج بوتان و راهنمای استفاده از پکیج ایران رادیاتور را در مطلبی جداگانه برای کاربران بیاوریم.

لطفا جهت خرید پکیج  و مقایسه مدل های مختلف پکیج و شوفاژ از فروشگاه اینترنتی دلتا کالا بازدید نمایید.

www.deltakala.com

[wpseo_map width=”730″ height=”500″ zoom=”16″ map_style=”roadmap” scrollable=”1″ draggable=”1″ show_route=”0″ show_state=”1″]

[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”0″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”0″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار