درباره برند بکو بیشتر بدانیم ..

3 سال پیش

درباره ما
image-1
بکو با ۱۴ واحد تجهیزات تولید در ۵ کشور، دفاتر بازاریابی و فروش در ۲۳ کشور، ارائه محصولات و خدمات در بیش از ۱۰۰ کشور، مشغول ارائه خدمات به مشتریان است.

بکو؛

 • بهترین برند از نظر بیشترین میزان افزایش سهم بازار در اروپا بین سال‏های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲
 • دومین برند لوازم خانگی برقی از نظر واحد فروش در بازار محصولات اروپای غربی
 • اولین برند پرفروش یخچال در اروپای غربی
 • دومین برند پرفروش فریزر و سومین برند پرفروش ماشین لباسشویی، ظرفشویی و ابزار پخت‌وپز در اروپای غربی
 • سومین برند بزرگ لوازم خانگی برقی در اروپا

image-3
image-4

اخبار جوایز بکو

جوایز و دستاورد‌های محیط زیستی
 • کارخانه Arcelik A.fi بکو واقع در چین، موفق به دریافت گواهی‌نامه “کارخانه‌ سبز با بازدهی انرژی بالا” شد.
 • مدیریت این شرکت همراه با برند بکو خود و با در نظرگیری مرکز اطلاعات واقع در چین، دو جایزه برند و مدل را از آن خود کرده است. بکو نخستین گواهی‌نامه خود را با ماشین لباسشویی Beko WCB 81241 PTLMS دریافت کرد. این محصول به‌عنوان “ستاره برندهای تولیدی در بازار لوازم خانگی چین” و “محصول هوشمند و دوست‌دار محیط زیست” موفق به کسب گواهی‌نامه‌های مذکور شد. همچنین بکو عنوان “برند پیشرو در صرفه‌جویی مصرف انرژی سال ۲۰۱۲” را نیز از آن خود کرده است.
 • اجاق‌ها و کباب‌پزهای توکار بکو دارای برچسب EST هستند که بیان‌گر اطمینان از صرفه‌جویی در مصرف انرژی است و به محصولاتی با بازدهی انرژی بالا تعلق می‌گیرند. EST جامعه‌ای است مستقل، معتبر و با محوریت داوطلبانه که در زمینه اهدای گواهی‌نامه فعالیت دارد.
 • خشک‌کن DCU8230 بکو توانست این برند را موفق به دریافت عناوین “بهترین خرید” و “ذخیره انرژی” کند. این جایزه توسط سازمانی با محوریت راهنمایی مشتری در انگلستان اهدا شده است که بیشترین میزان مشارکت در نظرسنجی را در اختیار دارد.

جوایز و دستاوردهای حقوقی
 • بکو توانست عنوان “بهترین سرمایه‌گذار ترکیه‌ای” را در “جوایز موفق‌ترین برند ترک” که توسط سازمان شبکه تجارت در لندن ترتیب داده شده بود، کسب کند.
 • یخچال نئوفراست دارای ۳ در و محفظه نگهداری برنج که با ویژگی‌های برتر و ممتازی طراحی شده است و در نمایشگاه  برلین IFA موفق به کسب “جایزه محصول نوآور” توسط CHEARI شده است.
 • بکو در فستیوال جوایز ایونتوپلاس ۲۰۱۲ برنده جایزه “برنز” شد. این فستیوال که از سال ۲۰۰۶ به‌عنوان یک کانون ارزیابی سالانه برگزار می‌شود، در کمپین خود به نام “ما به لباس‌هایتان زندگی می‌بخشیم”، به بهترین پروژه‌ها با مسئولیت اجتماعی در اسپانیا و پرتغال جایزه اهدا می‌کند.
 • کمپین “ما به لباس‌هایتان زندگی می‌بخشیم” در اسپانیا جایزه طلا را در ششمین دوره سالانه جوایز اروپایی به بکو اهدا کرد. بکو سه جایزه کلاس بازگشت سرمایه، از جمله طلای ۲۰۱۰ را از آن خود کرد.
 • شرکت بکو به‌عنوان برنده کلاس “بهترین کارخانه لوازم خانگی” براساس نتایج کانسپت “بهترین شرکت‌های روسیه- ۲۰۱۱” انتخاب شد. بنابر نتایج سال ۲۰۱۱، این موفقیت بکو را در زمره “۱۰۰ شرکت برتر” در فدراسیون روسیه قرار می‌دهد
بنیان گذار

بنیان‌گذار

Vehbi Koc، بنیان‌گذار هولدینگ آرچلیک و برند بکو در سال ۱۹۰۱ در آنکارا متولد شد. تحصیلات خود را در دبیرستان آنکارا انجام داده و زندگی تجاری خود را از سال ۱۹۱۷ آغاز کرده است.

در سال ۱۹۲۶، مسئولیت شرکت پدرش را برعهده گرفته و تالار بازرگانی را راه‌اندازی کرد. در کنار فعالیت در حوزه بازرگانی، “کچ” نماینده برخی شرکت‌های خارجی مانند Ford و Standard Oil  در ترکیه بود و به این وسیله تجارت خود را گسترش داد. کمی بعد، او وارد دنیای تجارت پیمانی شد.

در سال ۱۹۴۸، “کچ” موفق شد تا با همکاری جنرال الکتریک، یک کارخانه حبابی در ترکیه تاسیس کند. با درنظرگیری اعمال خیرخواهانه به‌عنوان مسئولیت اجتماعی، کچ وارد فاز همکاری در تعدادی از فعالیت‌های اجتماعی مانند خوابگاه دانشجویان (۱۹۴۶)، بانک آی در دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا (۱۹۶۳)، انستیتو قلب‌شناسی دانشگاه استانبول (۱۹۶۴)، سازمان آموزش و پرورش ترکیه (۱۹۶۷) و خوابگاه دانشجویی METU (1968) شد.

سرانجام در سال ۱۹۵۵، “کچ” موفق به تاسیس هولدینگ آرچلیک شد. در سال ۱۹۷۰، با درنظر داشتن اهمیت صادرات در اقتصاد ملی، کچ توانست برند بکو را به برندی اروپایی و در سطح بالاترین کیفیت محصولات دنیا تبدیل کند. هدف “کچ” در تجارت خود و به‌ویژه در رابطه با بکو، ایجاد منافع دو جانبه و معاملات عادلانه است. به گفته او: “ما به بالاترین استانداردهای قانونی و اخلاقی  تعهد داشته و در خدمت جامعه و محافظت از علایق نسل آینده هستیم. همچنین، محافظت از محیط‌زیست و افزایش آگاهی نسبت به مسائل زیست‌محیطی، وظیفه سنگین ما در برابر بشریت است.”

تاریخچه

نام بکو نخستین بار در سال ۱۹۵۴ و با استفاده از دو حرف ابتدایی نام بنیان‌گذاران آن یعنی Bejarano  و   Kocنام‌گذاری شد. این شرکت فعالیت خود را با سرمایه‌گذاری در زمینه تولید رب گوجه فرنگی و غذای آماده شروع کرد. اما در ابتدا به‌دلیل شرایط و قوانین پیچیده موجود در آن زمان، نتوانست تجارت خود را چندان گسترش دهد. به محض این‌که شرایط برای همکاری با جنرال الکتریک مساعد شد، نام شرکت تولید غذای آماده، از بکو به Beko Ticaret A.S. تغییر یافت و آغاز به فروش لوازم خانگی کرده و تبدیل به برند واردات و صادرات لوازم خانگی شد.

در سال ۲۰۰۰ و پس از تشکیل گروه لوازم خانگی هولدینگ آرچلیک، بکو از زیر نام Beko Ticaret خارج شده و تحت عنوان هولدینگ آرچلیک و با نام بکو به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه داد.

بارسلونا

بکو و بارسلونا اکنون در یک تیم هستند!

بکو با افتخار حامی تیم بارسلونا شده است!

بکو از مردم انرژی می‌گیرد. همین انرژی است که به ما کمک کرده است تا به شرکتی بین‌المللی تبدیل شویم و باعث می‌شود چشم‌انداز خود را به‌طور مستمر بهبود بخشیم. حضور شما به ما انرژِ می‌دهد تا مسیر خود را در دستیابی به اهداف‌مان مشخص کنیم. علاقه بکو به ورزش از این باور ناشی می‌شود که ورزش می‌تواند جانی دوباره به زندگی تزریق کرده و سرگرمی و نشاط را به زندگی اضافه کند. همچنین باعث می‌شود که مردم در قالب ورزش‌های اجتماعی و دسته‌جمعی، در کنار هم جمع شوند. از همین رو، ما به طور فعال از شاخه‌های مختلفی از ورزش مانند بسکتبال و فوتبال حمایت کرده‌ایم.

این روحیه باعث شده است که بکو به عنوان یکی از برندهای که به سرعت در حال رشد است، به یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان، یعنی بارسلونا بپیوندد. دو برند بی‌نظیر با باورهای مشترک درباره قدرت غیر قابل انکار ورزش در ایجاد تغییر در زندگی اکنون در یک تیم هستند.


image-2
ایجاد تغییر به‌منظور بهبود

بکو، با افتخار و برای نخستین بار بعد از آغاز حمایت از بارسلونا، لوگوی جدید خود را معرفی می‌کنیم. اکنون برند بکو با نام بارسلونا همراه شده است تا فصل‌های موفقی را در آینده رقم بزند. مهم نیست که داستان موفقیت‌ ما از کجا شروع می‌شود چرا که همه موفقیت‌ها از الهامات ما برای ساخت زندگی بهتر نتیجه می‌گیرد. انگیزه ما برای تلاش، ایجاد زندگی بهتر برای مردم است.

فعالیت‌ها، علاقه‌مندی‌ها و طرز فکر مردم، همان چیزی است که طی ۶۰ سال گذشته، تا به امروز الهام‌بخش ما بوده و باعث شده است که روحیه “ایجاد تغییر به‌منظور بهبود” در روند کاری ما ثبت شود. این لوگوی جدید، دربرگیرنده و معرف ایده “ایجاد تغییر برای بهبود” است.

شعار باشگاه بارسلونا “فراتر از یک باشگاه”، نشان‌دهنده تعهد این تیم نسبت به طرفدارانش و جامعه‌ بزرگ‌تر از آن است. درست به همین شکل، بکو تلاش می‌کند تا تغییراتی را در زندگی افراد ایجاد کند و این کار را با نوآوری مستمر و تلاش برای دستیابی به کیفیت بیشتر انجام می‌دهد

1 (20%) 1 vote
0
نویسنده مطلب scobar

بدون دیدگاه

رسانه های همکار