راهنمای خرید اتوپرس

4 سال پیش

” مدتها بود که برای شستشو و اتوی برخی لباسها مجبور بودم به خشکشویی مراجعه کنم و هزینه ی نسبتا زیادی پرداخت کنم، اما از زمانی که اتوپرس خریدم آن لباسها را به راحتی و بدون مراجعه به خشکشویی اتو می کنم … ”
این جمله بخشی از کامنت یک خانم برای راهنمایی سایر کاربران در مورد چرایی خرید اتوپرس است و از مزایایی اتوپرس صحبت کرده است و اینکه چرا بهتر است اتوپرس بخریم. اتوپرس ها امروزه داراي ويژگي هاي بيشماري هستند كه موجب مي شود كيفيت كارآنها تا حد كار يك خشكشويي بالا برود. با وجود اينكه در حال حاضر تقريبا در هر خانه اي اتو بخار وجود دارد، ولي تهيه يك اتوپرس تجربه ي متفاوتي را بوجود مي آورد كه تهيه آن را منطقي مي كند.
اتوپرس چگونه کار می کند؟
خبر خوب در مورد اتوپرس این است که استفاده از آن کار ساده ای است! تنها کافی است که لباس یا پارچه را بین دو صفحه اتو قرار داده و اتو کرن را آغاز کنید. شلوار و پیراهن به احتمال زیاد جز آسانترین مواردی هستند که می توان از اتوپرس در مورد آنها استفاده کرد. گفته می شود که بلوز خانم ها با توجه به بافت نازک آنها جز مواردی است که اتو کردن آن توسط اتوپرس می تواند با مشکل مواجه شرگ در دسترس اتوپرس که گاهی تا ۱۰ برابر بزرگتر از اتو بخار عادی است، به شما امکان استفاده سریع زیادی در وقت شما می شود.

Lifestyle_with-EF._SL285_ البته با توجه به قیمت اتوپرس که معمولا بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان است، باید قبول کرد که ممکن است برای همه قابل استفاده نباشد. اما برای کسانی که از اتو زیاد استفاده می کنند به صرفه بوده و تهیه آن توصیه می شود. بدون شك به خشک شویی سپردن لباس هزینه زیادی دارد و بنابراین حتی اگر شما از اتوپرس یک یا دو بار در هفته برای اتوكردن شلوار، پیراهن یا بلوز ازآن استفاده می کنید به مرور زمان هزینه صرف شده برای خرید آن جبران خواهد شد.
اتوپرس برای جلوگیری از چروک شدن لباس از فشار زیاد بخار در دماهای بالا استفاده می کند، ولی باید در نظر داشت که از چروک درآوردن پارچه های ضخيم ساخته شده از مواد طبیعی نظیر پنبه و کتان سخت تر خواهد بود. بعضی از آنها به بخار پرشدت و اضافه بر حد عادی آن نیاز خواهند داشت. زمانی که پارچه و لباس خود را برای اتو بر روی اتوپرس قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که کاملا صاف باشد؛ در این صورت چین و چروک ناخواسته برروی لباس وجود نخواهد داشت. دستگاه های اتوپرس جدید دارای امكانات مدرن و صفحه نمایش های دیجیتال هستند که به شما امکان کنترل درجه حرارت را بسته به نوع و جنس پارچه می دهند.
اتوپرس ها با استفاده از كليد هاي مختلف اين امكان را به استفاده كننده مي دهند كه به سادگي درجه حرارت را تنظيم كند. تانك آب دستگاه حتما بايد داراي نشانگرهايي باشد كه ميزان آب باقي ماننده را نشان دهد بدون اينكه نياز به باز كردن درپوش آن باشد. بسياري از مدلها به اندازه ي كافي آب در مخزن خود دارند به صورتي كه شما مي توانيد بيشتر از ۱٫۵ساعت به اتو كردن بپردازيد بدون اينكه نياز به وقفه براي پر كردن مخزن آب باشد. در مواردي حجم مخزن آب اتو به حدود ۱ ليتر نيز مي رسد.
تعدادي از قابليت هاي در دسترس در اتوپرس ها به شرح زير هستند:
– قابليت ايمني خاموش شدن اتوماتيك: دراين حالت زماني كه سنسورهاي دستگاه توقف در كار؛ چه به صورت صفحه هاي بسته و يا صفحه باز؛ را نشان دهد اقدام به خاموش نمودن دستگاه مي كند.
– قابليت استفاده از بخار متغيير و يا قطع كامل بخار: اين قابليت علاوه بر تنظيم بخار به شما اجازه مي دهد كه به صورت خشك(بدون بخار) به اتو كردن بپردازيد.
– نشانگر درجه حرارت: به شما نشان مي دهد چه زماني دستگاه آماده استفاده است. از زمان روشن كردن دستگاه زماني طول مي كشد كه بخار آب بوجود آيد و دستگاه آماده كار شود. چراغ نشانگر آماده بودن دستگاه براي استفاده را به شما نشان مي دهد.
– قفل دسته اتو پرس: دسته اتوپرس مي تواند داراي قفل باشد كه براي كساني كه بچه كوچك دارند بسيار ضروري است.
– دكمه بخار با فشار بالا: قابليت استفاده از بخار با فشار بالا براي برخي لباس ها مانند كتان مي تواند زمان اتو را به طور قابل ملاحضه اي كاهش دهد. بسياري از اتوها داراي اين قابليت مي باشند كه با فشار دادن يك دكمه امكان استفاده از بخار با فشار بسيار زياد را به شما مي دهد.
– تميز شدن خودكار دستگاه: در طول زمان داخل تانك آب و ساير قسمت هاي در مسير بخار رسوبي مي شوند. قابليت ذكر شده مي تواند با استفاده از جريان شديد بخار كه با فشار دادن يك دكمه انجام مي شود اين رسوب ها را از دستگاه پاك كند. اتوپرس هايي نيز وجود دارند كه داراي فيلتر ضد رسوب و سيستم الكترونيكي كنترل مواد معدني هستند كه ميزان اين رسوبات را كاهش مي دهند.
– فيلتر آب: بيشتر مدل هاي اتوبخار از آب لوله كشي استفاده مي كنند و سپس آن را از ميان يك فيلتر صمغي و يا يك دريچه ضدكلسيوم عبور مي دهند. همان طور كه گفته شد اين كار موجب كاهش رسوبات در دستگاه مي شود.

انتخاب اتوپرس مناسب
انواع مختلفي اتوپرس با برند ها و سايز هاي متفاوت در بازار موجود مي باشند. بايد توجه داشت كه استفاده از اتوپرس مهارت هايي نيز لازم دارد و براي عادت كردن به استفاده از آن به مقداري تمرين نيز نياز خواهيد داشت.
فاكتورهاي زيادي هنگام خريد اتوپرس بايد مورد توجه قرار گيرند و در نهايت خريدار بايد بر اساس فاكتوري كه از اهميت بيشتري براي او برخوردار است اقدام به انتخاب و خريد وسيله نمايد.
يكي از مهمترين فاكتورها در نظر گرفتن اين مساله است كه شما قصد داريد از اتو بيشتر براي چه نوع پارچه اي استفاده كنيد؟ الياف طبيعي مانند پارچه هاي كتاني و يا ابريشمي و نيز پارچه هاي ساخته شده از الياف ضخيم مانند جين، به بيشترين مقدار بخار هنگام اتو كردن نياز دارند.اتويي با قابليت اسپري بخار و بخار پرفشار براي اين چنين پارچه هايي مفيد خواهد بود. اگر شما اكثرا پارچه هاي الياف مصنوعي يا تركيبي را اتو مي كنيد، نيازي به چنين بخار قدرتمندي در اتوپرس خود نداريد.
اندازه صفحه هاي اتوپرس از مواردي است كه تاثير زيادي در قيمت دستگاه دارد. اندازه هاي معمول موجود در بازار ۲۶، ۲۸ و ۳۲ اينچي مي باشند. شما بايد اندازه اتو را بر اساس نياز خودتان و همچنين تعداد اعضاي خانواده انتخاب كنيد. در صورتي كه اتوي ۲۶ اينچ نياز شما را برآورده مي كند خريد اتوي ۳۲ اينچ هزينه اضافي و غيرضروري را براي شما دارد.

حتما ببینید »» مشاهده برند های مختلف اتو پرس به همراه قیمت و مشخصات فنی 

راه هاي مختلفي براي كنترل بخار اتو وجود دارد. لزوما روشي بهتر از روش ديگر نخواهد بود ولي شايد ساده ترين روش براي بسياري بهترين روش نيز محسوب شود. تعدادي از مردم كنترل هايي كه به آن عادت دارند و به صورت پيچي يا ريلي هستند را مي پسندند در حالي كه بقيه كنترل هاي ديجيتال را ترجيح مي دهند. هنگام انتخاب توجه كنيد كه مي خواهيد كنترلر دستگاه به كدام صورت باشد و شما با كدام نوع كنترل راحت تر هستيد؟
با توجه به مدل دسته هاي گوناگون موجود، بهتر است به دسته اتو مورد نظرتان دقت كنيد و در صورت امكان آن را امتحان كنيد تا مطمئن شويد كه به راحتي مي توانيد از آن استفاده كنيد. افراد مختلف با توجه به اندازه دستشان ممكن است با مدل هاي مختلفي احساس راحتي كنند. وزن اتوپرس نيز از اهميت برخوردار است؛ در صورت امكان اتو را زماني كه تانك آن پر از آب است تست كنيد.
وسايل جانبي اتوپرس:
– بطري اسپري كردن آب: گاهي براي پاشيدن آب برروي پارچه هاي ضخيم استفاده مي شود.
– مخزن درجه بندي شده براي پركردن تانك آب: معمولا به همراه اتو اين مخزن وجود دارد.
– بالشتك اتو كشي: در برخي موارد به كار اتو كردن لباس هاي مختلف كمك مي كند.
– پايه اتوپرس: استفاده از اتوپرس بدون پايه مخصوص آن امكان پذير نيست. تقريبا تمام شركت هاي سازنده اتوپرس پايه اتو مخصوص محصول خود را توليد كرده و در اختيار مصرف كننده قرار مي دهند. برخي پايه ها قابليت تنظيم ارتفاع را دارند. چنين پايه هايي ترجيح دارند زيرا امكان استفاده از اتو را براي افراد مختلف فراهم مي كنند.
ضمانت نامه:
همانند تمام وسايل برقي با وجود اينكه وجود ضمانت نامه مبلغي به قيمت دستگاه اضافه مي كند، ولي خريدن دستگاه به همراه ضمانت نامه توصيه مي شود. در صورتي كه از كساني هستيد كه ماييليد حتما اتوي خود را به همراه ضمانت نامه خريداري كنيد، در صورت امكان شرايط و امتيازات شركت هاي ضمانت كننده مختلف را بررسي كنيد و بهترين آن را براي خريد انتخاب كنيد.

فروشگاه اینترنتی دلتا کالا

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار