راهنمای خرید سولاردام

4 سال پیش

سولاردام فناوری ابداعی کمپانی ال جی است که در واقع ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری می باشد.در سولاردام،سیستم پخت مایکروویو وجود دارد اما المنت های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است.در بالای محفظه پخت فر سولاردام یک هیتر ذغالی قرار گرفته است.این هیتر نوعی المنت نوری است که در داخل آن رشته های زغال قرار گرفته و امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می نماید.علاوه بر هیتر زغالی در قسمت بالا،در کف محفظه پخت نیز یک سیستم مگاهیتر شامل چند نوع هیتر سرامیک و هالوژنی تعبیه گردیده که امواج گرمایشی نورانی را از سمت پایین به مواد غذایی می تابانند.
محفظه پخت نیز در سولاردام بر خلاف دستگاه های متداول که به شکل چهارگوش می باشند، به صورت مدور و استوانه ای ساخته شده تا امواج گرمایی را بهتر بر روی مواد غذایی منعکس نماید.
اما ماکروفر تنها توسط امواج مایکروویو عمل پخت را انجام می دهد اما در سولاردام ترکیب مایکروویو و امواج گرمایشی نور است که این عمل را به انجام می رساند. این ترکیب موجب می گردد تا دمای ماده غذایی در مدت ۵ دقیقه به ۳۲۰ درجه برسد . این سرعت گرم شدن موجب می گردد تا سرعت پخت تا سه برابر آون های المنتی معمولی و تا ۱٫۵ برابر فر مایکروویو گردد .به همین جهت سرعت بالای پخت موجب می شود تا مواد مغذی موجود در غذا بیشتر حفظ شده و غذا مغذی تر و خوش طعم تر گردد.

حتما بخوانید »» مایکروویو ها چگونه کار میکنند ؟

سولارداموقتی انجمن مصرف كنندگان استرالیا یكی از سولاردام ها را خرید تا ایرادات آن را بررسی كند، گزارش زیر را ارائه كرد: بسیار متعجب شدیم از اینكه فهمیدیم این اجاق تنها یك تركیب ساده از اجاق‌های مایكروویو، گریل و كانوكشن است كه علاوه بر آن، یك لامپ هالوژنه هم دارد. برخلاف آنچه آگهی‌ها تبلیغ می‌كنند این اجاق تنها با نور هالوژن غذا را نمی‌پزد بلكه هدف اصلی كمك گرفتن از آن برای سرخ كردن و گرم كردن به روش خودكار است.
مانند هر اجاق تركیبی مایكروویو- گریل – همرفت، شما می‌توانید از آن به عنوان یك مایكروفر، گریل یا كانوكشن به تنهایی یا با هم (بسته به چیزی كه می‌خواهید بپزید) استفاده كنید. مزیت هر اجاق تركیبی همه كاره بودن آن است. شما می‌توانید كلوچه، بیسكویت و غذاهایی را كه به طور معمول نمی‌توانید در یك مایكروفر استاندارد قرار دهید در آن پخته یا گرم كنید. این اجاق سریعتر از یك اجاق معمولی (كانوكشن) غذا را می‌پزد و به همان اندازه زمان می‌برد تا غذا را سرخ كند. آشپزخانه شما خیلی گرم نمی‌شود و شما در هزینه و انرژی صرفه جویی می‌كنید زیرا پخت سریعتر و كارآمد داشته‌اید.

حتما ببینید »» مایکروویو فقط برای پخت و پز نیست !!
سولاردام همه ویژگی های ماکروفر را دارد و علاوه بر آن:
۱- سولاردام، تکنولوژی انحصاری LG می باشد.
۲- سولاردام علاوه بر امواج ماکرو، مجهز به پخت نوری(لامپ هالوژنی) است تا آب مواد غذایی تبخیر نشده و خشک نشود، چربی مواد غذایی افزایش پیدا نکند و ضمن حفظ ویتامین های مواد غذایی و طعم اصلی آنها، سرعت پخت افزایش یابد. گرمای حاصل از این لامپ می‌تواند قدرت پخت یا کباب‌شدن بهتر غذاها را تا حد قابل‌ توجهی بالا ببرد.
۳- سولاردام دارای هیتر ذغالی است که اختراع LG می باشد و با ایجاد حرارت توسط رشته های ذغال موجود در المنت، علاوه بر حفظ ویتامین های مواد غذایی، چربی، نمک و مواد مضر غذا را کاهش می دهد و غذایی برشته، مغز پخت و آبدار با مصرف برق کمتر مهیا می سازد.
۴- سولاردام دارای هیتر(گرم کنند) مگاهیتینگ در کف دستگاه است تا مواد غذایی از علاوه بر بالا از پایین نیز به طور همزمان برشته و گریل شوند.
۵- گزینه کانوکشن که در تمام سولاردام‌ها وجود دارد، می‌تواند غذا را با ۴ برابر سرعت اجاق‌های معمولی اما با حفظ طعم و مزه غذایی که روی گاز پخته می‌شود برای شما آماده کند.
۶- سولاردام دارای کوره مدور جهت تمرکز امواج ماکرو و حرارت سولار است.
۷- سولاردام مجهز به درب باز شوی افقی تا ۹۰ درجه جهت سهولت استفاده و جای دهی ظروف بزرگ است.

حتما ببینید »» مشاهده محصولات ال جی مرتبط با این مقاله 

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار